Archiwum miesięczne Marzec 2017

Akademia Piłkarska Dzierżoniów rozszerza sztab szkoleniowy

Kategoria: AP Dzierżoniów

Akademia Piłkarska Dzierżoniów nawiązała ścisłą współpracę z Panią dr Ewą Bieć, która ma bardzo duże doświadczenie w pracy z piłkarzami na najwyższym poziomie. W swoim CV ma wpisaną współpracę z takimi klubami jak Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin.
W Akademii będzie odpowiedzialna za szkolenie trenerów w zakresie treningu funkcjonalnego, stabilizacyjnego oraz motorycznego. Bardzo ważną częścią współpracy będzie kontrola prawidłowego rozwoju psychofizycznego naszych zawodników oraz budowanie prawidłowych wzorców ruchowych.
Akademia Piłkarska Dzierżoniów stawia na jakość i profesjonalizm w szkoleniu dzieci i młodzieży dlatego współpraca z najlepszymi fachowcami jest dla nas priorytetem. W pracy z dziećmi, nauka prawidłowych wzorców ruchowych oraz nawyków jest najważniejszym fundamentem w szkoleniu, ponieważ zmniejsza ryzyko kontuzji i jednocześnie zwiększa szanse na osiągniecie sukcesów sportowych.

Witamy Panią dr Ewe Bieć w naszej drużynie!!!

dr Ewa Bieć

Katedra Fizjoterapii
Zakład Metod Kinezyterapii
Zainteresowania naukowe
• Ocena stanu funkcjonalnego i równowagi człowieka po zastosowaniu:
– Medycznego Treningu Terapeutycznego,
– Trening Funkcjonalny,
– Stabilizacja centralna,
• Taśmy Anatomiczne w aspekcie stanów przeciążeniowych u sportowców, piłka nożna
( fizjoterapeuta 2006-2008 KGHM Lubin Mistrz Polski, trener przygotowania motorycznego WKS Śląsk – Wice Mistrz Polski 2011, Mistrz Polski 2012).

IV Powiatowy Turniej Przedszkolaków 2017 cz.2

Kategoria: AP Dzierżoniów

IV Powiatowy Turniej Przedszkolaków 2017

Kategoria: AP Dzierżoniów

Wielki dzień dla najmniejszych adeptów piłkarskich!

10 marca 2017 na hali OSiR w Dzierżoniowie odbył się coroczny turniej przedszkolaków, w którym swój udział wzięło 80 pociech z ośmiu przedszkoli. W czwartej już odsłonie tego turnieju, swoje niemałe umiejętności w kategorii piłki nożnej prezentowały dzieci z:
Przedszkola Publicznego Nr 1 w Dzierżoniowie,
Przedszkola Niepublicznego nr 3 w Dzierżoniowie,
Przedszkola Niepublicznego nr 4 w Dzierżoniowie,
Przedszkola Niepublicznego „Szóstka” w Dzierżoniowie, Przedszkola Publicznego nr 7 w Dzierżoniowie,
Przedszkola Publicznego nr 2 w Dzierżoniowie,
Oddziału Przedszkolnego w Tuszynie,
Oddziału Przedszkolnego w Łagiewnikach.
W tym jakże wyjątkowym dniu, inicjatywę organizatorów całego przedsięwzięcia czyli Akademię Piłkarską Dzierżoniów, wspierali Burmistrz miasta Pan Andrzej Bolisęga oraz Starosta pan Marek Piorun. Kolejnym gościem był Pan Tomasz Czemerzyński, sponsor, właściciel firmy RAINAR. Z tego miejsca Akademia składa podziękowania za znalezienie czasu dla dzieciaków z dzierżoniowskiej społeczności.
Po przemowie i oficjalnym otwarciu turnieju, dzieci utworzyły kwadrat i zaprosiły na parkiet gościa specjalnego. Był nim Pan Paweł Skóra – Mistrz Polski, Europy i Świata we Freestyle’u Piłkarskim. Pan Paweł zachwycił dzieci swoim pełnym emocji, bogatym we wspaniałe sztuczki z piłką, pokazem. W trackie trwania turnieju dzieci, które odpoczywały między meczami, miały okazję poćwiczyć freestyle pod okiem mistrza.
Inicjatywą turnieju było krzewienie kultury fizycznej oraz rywalizacja drużyn z zachowaniem zasad fair-play. Mecze prowadzone były na dwóch boiskach jednocześnie. Każdy zespół rozegrał 6 meczów po 10 minut, co dało 60 minut gry. W tej kategorii wiekowej, to bardzo dużo.
W zawodach nie była prowadzona klasyfikacja. Każde dziecko było w tym dniu wyjątkowe, każdy był najlepszy i każdy dostał ogromny złoty medal, którego wykonaniem zajęła się firma Laser – ART z Dzierżoniowa. Drużyna otrzymała także puchar oraz piłkę firmy Jako.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałych występów na parkiecie, paniom przedszkolankom za zorganizowanie i przygotowanie grup do turnieju oraz wszystkim rodzicom, za gorący doping w każdym meczu.

