Archiwum miesięczne Styczeń 2017

Gold Game Cup

Kategoria: AP Dzierżoniów

Niedziela w Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów była dla piłkarzy, trenerów i rodziców małych sportowców wielkim wydarzeniem. Otóż tego dnia, na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu przyszło nam toczyć boje z kolegami po fachu w wielkim turnieju Gold Game Cup. W turnieju udział miało wziąć 20 zespołów, ale w ostatniej chwili wycofała się jedna z drużyn – Syrenka Warszawa, czyli nasz grupowy rywal. W związku z tym, w fazie eliminacyjnej rozegraliśmy mecz i rewanż z zespołami Profi Academy Wrocław oraz AP Bumerang I Wrocław.

Idąc za przykładem starszych kolegów, którzy rozgrywali turniej w tym samym miejscu, przejeżdżamy, jak niegdyś Robert Kubica, błyskawicznie przez rundę eliminacyjną oraz z dużym bagażem zdobytych bramek, gry zespołowej i indywidualnej a także wielu pięknych akcji, wychodzimy z pierwszego miejsca do grupy mistrzowskiej.

Niestety, w kolejnej fazie nie było już tak kolorowo. Przyszło zmęczenie a dodatkowo braki kadrowe spowodowały, iż nieznacznie, ale jednak przegrywamy kolejne 4 mecze. Ostatecznie, będąc w mistrzowskiej grupie zajmujemy 5 miejsce spośród 19 występujących zespołów w całym turnieju.

W naszym zespole zostały również wręczone wyróżnienia. Franciszek Kwitowski odebrał nagrodę dla najbardziej wyróżniającego się zawodnika w drużynie, natomiast MVP całego turnieju otrzymał Kornel Zagajewski. Wielkie gratulacje!!

Na osłodę całego męczącego dla nas dnia był występ mistrza Polski, Europy i Świata w piłkarskim freestyle’u Pawła Skóry, który zachwycał małych piłkarzy swoimi sztuczkami z piłką. Po pokazie można było dostać autograf oraz spróbować swoich sił we freestyle’u pod okiem mistrza.

Skład: Tymoteusz Budzyń, Jakub Janik (6 goli, 1 asysta), Grzegorz Chawluk (2 gole, 1 asysta), Kornel Zagajewski (9 goli, 2 asysty), Jakub Bohajczuk (1 gol), Aleksander Żygadło, Oskar Papiński (2 gole, 6 asyst), Franciszek Kwitowski (1 gol, 2 asysty)

Runda Eliminacyjna:

AP Dzierżoniów 2:1 Profi Academy Wrocław
AP Dzierżoniów 7:0 AP Bumerang Wrocław I
AP Dzierżoniów 7:2 Profi Academy Wrocław
AP Dzierżoniów 3:0 AP Bumerang Wrocław I

Runda Mistrzowska:

AP Dzierżoniów 0:2 RAP Radomsko
AP Dzierżoniów 0:6 Wratislavia Wrocław
AP Dzierżoniów 1:2 Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
AP Dzierżoniów 1:2 Parasol Wrocław I

Gold CUP 2017

Kategoria: AP Dzierżoniów

W niedziele 22 stycznia uczestniczyliśmy w turnieju dla rocznika 2007, w którym rywalizowało 25 drużyn podzielonych na pięć grup po pięć zespołów. Rozegraliśmy 8 spotkań co dało prawie 100 minut gry dla każdego zespołu. Turniej był podzielony na dwie rundy wstępną i finałową.
Nasza drużyna rundę wstępną przeszła niczym ekspres wygrywając zdecydowanie wszystkie mecze co dało nam awans z pierwszego miejsca do grupy mistrzów.
Runda finałowa to 5 najlepszych drużyn turnieju; Parasol Wrocław I, AP Dzierżoniów, Zagłębie Lubin, Ajaks Częstochowa, Łużyce Lubań. Na początek przegrywamy dwa pierwsze mecze po dobrej grze i walce, następnie wygrywamy trzecie i czwarte spotkanie co daje nam w klasyfikacji końcowej 3 miejsce w turnieju !!!;-)
Pochwała dla całego zespołu za dobrą grę, walkę w obronie i ataku oraz strzelenie aż 25 goli w całym turnieju. Nagrodę indywidualną dostał Dawid Kuzyk, który był wyróżniającym zawodnikiem podczas turnieju.
Skład:
Damian Rosada (1-asysta), Dawid Kuzyk (3-asysty), Michał Latacz (4-asysty), Łukasz Malawski (9-goli,2 asysty), Wiktor Kamiński (6-goli, 2 asysty)), Jan Mierzejewski (4-gole), Natan Krzyczmonik (5-gole, 1 asysta), Oliwier Zagajewski (1-gol, 1-asysta), Jakub Kowalczyk.

