Archiwum miesięczne Maj 2017

Zebranie z rodzicami

Kategoria: AP Dzierżoniów

12 czerwca 2017 r. (poniedziałek) w sali konferencyjnej przy Szkole Podstawowej nr 9 o godzinie 18:00 odbędzie się zebranie z rodzicami. Podczas zebranie będzie przedstawione podsumowanie merytoryczne i finansowe za rok 2016 oraz zostaną przedstawione plany i zmiany w procesie szklenia i organizacji działalności.

Treningi w tym dniu są odwołane.

Zapraszamy

Deichmann Cup

7 maja zespół rocznika 2010 zadebiutował w rozgrywkach Deichmann Cup. W Wałbrzychu rozegrane zostały 3 spotkania z udziałem naszej Akademii, która broniła barw reprezentacji Danii. Zmagania czerwono-białych zakończyły się z siedmioma oczkami na koncie, co dało 2 zwycięstwa i 1 remis.

W pierwszym meczu podopieczni trenera Dawida Bednarka, niczym w bajce „Galactik Football”, nieustannie atakowali bramkę reprezentacji Peru, nie dając szansy przeciwnikom by ci zaatakowali choć raz. Wynik 16:0 doskonale odzwierciedla powyższe słowa i poniekąd daje obraz tego co działo się na boisku przez 20 minut gry. W spotkaniu dominowała gra skrzydłami i to z tych sektorów padało najwięcej bramek. Wszyscy mogą być zadowoleni z czasu, który Dania była przy piłce, ilości stworzonych sytuacji oraz grze bogatej w dokładne, penetrujące obronę rywali, podania.

W drugiej kolejce turnieju, byliśmy świadkami bardzo dobrego widowiska. Wszystko za sprawą reprezentacji Danii oraz Paragwaju. Otwieramy wynik meczu na 1:0, lecz niestety po kilku składnych akcjach rywali, tracimy 3 bramki z rzędu, co do przerwy dawało wynik 1:3. W przerwie zawodnicy i trener wyjaśnili sobie kilka spraw związanych z ich poczynaniami na boisku i drużyna rozpoczęła drugą część gry. To była świetna połowa w wykonaniu Danii. Najpierw gol kontaktowy, a potem kolejny na wagę jednego punktu w niemal ostatnich sekundach. Wszyscy lubimy takie potyczki, w których zaangażowanie, ambicja i charakter aż kipią na murawie. Emocje dotknęły także kibiców, którzy głośnym dopingiem motywowali swoje reprezentacje.

Bez wątpienia mogę stwierdzić, że był to pojedynek faworytów w tej kategorii wiekowej, a remis 3:3 był wynikiem sprawiedliwym.

W ostatnim tego dnia meczu naszej reprezentacji, podejmujemy południowo-amerykański zespół Argentyny. Z racji tego, iż w ciągu 3 minut wygrywaliśmy już 5:0, trener postanowił wdrożyć zadania dla zawodników, które musieli zrealizować w trakcie trwania zawodów. Ostatecznie mecz kończy się wysokim wynikiem 12:0 i jest to zdecydowanie najmniejszy wymiar kary. Przeciwnicy doszli także do głosu, ale nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego bramkarza Danii.

W trzech konfrontacjach nasz bilans bramkowy wynosi 31:3 i zdobywamy 7 punktów. Każdy zawodnik zasługuje na wyróżnienie, ale szczególną pochwałę otrzymują Jakub Bohajczuk oraz Tomasz Lisiecki za swoją postawę w widowisku sportowym, jakie przyszło nam podziwiać.