Archiwum miesięczne Sierpień 2015

WAKACYJNY TURNIEJ ORLIKA

Kategoria: AP Dzierżoniów

Za nami kolejna edycja wakacyjnego turnieju orlika, który odbył się na orliku przy gimnazjum nr 1 im szarych szeregów w Dzierżoniowie. W turnieju uczestniczyło ponad 40 dzieci z takich miast jak Pieszyce, Tuszyn, Dzierżoniów, mościsko w wieku 7-8 lat. Podczas całych rozgrywek padło 25 goli a każdy zawodnik mógł czuć się zwycięzcą. Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal, dyplom oraz słodki poczęstunek a kapitanowie drużyn odebrali pamiątkowe puchary. Dzięki zaangażowaniu dzieci oraz niesamowitych akcji każdy zawodnik z pewnością zapamięta ten turniej. Sponsorem turnieju oraz honorowy patronat objęło miasto Dzierżoniów a organizatorem było Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Dzierżoniowie a także animator orlika przy gimnazjum nr 1 . Kolejny turniej dopiero za rok lecz w najbliższym czasie nie zabraknie rozgrywek dla najmłodszych adeptów piłki nożnej.

Memoriał im. Mirosława Lipińskiego w Pieszycach

Kategoria: AP Dzierżoniów

29 sierpnia 2015r w Pieszycach odbył się memoriał im. Mirosława Lipińskiego dla rocznika 2007 i młodsi. Na turniej ten przybyły takie drużyny jak: Victoria Wałbrzych, Pogoń Pieszyce, UKS Lechia Dzierżoniów, Akademia 13 Świdnica UKS Bielawa oraz Akademia Piłkarska Dzierżoniów. Poziom turnieju był bardzo wyrównany i stał na wysokim poziomie. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal a drużyny otrzymały statuetke. Nasza drużyna spisała się bardzo dobrze odnosząc 3 zwycięstwa 1 remis oraz 1 porażkę. Na pochwały zasługuje cała drużyna, która spisała się wyśmienicie podczas tego turnieju.

Skład:

Chrystian Wawrzynowicz
Maciej Majda
Bronisław Jednoróg
Marcin Żłobicki
Michał Latacz
Kuba Watras
Oskar Wiśniewski
Francesco Ruberto
Oliwier Zagajewski
Dawid Hohol
Kuba Watras
Janek Mierzejewski

Kolejne rozgrywki już niebawem 🙂

Relacja z Obozu AP Dzierżoniów 2015

Kategoria: AP Dzierżoniów

W dniach 17-21.08.2015 Akademia Piłkarska Dzierżoniów przebywa na obozie piłkarskim w hotelu Dama Pik. Podczas obozu realizowane są zajęcia nie tylko z piłki nożnej, ale również z języka angielskiego, treningu funkcjonalnego
oraz elementów lekkoatletyki. Dzieci uczestniczą w licznych zabawach integracyjnych oraz różnego rodzaju grach pobudzających myślenie – takich, jak: warcaby, szachy, klocki Jenga.  W ramach obozu organizowane są turnieje w warcaby oraz w FIFA15, które cieszą się sporym zainteresowaniem pośród podopiecznych. Mimo intensywnie zaplanowanego dnia i dwóch treningów, przewidziany jest czas na wyjście do dzierżoniowskiego kina pod gwiazdami na film: „Pingwiny z Madagaskaru”. Uczestnicy mają zaplanowane również wyjście na basen. Z pewnością zawodnicy obecni na obozie mają okazję poznać się lepiej oraz nauczyć się samodzielności i współpracy. Obóz zakończy się sobotnim wakacyjnym turniejem, który odbędzie się na orliku przy ul. Nowowiejskiej o godzinie 11:00, na który serdecznie zapraszamy!

Trener Krystian Sota z certyfikatem II stopnia Coerver Coach Training Clinic

Kategoria: AP Dzierżoniów

W Gutowie Małym odbyło się pięciodniowe szkolenie trenerów, w którym wzięło udział 30 trenerów spośród prawie 100 chętnych z całej Polski. Szkolenie obejmowało zakres metodologi nauczania gry w piłkę nożną dzieci i młodzieży oraz panel wykładów na temat psychologi w sporcie: kształtowanie pewności siebie u zawodników, metody radzenia sobie ze stresem, metody poprawiające koncentracji podczas zajęć z piłki nożnej. Szkolenie obejmowało 44 godzin zajęć praktycznych i teoretycznych. Szkolenie rozpoczynało i kończyło się testem sprawdzającym wiedzę z I i II etapu szkolenia.

Należy wspomnieć że metoda Coerver Coaching jest najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą nauczania gry w piłkę nożną na Świecie i na tej metodzie również Akademia Piłkarska Dzierżoniów opiera swoją metodologię szkolenia.

Trener Krystian ukończył szkolenie z  Certyfikatem  uzyskania stopnia Coerver Football Coach – II stopień.

Obóz Piłkarski

Kategoria: AP Dzierżoniów

Obóz rozpocznie się 17 sierpnia o godzinie 11.00 zakwaterowaniem w Hotelu Dama Pik w Dzierżoniowie, natomiast zakończy 21 sierpnia o godzinie 12.00.

Każdy uczestnik obozu powinien mieć komplet dokumentów przy sobie (Karta kwalifikacyjna obozu, aktualne badania lekarskie, podpisany regulamin obozu) oraz sprzęt sportowy: buty, strój niebieski, żółty, czerwony, dres, czapkę, bidon, plecak, klapki, ręcznik, zeszyt i długopis – język angielski,

W załączniku regulamin i ramowy plan obozu.