Archiwum miesięczne Luty 2017

Leszno Cup 2017

Kategoria: AP Dzierżoniów

W niedziele 26 lutego młodzi zawodnicy AP Dzierżoniów wzięli udział w turnieju, organizowanym z ramienia Akademii Piłkarskiej FA Leszno. W zawodach udział wzięło 6 zespołów w systemie rozgrywkowym „każdy z każdym”. W kategorii wiekowej U7 (rocznik 2010) mierzyliśmy się między innymi z Talentem Poznań, Stellą Luboń, Akademią Lecha Poznań, Czwórką Kościna oraz Akademią FA Leszno.
Akademia Piłkarska Dzierżoniów odniosła zwycięstwo w każdym meczu a gra, ta indywidualna jak i zespołowa, ze spotkania na spotkanie była co raz bardziej solidna i skuteczna. Po raz kolejny, zespół znakomicie wywiązał się z postawionego sobie przed turniejem celu. Trenera bardzo cieszy fakt, iż oprócz co raz lepszego prowadzenia piłki oraz dryblingu, zawodnicy zaznaczyli trenowany ostatnio akcent podania do partnera oraz próbę szybkiego odzyskania piłki po jej stracie.
Każdy z piłkarzy biorących udział w dzisiejszym wydarzeniu, spisał się na piątkę z plusem, udowadniając sobie i trenerowi, że warto na niego stawiać. Chłopcom bardzo zależało na dobrym występie a na trybunach, wśród zgromadzonych kibiców, można było usłyszeć, że na boisku grają „czerwone diabły” co z pewnością było spowodowane czerwonym kolorem stroju oraz nieustępliwością i pokazaniem mocnego charakteru piłkarza na boisku.
W pięciu meczach strzelamy 19 goli, przy czym tracimy tylko 4. Architektem większości z tych bramek, bo aż 11, był Tomasz Lisiecki, który strzelał po akcjach indywidualnych oraz po wielokrotnych zagraniach piłki przez współpartnerów. Przy bramkach straconych Tymoteusz Budzyń nie miał najmniejszych szans na obronę, gdyż nie pozwalał mu na to jego wzrost (a graliśmy na duże bramki). Nie mniej jednak, Tymek wielokrotnie pokazał jak wielkie umiejętności bramkarskie posiada i z niecierpliwością czekamy na kolejne interwencje.
Podsumowując. Zespół rozegrał kolejne znakomite zawody i zasłużenie wygrał każdy mecz, który bogaty był w wiele pozytywnych emocji, piękne bramki i asysty oraz wiele gry zespołowej, dzięki której padała tak duża ilość goli.
Skład: Budzyń Tymoteusz, Kwitowski Franciszek (1 bramka, 4 asysty), Lisiecki Tomasz (11 bramek, 2 asysty), Papiński Oskar (4 bramki), Janik Jakub (2 bramki), Głąba Jakub, Kut Maksymilian (1 bramka, 2 asysty), Bohajczuk Jakub (1 asysta), Sienkiewicz Ksawier (1 asysta).
Trener: Dawid Bednarek
Wyniki spotkań:
AP Dzierżoniów 3:1 Talent Poznań
AP Dzierżoniów 2:0 Stella Luboń
AP Dzierżoniów 7:0 Lech Poznań Football Academy (Śmigiel)
AP Dzierżoniów 3:0 Czwórka Kościan
AP Dzierżoniów 5:3 Football Academy Leszno I
Dziękujemy rodzicom za wsparcie podczas turnieju!!!! Brawo Drużyna!!!!! 🙂

AP Dzierżoniów podnosi jakość pracy z PROTRAINUP

Kategoria: AP Dzierżoniów

Od marca nasza akademia będzie organizować oraz monitorować pracę i postępy naszych trenerów i zawodników za pomocą programu Protrainup. Cały proces szkolenia będzie zawarty w programie, będzie tworzona baza informacji o postępach zawodników, wynikach testów oraz frekwencji. Program ułatwia organizację i komunikację między trenerami w klubie ale również komunikację z rodzicami i zawodnikami. Każdy rodzic, zawodnik będzie mógł mieć dostęp do programu. Już niebawem będzie dostępna również aplikacja na telefon 😉
Program podnosi jakość i profesjonalizm naszej Akademii.
Akademia Piłkarska Dzierżoniów poleca program PROTRAINUP.

I miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Rocznika 2007 – Łagiewniki 2017

Kategoria: AP Dzierżoniów

W sobotę 18 lutego w Łagiewnikach odbył się turniej piłki nożnej, w którym wzięło udział pięć zespołów; UKS Zibi Jordanów, UKS Bielawianka Bielawa, Gryf Świdnica, AP Orlik Łagiewniki oraz AP Dzierżoniów. Każda drużyna grała 4 spotkania w systemie każdy z każdym.
Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze podczas turnieju, w czterech meczach zdobyliśmy komplet punktów, zdobywając 16 goli i nie tracąc żadnej bramki. Zespół starał się grać piłką w ataku co pozwalało na stworzenie dużej liczby sytuacji pod bramką przeciwników, natomiast w obronie szybka organizacja i odbiór zapobiegał stwarzaniu zagrożenia pod naszą bramką. Cieszy postęp w grze i indywidualnych umiejętnościach wszystkich naszych adeptów.
Drużyna zajmuję pierwsze miejsce w turnieju oraz zgarnia dwie nagrody indywidualne: Łukasz Malawski – król strzelców oraz Damian Rosada – najlepszy bramkarz turnieju.

Wyniki:
AP Dzierżoniów – Gryf Świdnica 4-0
AP Dzierżoniów – UKS Bielawianka Bielawa 2-0
AP Dzierżoniów – AP Orlik Łagiewniki 3-0
AP Dzierżoniów – AP Zibi Jordanów 7-0
Skład:
Michał Łysoń, Damian Rosada (2 gole, 2 asysty), Michał Latacz, Gracjan Borkowski (1 asysta), Łukasz Malawski (6 goli, 1 asysta), Wiktor Kamiński (4 gole, 3 asysty), Dawid Kuzyk (1 gol, 3 asysty), Artur Hnatiuk (2 gole), Aleksander Tuchorski (1 gol, 2 asysty).
Trener: Krystian Sota

Powiatowy Turniej Przedszkolaków 2017

Kategoria: AP Dzierżoniów

Akademia Piłkarska Dzierżoniów będzie organizatorem
IV Powiatowego Turnieju Przedszkolaków 2017
w piłce nożnej,
który odbędzie się 15003.2017 r.
w Dzierżonowie, w hali sportowej
OSIR, ul. Strumykowa 1.

W imprezie udział wezmą reprezentanci 10 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z Powiatu Dzierżoniowskiego – każda placówka wystawi reprezentację składającą się z dziesięciu uczestników.

Dzieci nie będą rywalizowały ani o wynik, ani o miejsce na podium. Wszystkie dzieci które wezmą udział w zabawie zwyciężą! Każdy uczestnik dostanie od organizatora złoty medal, a przedszkole lub oddział otrzyma piłki do trenowania.

Głównym celem turnieju jest promocja piłki nożnej oraz aktywnego spędzania czasu wolnego przez dzieci. Szczególnie atrakcyjną aktywność fizyczną oferuje Państwu i Państwa dzieciom Akademia Piłkarska Dzierżoniów – profesjonalne treningi piłkarskie, na które serdecznie zapraszamy.

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są e-mailowo: apdzierzoniow@gmail.com

lub telefonicznie: 604 562 153.

Organizator:

• Akademia Piłkarska Dzierżoniów.

Finansują:

• Powiat Dzierżoniów

• Urząd Miasta Dzierżoniów

• Akademia Piłkarska Dzierżoniów

Regulamin

Karta zgłoszeniowa

Akademia Piłkarska Dzierżoniów zaprasza na treningi

Kategoria: AP Dzierżoniów

Piąty turniej rocznika 2010 i kolejny sukces!!

Kategoria: AP Dzierżoniów

4 stycznia nasi najmłodsi adepci piłkarscy uczestniczyli w turnieju Jako Polonia/Stal Cup. Grając w mocno obsadzonej grupie „A” zdobywamy 13 punktów i ostatecznie 2 miejsce w końcowej klasyfikacji, ulegając jedynie drużynie Fair Play Wrocław w gorszym stosunku strzelonych bramek. O zajętym miejscu zdecydowały o 2 strzelone bramki mniej od rywali. W tym momencie można żałować niewykorzystanych sytuacji (a było ich na pęczki), gdyż była szansa na wyprzedzenie drużyny ze stolicy dolnośląska.