Wyniki:
AP Dzierżoniów – AP Stronie Śląskie 7-1
AP Dzierżoniów – FC Wrocław I 2-0
AP Dzierżoniów – Parasol Wrocław II 4-1
AP Dzierżoniów – PTC Pabianice 4-0

Runda Finałowa:
AP Dzierżoniów – Parasol Wrocław I 1-3
AP Dzierżoniów – Zagłębie Lubin 2-4
AP Dzierżoniów – Ajaks Częstochowa 4-1
AP Dzierżoniów – Łużyce Lubań 1-0

Zebranie z rodzicami

Kategoria: AP Dzierżoniów

Akademia Piłkarska Dzierżoniów zaprasza rodziców na zebrania w poszczególnych rocznikach, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 9, ul. Kopernika 7.

3 lutego o godzinie 17.30 – 18.30 odbędą się zebrania dla roczników 2010 klasa nr 15 oraz 2011/12 klasa nr 24, (trening jest odwołany).

8 lutego o godzinie 17.30 – 18.30 odbędą się zebrania dla roczników 2008 klasa nr 24, 2009 klasa nr 15 (trening jest odwołany).
8 lutego o godzinie 18.30-19.30 odbędzie się zebranie rocznik 2007 klasa nr 15 (trening jest odwołany).

Na spotkaniach będą przedstawione:
– podsumowania ostatniego roku,
– zostaną przedstawione plany na rok 2017,
– organizacja obozu,
– plan gier i turniejów,
– założenia planu szkolenia,
– sprawy bieżące,

III miejsce drużyny z rocznika 2007 na Gryf Cup 2017 – Żarów

Kategoria: AP Dzierżoniów

14 stycznia w Żarowie odbył się turniej piłki nożne dla rocznika 2007, w którym wzięła udział nasza drużyna. W imprezie rywalizowało osiem zespołów podzielonych na dwie grupy; AP Bolko Bolków, GOKiS Żarów, AP Marcinowice, Orlik Kłodzko, Gryf Świdnica I,II,III.
Nasz zespól wygrał rywalizację w grupie i z pierwszego miejsca awansował do ćwierćfinału, w którym spotkaliśmy się z AP Marcinowice. Mecz był zacięty i szybki, było dużo ciekawych akcji słupków i poprzeczek jednak spotkanie zakończyło się remisem 0-0. W karnych lepsi okazali się nasi zawodnicy wygrywając 2-1 ;-).
W półfinale zmierzyliśmy się z Orlikiem Kłodzko i po 8 minutach wygrywaliśmy 3-0, grają naprawdę dobry mecz. Jednak po zmianach i zamieszaniu z kontuzją reki Zagiego, tracimy szybko w krótkim czasie 3 bramki i mecz kończy się remisem 3-3. W karnych tym razem lepsi okazali się zawodnicy Orlika Kłodzko…
W meczu o 3 miejsce gramy z zespołem GOKiS Żarów. Rozgrywamy kolejny dobry mecz i wygrywamy 3-2;-). Jedna z akcji wzorowo rozegrana od naszego bramkarza i przy wymianie 8 podań i pięknej akcji całego zespołu zdobywamy gola…
Nagrodę indywidualną za króla strzelców zdobywa nasz kapitan Łukasz Malawski z 8 trafieniami na koncie.
Wyniki:
AP Dzierżoniów – AP Bolko Bolków 1-1
AP Dzierżoniów – Gryf II Świdnica 2-0
AP Dzierżoniów – Gryf I Świdnica 5-0
AP Dzierżoniów – AP Marcinowice 0-0
AP Dzierżoniów – Orlik Kłodzko 3-3
AP Dzierżoniów – GOKiS Żarów 3-2
Skład:
Damian Rosada, Michał Łysoń, Michał Latacz – 4 asysty, Oliwier Zagajewski, Łukasz Malawski – 8 goli, 4 asysty, Wiktor Kamiński – 4 gole, 1 asysta, Dawid Paczkowski, Natalia Paczkowska, Jan Mierzejewski – 1 gol, 1 asysta.