Organizator:
Akademia Piłkarska Dzierżoniów.
Finansują:
Powiat Dzierżoniów,
Urząd Miasta Dzierżoniów,
Akademia Piłkarska Dzierżoniów.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

I miejsce w Jordanowie

Kategoria: AP Dzierżoniów

W sobotę 4 marca uczestniczyliśmy w turnieju dla rocznika 2009, w którym rywalizowało 8 drużyn podzielonych na dwie grupy po cztery zespoły. Rozegraliśmy 5 spotkań co dało 75 minut gry dla każdego zespołu.
Nasza drużyna w grupie zajęła drugie miejsce co dało nam awans do półfinału. W półfinale zmierzyliśmy się z zespołem z Nowej Rudy. Po serii rzutów karnych awansowaliśmy do finału. W finale zagraliśmy z zespołem z Wrocławia. Mecz w regulaminowym czasie skończył się bezbramkowym remisem. O końcowym zwycięstwie zadecydowały karne.

Pochwała dla całego zespołu za dobrą grę, walkę w obronie i ataku. Podziękowania dla rodziców za wzorowy doping podczas trwania turnieju.

Skład:
Mikołaj Madej, Rosada Miłosz, Chrystian Wawrzynowicz, Mateusz Janowski, Aleksander Bronowicki, Aleksander Tuchorski, Michał Włodara, Tomasz Lisiecki, Emil Sopiasz, Kacper Babiak,
Wyniki:
AP Dzierżoniów – UKS Nowa Ruda II 7-0 (Tuchorski x2, Wawrzynowicz, Lisiecki x2, Rosada x2,)
AP Dzierżoniów – AP 13 Świdnica 4-1 (Tuchorski x4)
AP Dzierżoniów – AP Football Wrocław 0:5

Półfinał:
AP Dzierżoniów – Nowa Ruda 0-0 2:1K

Finał:
AP Dzierżoniów – AP Football Wrocław 0:0 3:1K

Witamy nowego sponsora Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów firmę Laser Art

Kategoria: AP Dzierżoniów

Laser Art świadczy usługi w zakresie grawerowania/znakowania i cięcia materiałów lub produktów za pomocą lasera CO2. Laser CO2 wykorzystuje technologię pozwalającą na bardzo precyzyjną obróbkę oraz idealną powtarzalność kształtów – dzięki temu możemy realizować nawet bardziej złożone i nietuzinkowe projekty.

Dysponujemy dwoma laserami; pole pracy jednego to 50x30cm, drugiego 60x30cm. Obydwa mogą grawerować na przedmiotach w kształcie walca; wysokość przedmiotu nie powinna przekraczać w tym wypadku 30cm.

Priorytetem dla Laser Art jest zapewnienie Klientom usług na najwyższym poziomie. Dlatego dbamy o to, aby zlecenia były realizowane szybko i z dbałością o indywidualne potrzeby – realizujemy własne koncepcje Klientów lub, jeśli tego potrzebują, pomagamy stworzyć odpowiedni projekt. Pracujemy zarówno z Klientami indywidualnymi jak i firmowymi.

Dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy pracy z dziećmi oraz nawiązanie współpracy.

Suplementacja w diecie młodego sportowca

Kategoria: AP Dzierżoniów

Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie na temat świadomej suplementacji w diecie młodego sportowca.