Akademia Piłkarska Dzierżoniów rozkręcała się z meczu na mecz oraz z minuty na minutę. Zaczęliśmy od porażki z Basztą Wałbrzych. Mimo, że wynik otworzył dla nas Tomasz Lisiecki po asyście Franka Kwitowskiego, to brak koncentracji sprawił, iż rywal strzela bramkę po zamieszaniu w polu karny, a potem dobija nas bezpośrednim golem z rzutu wolnego. Szybko zapominamy o tym spotkaniu i w następnym pojedynku podejmujemy zwycięzców turnieju Fair Play Wrocław. Po paru minutach od pierwszego gwizdka sędziego przeciwnik strzela bramkę dając prowadzenie swojemu zespołowi. Jednak zawziętość z naszej strony wzięła górę i ponownie po asyście Franka Kwitowskiego bramkę dla nas zdobywa Oliwer Satur. Dzięki temu trafieniu wyrównujemy wynik spotkania. Było to z pewnością najbardziej zacięte spotkanie całego turnieju, spotkanie godne dwóch najlepszych zespołów. AP Dzierżoniów głodny gry i strzelania bramek przystąpił do następnej potyczki na parkiecie. Tym razem naprzeciw stają zawodnicy, którzy również stanęli na podium – Javoria Jawor. Wygrywamy stanowczo a rywalowi nie dajemy zbyt wielu szans na zrewanżowanie się i inkasujemy 3 punkty po 3 strzelonych bramkach. Tym razem strzelanie rozpoczął asystujący do tej pory Franciszek Kwitowski. Wynik podwyższył trzon zespołu – Tomasz Lisiecki a kolejne trafienie dołożył Jakub Janik, który otrzymał podanie od strzelca wcześniejszej bramki. Warto dodać, że w tym spotkaniu aż czterokrotnie trafiamy w słupek bramki przeciwnika i wynik mógł być o wiele wyższy. Na pewno dużym plusem było wsparcie kibiców – rodziców, którzy swoim dopingiem wlali w serca naszych małych piłkarzy chęć walki o każdą piłkę. W czwartym meczu naszym przeciwnikiem jest AP13 Świdnica. Skromnie aczkolwiek pewnie wygrywamy 1:0 . W meczu tym wreszcie przełamał się Kornel Zagajewski, który swoim trafieniem i wcześniejszym dobrym odbiorze piłki, zapewnia nam drugie zwycięstwo w turnieju. W przedostatnim oraz ostatnim spotkaniu ogrywamy gospodarzy turnieju, którzy wystawili dwa zespoły. Z Polonią/Stal I Świdnica tracąc jedną bramkę odpowiadamy trzema trafieniami. Gol, po wywalczeniu piłki przez siebie samego Kornela Zagajewskiego oraz Jakuba Janika po wypracowanej sytuacji przez Tomka Lisieckiego. Z Polonią/Stal II Świdnica również po naszej stronie trzy oczka a na koncie przeciwnika zero trafień. Strzelanie rozpoczyna Kornel Zagajewski po asyście popularnego w drużynie „Liska”. Koleje bramki padają po uderzeniach Oliwera Satura oraz asyście Oskara Papińskiego przy jego trafieniu a także Grzegorza Chawluka, który kończy „strzelaninę” swoim trafieniem.
Warto dodać, że nasz bramkarz Tymoteusz Budzyń przepuścił tylko 4 bramki w całym turnieju (w tym 2 z rzutów wolnych gdzie wzrost nie pozwolił na obronę strzałów). To najmniej straconych bramek ze wszystkich bramkarzy.
Turniej należy uznać za udany, zwłaszcza, że każdy z zawodników miał udział przy bramkach dla AP Dzierżoniów, każdy wywiązał się z założeń przedmeczowych i każdy, zostawiając dużo zdrowia na parkiecie, przyczynił się do osiągniętego sukcesu. Brawo Drużyna!!!!

Trener Dawid Bednarek do gry desygnował następujących zawodników:

Tymoteusz Budzyń (br), Tomasz Lisiecki (2 bramki, 3 asysty), Franciszek Kwitowski (1 bramka, 2 asysty), Kornel Zagajewski (4 bramki), Jakub Janik (2 bramki), Oliwer Satur (2 bramki), Oskar Papiński (1 asysta), Grzegorz Chawluk (1 bramka)

Wyniki meczów:

AP Dzierżoniów 1:2 Baszta Wałbrzych
AP Dzierżoniów 1:1 Fair Play Wrocław
AP Dzierżoniów 3:0 Javoria Jawor
AP Dzierżoniów 1:0 AP13 Świdnica
AP Dzierżoniów 3:1 Polonia/Stal I Świdnica
AP Dzierżoniów 3:0 Polonia/Stal II Świdnica

 

Najlepszy weekend turniejowy w historii Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów!!!