Program Klub 2016 – II nabór

Kategoria: AP Dzierżoniów

Akademia Piłkarska Dzierżoniów dzięki pozytywnej ocenie wniosku dostała dofinansowanie na realizowanie zajęć sportowych dla dzieci. Programu Klub był realizowany od 1 września do 15 grudnia 2016 roku. W ramach zadania były prowadzone treningi z piłki nożnej dla dziec oraz został zakupiony sprzęt sportowy. Zajęcia były prowadzone w sześciu grupach, trzy razy w tygodniu, dodatkowo były rozgrywane mecze w ramach Ligi Orlika oraz turnieje wewnętrzne i zewnętrzne. Zajęcia były prowadzone przez sześciu trenerów z kwalifikacjami trenerskimi i pedagogicznymi.

Turniej 2010 – relacja

Kategoria: AP Dzierżoniów

Nasi najmłodsi adepci piłkarscy uczestniczyli wczoraj w turnieju organizowanym przez Polonię/Stal Świdnica. Zespół prowadzony przez trenera Dawida Bednarka podzielony był na Czerwonych i Niebieskich. W tym pierwszym zagrali: Tomasz Lisiecki, Kornel Zagajewski, Oskar Papiński, Jakub Janik, kapitan zespołu Franciszek Kwitowski oraz rewelacyjnie spisujący się w bramce Tymoteusz Budzyń. W drużynie Niebieskiej natomiast zagrali: Kacepr Jach, Franciszek Piekarski, Marcel Hanc, Igor Ostrowski, Miłosz Głąba, Aleksander Żygadło oraz kapitan i jednocześnie najlepszy strzelec tej drużyny Ksawier Sienkiewicz.

W turnieju wzięło udział 16 zespołów podzielonych na 2 grupy. Jedna grupa rozgrywała mecze na boisku A, druga na boisku B. Razem każdy zespół rozegrał 7 meczy, a w całym turnieju mogliśmy oglądać 56 emocjonujących pojedynków.

Na początek drużyna niebieskich.
Pierwszy mecz to zwycięstwo z Diamentem Wałbrzych 2:1. Mimo, że przegrywaliśmy, udało się nam wyjść na prowadzenie za sprawą Franka Piekarskiego oraz Aleksandra Żygadło i utrzymać wynik do samego końca. Niestety kolejne mecze, mimo że zacięte, kończą się wynikami niekorzystnymi dla nas. W kolejnych meczach przegrywamy z Siódemką Bielawa 0:4, AP 13 2:3, Basztą Wałbrzych 0:6, AP Bolko Bolków 1:2, Polonia/Stal IV 0:2, Polonia Stal III 2:5. We wszystkich tych meczach bramki dla nas strzelał Ksawier Sienkiewicz. Ostatecznie Drużyna niebieskich zajęła 6 miejsce w grupie B.

