Archiwum miesięczne Kwiecień 2017

Harmonogram Meczów Ligowych i Turniejów

Kategoria: AP Dzierżoniów

29.04.2017 – sobota

Liga Orlika, Tuszyn – rocznik 2007

Liga Przyjaźni, Pieszyce – rocznik 2008

06.05.2017 – sobota

Liga Orlika, Łagiewniki – rocznik 2007

13.05.2017 – sobota

Mecze kontrolne w Głogowie, roczniki 2007, 2008, 2009, 2010

14.05.2017 – niedziela

Liga Orlika, Gola Świdnicka – rocznik 2007

20.05.2017 – sobota

Turniej w Kłodzku dla roczników 2007, 2008, 2009, 2010, 2011

21.05.2017 – niedziela

Liga Orlika, Dzierżoniów – rocznik 2007

03.06.2017 – sobota

Turniej w Bielawie dla roczników 2008, 2009, 2010

04.06.2017 – niedziela

Turniej w Kłodzku dla roczników 2007, 2008, 2009, 2010, 2011.

Witamy nowego sponsora Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów firmę Cooper Standard

Kategoria: AP Dzierżoniów

Cooper Standard jest wiodącym, globalnym producentem uszczelnień do karoserii samochodowych, systemów przepływu płynów oraz aktywnych i pasywnych układów nadzorowania drgań, z siedzibą główną w Novi, MI, USA. Spółka powstała w 1960 roku, obecnie zatrudnia ponad 30.000 pracowników na całym świecie i prowadzi działalność w 20 krajach, łącznie posiada ponad 90 fabryk wspieranych przez 11 centrów technologicznych.
W Polsce znajduje się 5 fabryk zlokalizowanych w Dzierżoniowie, Bielsku-Białej, Częstochowie, Myślenicach i Piotrkowie Trybunalskim oraz Globalne Centrum Usług Biznesowych w Bielsku-Białej.
Oddział w Dzierżoniowie powstał w 1997 roku i specjalizuje się w produkcji uszczelnień do karoserii samochodowych. Zajmuje powierzchnię ponad 27300m2, a głównymi klientami są Mercedes, Volvo, BMW, VW, Audi, Porsche czy Ford.
Poza działalnością produkcyjną Cooper Standard prowadzi również działania na rzecz poprawy warunków lokalnych społeczności, poprzez wsparcie akcji oraz organizacji charytatywnych.
Ważną część strategii Zakładu w Dzierżoniowie stanowi wsparcie mieszkańców, organizacji rządowych oraz pozarządowych. Firma na stałe współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Dzierżoniowie, a także ze Stowarzyszeniem Bezpieczna Gmina Bezpieczny Powiat oraz Ochotniczą i Powiatową Strażą Pożarną, zwiększając tym samym świadomość dotyczącą zatruć tlenkiem węgla.
Zakład ma również przyjemność współpracować z lokalnymi Domami Dziecka oraz z organizatorami programu Szlachetna Paczka czy WOŚP, wspierając tym samym tych, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej.
Najważniejszym elementem są jednak wciąż pracownicy Cooper Standard. To właśnie dla nich co roku organizowany jest Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami, nagrody za świadectwa, Mikołajki czy wspólna Wigilia.

Dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy pracy z dziećmi.

Życzenia od Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów

Kategoria: AP Dzierżoniów

Wrocław Gold Game Cup

Kategoria: AP Dzierżoniów

1.04.2017r Akademia Piłkarska Dzierżoniów rocznik rozegrała swój 5 turniej z rzędu. Tym razem nasi zawodnicy uczestniczyli w mocno obsadzonym turnieju Wrocław Gold Game Cup gdzie rywalizowaliśmy z takimi drużynami jak: Football Wrocław, PAPN Kraków, Nysa Kłodzko, Wratyslavia Wrocław, Unia Wrocław, Jedenastka Wrocław, BSS Wrocław, Eurotalent Brzeg, Pogoń Zduńska Wola, Sporting Wrocław, Ap jedenastka II. Rywalizację w turnieju rozpoczynamy w grupie A gdzie mierzymy się z takimi zespołami jak AP Football Bss Wrocław PAPN Kraków. Rywalizacje rozpoczynamy od meczu z Krakowem. Bardzo szybki mecz, w którym mieliśmy wiele zwrotów akcji i dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie. Ostatecznie mecz kończymy remisem 3;3 i z optymizmem patrzymy na drugą kolejkę gier. W drugiej rundzie przyszło nam się zmierzyć z drużyną z AP Football. Mimo iż wynik nie odzwierciedla sytuacji boiskowej rozegraliśmy jeden z lepszych meczy w wykonaniu naszej drużyny w ciągu tego turnieju. Duża wymienność podań i skutecznych pojedynków 1×1, szybkie budowanie akcji ofensywnych zaowocowały bramką Artura Hnatiuka jednak w końcówce opadamy z sił i tracimy 4 bramki. Kolejny mecz to nieskuteczność naszej drużyny i sensacyjnie remisujemy 1;1 z drużyną BSS Wrocław. Brak skuteczności powoduje, że zamiast gry o miejsca 1-6 gramy o miejsca 7-12 gdzie pod kątem piłkarskim zdecydowanie należało nam się miejsce w pierwszej 5. W grupie B mamy do rozegrania 5 meczy i idziemy jak burza pokonując kolejno unię Wrocław, Wratislavie Wrocław, euro talent Brzeg oraz Sporting Wrocław by w końcówce uznać wyższość chłopców z Kłodzka, którzy tak jak my niezasłużenie znaleźli się w grupie B. Ostatecznie w turnieju zajmujemy 8 miejsce lecz z optymizmem patrzymy w przyszłość. U naszych chłopców widać determinacje i zaangażowanie oraz co raz lepszą grę na boisku. Duża liczba treningów powoduje, że gra staje się co raz lepsza a nasi zawodnicy z dnia na dzień podnoszą swoje indywidualne umiejętności a występy w dużej liczbie meczy i turniejach na pewno zaprocentują.   Należy również dodać iż nagrodę indywidualną otrzymał Artur Hnatiuk za najwięcej bramek w zespole . Gratulacje dla Artura i całej drużyny bo gdyby nie drużyna nie byłoby indywidualnych sukcesów!!!!!

Dieta i suplementacja w sporcie i życiu codziennym

Kategoria: AP Dzierżoniów

31 marca 2017 r. gościliśmy dr Małgorzatę Stręk z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, która wprowadziła obecnych w podstawy biochemii ludzkiego organizmu, zwróciła uwagę na podstawowe dysfunkcje współczesnej diety (wysoko przetworzone pokarmy, źle zbilansowane posiłki, warzywa i owoce zawierające ogromne ilości pestycydów a ubogie w witaminy i minerały). Nie jesteśmy zapewnić naszemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin, minerałów, pierwiastków, także tych śladowych nawet jeśli staramy się zdrowo jeść. Organizm ludzki będzie działał dobrze, jeżeli dostarczymy mu wszystkich niezbędnych składników, dlatego niezbędna jest odpowiednia i świadoma suplementacja.