Kategoria: AP Dzierżoniów

Bardzo udany turniejowy weekend Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów dobiega końca, a na koncie 4 drużyny na podium!!!
W czterech turniejach AP Dzierżoniów wystawiła 4 reprezentacje w czterech rocznikach; 2010, 2009, 2008 oraz 2007, łącznie prawie 50 zawodników.
W sobotę na turnieju w Żarowie rywalizowała drużyna rocznika 2010 prowadzona przez trenera Dawida Bednarka. W rywalizacji 9 drużyn nasz zespół wyszedł zwycięsko i zajął pierwsze miejsce w turnieju. Świetna postawa zawodników w kolejnym turnieju dała drużynie 3 zwycięstwo na 4 imprezy. Brawo Zawodnicy, Brawo Trener, Brawo Rodzice.

Wyniki:
AP Dzierżoniów 2:0 Gryf Świdnica I – Janik, Lisiecki
AP Dzierżoniów 2:2 AP 13 Świdnica II – Lisiecki x2
AP Dzierżoniów 1:1 Due Soccer Świebodzice II – Janik
AP Dzierżoniów 3:0 Gryf Świdnica II – Kwitowski, Lisiecki, Janik
AP Dzierżoniów 2:1 Gryf Świdnica I – Papiński, Kwitowski
AP Dzierżoniów 0:0 Łużyce Lubań
AP Dzierżoniów 1:0 AP 13 Świdnica I – Lisiecki
W niedziele grały 3 drużyny reprezentacje rocznika 2009 w Kłodzku oraz 2008 i 2007 w Gaci. Rocznik 2009 prowadzony przez trenera Marcina Sotę rywalizował z 10 drużynami podzielonymi na dwie grupy po 5 zespołów. W grupie nasi zawodnicy wygrywają wszystkie mecze i w finale spotykają się z AKS Strzegom. Po zaciętym meczu przegrywają 0-1.
Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika turnieju dostał nasz zawodnik Aleksander Tuchorski.
Również gratulacje dla całej drużyny za świetną postawę i zaangażowanie na boisku.
Brawo Wy.
Skład:
Mikołaj Madej, Chrystian Wawrzynowicz, Aleksander Tuchorski, Mateusz Janowski, Miłosz Rosada, Tomasz Lisiecki, Dawid Miętkiewicz, Kacper Babiak, Emil Sopiarz.
Wyniki:
AP Dzierżoniów – FK Nachod 2-0 (Olek Tuchorski x 2)
AP Dzierżoniów – Trojan Lądek Zdrój 2-0 (Mateusz Janowski, Olek Tuchorski)
AP Dzierżoniów – Nysa Kłodzko 3-0 (Aleksander Tuchorski x 2, Kacper Babiak)
AP Dzierżoniów – Pogoń Pieszyce 1-0 (Chrystian Wawrzynowicz)
Finał:
AP Dzierżoniów – AKS Strzegom 0-1
Mamy to!!!!!
Dnia 29.01.2017 w miejscowości Gać koło Oławy, w której na co dzień występują zawodnicy 3 –ligowej foto higieny gać a organizatorem był jeden z zawodników tej drużyny Dawid Pożarycki odbył się turniej dla chłopców z rocznika 2008 o nazwie Football Stars. Do turnieju zgłoszonych zostało 6 drużyn, które rywalizowały systemie każdy z każdym co dawało nam 5 meczów dla każdej z drużyn po 11 minut. Łącznie 55 minut piłkarskiej rywalizacji dla każdych z drużyn. Pierwszy mecz nasi chłopcy rozegrali z drużyną Gas Grodków. Pierwsze minuty zdecydowanie należą do naszych zawodników piłka przechodzi płynnie z nogi do nogi wymieniając przy tym kilka skutecznych podań otwierających nam szanse na zdobycie bramki, lecz skutecznie spisujący się bramkarz z Grodkowa nie pozwala nam na objęcie prowadzenia. W połowie gry mecz się wyrównał a nasi zawodnicy szukali to co raz to więcej rozwiązań do strzelenia gola. Gdy na zegarze wybiła 9 minuta świetną akcje przeprowadza Dawid Hohol, który na linii końcowej ściąga na siebie dwóch przeciwników i skutecznie podaje do Kryspina Pliszki, który oddaje strzał do bramki. Bramkarz Grodkowa wybija piłkę przed siebie pierwszy dopada do niej Rafał Iwaniuk i dopełnia formalności kierując piłkę do bramki na 1:0 dla naszej ekipy. Taki wynik utrzymał się do końca. Wygrywamy po dobrej grze 1:0 co jest optymistycznym prognostykiem przed kolejnym spotkaniem. Kolejny mecz to strzelecki popis naszej drużyny. Wygrywamy 4:0 z drużyną Sportingu Brzeg po bramkach Kuby Szwec i Daniela Kowalskiego oraz Kryspina Pliszki. Trzeci mecz rozegraliśmy z graczami z Oławy kończąc wynikiem 1:1 po bramce Kryspina Pliszki i słabej skuteczności całej drużyny. Kolejny rywal to gracze Masters Nysa ten mecz wygrywamy 2:0 po bramkach Daniela Kowalskiego i Francesco Ruberto. Tym samym po 4 kolejkach i z 3 zwycięstwami mamy nie powtarzalną szanse na zwycięstwo w całym turnieju. Ostatni mecz ze Stalą Brzeg wygrywamy 3:0 po bramkach Dawida Hohol oraz dwóch Kryspina Pliszki i historyczny moment dla chłopców z rocznika 2008 stał się faktem!!! Wygrywamy pierwszy turniej w historii tego rocznika, który wraz z trenerem postawił sobie za cel w roku 2017 wygrać co najmniej jeden turniej. Cel został osiągnięty już w pierwszym miesiącu roku co jest zasługą całej drużyny!!! Oczywiście drużyna nie spoczywa na osiągniętym sukcesie i stawia sobie kolejne cele, a także poprawę tych elementów, które w całym turnieju nie były naszą mocną stroną. Na koniec turnieju statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Tymon Skiba. Gratulacje należą się całej drużynie za wspaniałą postawę i historyczne I miejsce!!!. W całym turnieju strzeliliśmy 11 bramek a straciliśmy tylko 1bramkę co optymistycznie napawa nas przed kolejnymi turniejami.
Wyniki:
AP Dzierżoniów – Gradków 1-0
AP Dzierżoniów – Sporting Brzeg 4-0
AP Dzierżoniów – Oława 1-1
AP Dzierżoniów – Brzeg II 2-0
AP Dzierżoniów – Nysa 3-0