A teraz drużyna Czerwonych.
Zaczęło się pięknie. Wysokie zwycięstwo 5:2 z Diamentem Wałbrzych. Po bramce Franka Kwitowskiego już w pierwszej minucie spotkania wychodzimy na prowadzenie. W dalszej fazie meczu, średnio co 2 minuty padały kolejne bramki dla AP Dzierżoniów. Kolejne trafienia zanotowali Jakub Janik, Oskar Papiński oraz Tomasz Lisiecki. Z takim wejściem w turniej trudno wyobrazić sobie coś innego niż miejsce na podium. W kolejnym spotkaniu podejmujemy Wratislavię Wrocław. rozpoczyna się fatalnie, gdyż po 5 minutach przegrywaliśmy już 0:2. Jednak charakter i zawziętość ekipy z Dzierżoniowa wzięła górę i najpierw za sprawą Tomasza Lisieckiego łapiemy kontakt z przeciwnikami a następnie Kornel Zagajewski po mierzonym strzale daje wyrównanie. Na minutę przed końcem spotkania ponownie Kornel Zagajewski strzela i wyprowadza nas na prowadzenie, którego nie oddajemy już do końca meczu. AP DDZ 3:2 Wratislavia. Trzecie spotkanie to pojedynek z Nową Rudą. W całym pojedynku popis daje nasz bramkarz Tymoteusz Budzyń, który od samego początku zalicza znakomite interwencje. Inaczej nie było i tym razem. Jego świetna gra w bramce i przebłysk Oskara Papińskiego w 8 minucie meczu dają nam 3 punkty. Radość była ogromna, zwłaszcza, że to już 3 z rzędu zwycięstwo. W czwartym pojedynku wszystko wychodziło perfekcyjnie. Do 6 minuty prowadzimy 2:0 i nic nie wskazuje na stratę punktów. Mimo, że Tomasz Lisiecki i Jakub Janik strzelili po bramce to ostatecznie w naszych szykach pojawiło się rozluźnienie i w ostatnich sekundach meczu tracimy 2 bramki. Niespodziewany remis 2:2 z zespołem Polonia/Stal I i tylko 1 punkt. Po tej małej wpadce, zawodnicy bardzo szybko się podnieśli i z zawzięciem przystąpili do kolejnych spotkań. Z Polonią/Stal II czyli zespołem złożonym głównie z dziewczyn wygrywamy 2:0 choć nie było łatwo. Dziewczyny były wymagającym rywalem. Jednak górę wzięły indywidualne umiejętności naszych zawodników i ponownie po bramkach Tomka Liseckiego oraz Jakuba Janika wygrywamy spotkanie. W szóstym występie pokonujemy AP 13 2:1 po bramkach Kuby Janika oraz Franka Kwitowskiego. Mimo zwycięstwa, łatwo o te 3 punkty nie było. Rywale postawili nam ciężkie warunki, ale my wychodzimy z tego wszystkiego obronną ręką. W ostatnim spotkaniu zmiana na bramce w naszym zespole za Tymoteusza Budzynia wchodzi Jakub Janik. Siódemka Bielawa to zespół, który podejmujemy jako ostatni w tym turnieju. Gol Tomasza Lisieckiego w 2 minucie a następnie w 8 minucie Tymoteusza Budzynia, który jak widać dobrze broni i jeszcze potrafi znakomicie uderzyć na bramkę. 2:0 i koniec turnieju.
Cieszy fakt, że bardzo dobrze wyglądamy indywidualnie i co raz lepiej w grze zespołowej, gdzie występuje koleżeńskość czyli podanie do lepiej ustawionego partnera, odpowiedzialność za siebie i kolegów z drużyny czyli jeden za wszystkich i wszyscy za jednego oraz chęć zdobywania bramek czyli duża ilość strzałów. Wielkie brawa dla każdego zawodnika!

Świetna postawa zespołu Czerwonych!! 6 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek!!! 17 bramek strzelonych i 7 straconych!!! Ostatecznie ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU!!!!

Wielkie brawa dla każdego zawodnika zespołów Niebieskich i Czerwonych za świetne występy w turnieju oraz wzorowe reprezentowanie AKADEMII PIŁKARSKIEJ DZIERŻONIÓW.

Strzelcy bramek:

1. Lisiecki Tomasz – 5 bramek
2. Janik Jakub – 5 bramek
3. Sienkiewicz Ksawier – 5 bramek
4. Papiński Oskar – 2 bramki
5. Kwitowski Franciszek – 2 bramki
6. Zagajewski Kornel – 2 bramki
7. Budzyń Tymoteusz – 1 bramka
8. Piekarski Franciszek – 1 bramka
9. Żygadło Aleksander – 1 bramka