Archiwum miesięczne Kwiecień 2014

Życzenia Wielkanocne od Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów

Kategoria: AP Dzierżoniów

wielkanoc

Konkurs na najlepszego zawodnika

Kategoria: AP Dzierżoniów

Akademia Piłkarska Dzierżoniów w celu optymalizacji procesu szkolenia w marcu ogłosiła konkurs na najlepszego zawodnika oraz na najlepszą frekwencję w danym miesiącu. Konkurs polega na tym, że  każdy zawodnik pod koniec każdej jednostki treningowej otrzymuje od trenera ocenę w skali od 1 do 10 punktów. Ważnym elementem składowym oceny jest  postawa dziecka na treningu. Celem oceniania chłopców jest wpływanie na ich przyszłe zachowania i kształtowanie pozytywnych motywów działania,  tak aby podczas kolejnych treningów zawodnicy zachowywali się jak najlepiej. Należy pamiętać, że nagrody są czynnikiem motywującym i mają również formę informacji zwrotnej dla trenera, rodzica i dziecka.

Trenerzy oceniając postępy dzieci wzięli pod uwagę nie tylko rozwój fizyczny ale także zachowanie chłopców podczas treningu, tj. przestrzeganie różnego rodzaju ustalonych norm: zaangażowanie, koncentracja, zachowanie, postawa, grzeczność itp. Na podstawie listy rankingowej zawodnikiem miesiąca marca w roczniku 2007-2008 jest Bronek Jednoróg, natomiast w roczniku 2009-2010 zawodnikiem miesiąca jest Oliwier Satur.

Najlepszą frekwencją w roczniku 2007-2008 wykazali się: Stefan Świąc, Dawid Izbiński oraz Oskar Wiśniewski (100% obecności), a w roczniku 2009-2010 Chrystian Wawrzynowicz.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zawodnikom życzymy powodzenia w kolejnym miesiącu. Pamiętajmy, że każde dziecko jest traktowane w jednakowy sposób, a nowy miesiąc to nowe szanse na zwycięstwo dla każdego chłopca:):)!

 

Zajęcia dla dzieci z Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów na temat wody i zdrowego żywienia

Kategoria: AP Dzierżoniów

12 kwietnia odbyły się zajęcia dla dzieci z Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów na temat wody i zdrowego żywienia. Spotkanie poprowadziła pani Małgorzata Czarnowska, która za pomocą krótkich form zabawowych, rysunków i prezentacji przedstawiała dzieciom najważniejsze aspekty związane ze zdrowym żywieniem. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się ile wody znajduje się na ziemi i ile w organizmie człowieka. Dowiedziały się również jakie warzywa i owoce maja najwięcej wody a także ile szklanek wody dziennie powinien pić przeciętny młody sportowiec. Podczas ćwiczeń dzieci otrzymywały liczne pytania i zadania do rozwiązania a na zakończenie każdy otrzymał pyszną wodę. Drodzy rodzice pamiętajmy iż każdy młody sportowiec powinien jeść jak najwięcej pełno wartościowej żywności i unikać chipsów, coli hamburgerów frytek i innego rodzaju fast foodów ponieważ maja one niska zawartość wody i dużą zawartość tłuszczy.

warsztaty_woda