W Gaci również rywalizowała drużyna trenera Krystiana Soty z rocznika 2007. Turniej był rozgrywany w systemie każdy, z każdym a do rywalizacji stanęło również 6 zespołów, czyli każdy miał do rozegrania 5 spotkań. Nasza drużyna rozpoczęła od zwycięstwa a cały turniej ukończyła na drugim miejscu z 3 zwycięstwami i 2 remisami. W meczach zakończonych remisem zabrakło zimnej krwi bo sytuacji do zdobycia goli było wiele a nie potrafiliśmy ich wykorzystać w odpowiedni sposób. W ostatnim meczu graliśmy z drużyna Master Brzeg – zwycięzca turnieju, był to bardzo szybki i zacięty pojedynek a nasi zawodnicy z wyniku 0-1 potrafili wyciągnąć zwycięstwo 2-1 w ostatnich sekundach spotkania.
Nagroda indywidualna za najlepszego zawodnika turnieju trafiła do naszego zawodnika: Michała Latacza. Gratulacje dla całego zespołu oraz rodziców.
Skład:
Michał Łysoń, Dawid Kuzyk, Michał Latacz 3 – gole, 1-asysta), Łukasz Malawski (4-gole, 3-asysty), Wiktor Kamiński (2-gole, 2-asysty), Jan Mierzejewski (1-gol), Oliwier Zagajewski, Artur Hnatiuk (1-asysta), Gracjan Bigus (1-gol, 1-asysta), Karol Kułaga.

Wyniki:
AP Dzierżoniów – Ap Football Stars 5-0
AP Dzierżoniów – Koksownia Zdzieszowice 3-0
AP Dzierżoniów – Stal Brzeg 1-1
AP Dzierżoniów – Unia Wrocław 0-0
AP Dzierżoniów – Masters Brzeg 2-1

Gratulację dla zawodników, trenerów oraz rodziców!!!