Archiwum miesięczne Styczeń 2018

Akademia Piłkarska‘2007 & XV Memoriał Sławomira Harafa

Kategoria: AP Dzierżoniów

Za nami kolejna edycja Memoriału ku pamięci wybitnego piłkarza Sławomira Harafa. Dla każdego sportowca ziemi dzierżoniowskiej to znana i ceniona postać. W tym roku również zawodnicy Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów mieli możliwość zgłębienia wiedzy o tak wielkiej dla naszej lokalnej historii osobowości, na zorganizowanej przez trenera odprawie oraz poprzez udział w turnieju. Akademicka młodzież złożyła także bukiet kwiatów na ręce żony Pana Sławomira, wyrażając tym samym szacunek i upamiętnienie … Akademia uczy bowiem nie tylko gry w piłkę nożną.
Pośród 16 drużyn takich jak: Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Lech Poznań, Górnik Wałbrzych, Polonia Stal Świdnica, Chrobry Głogów, UKS Lechia Dzierżoniów I i II, Chojnik Jelenia Góra, LKS Mewa Kunice, FC Wrocław Academy, WKS Wieluń, Marcinki Kępno, Warszawska Akademia Piłki Nożnej, Odra Opole, słusznie zaprezentował się rocznik 2007 Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów.
Podczas sobotnich rozgrywek grupowych wraz z Śląsk Wrocław, Chojnik Jelenia Góra, LKS Mewa Kunice trafiamy do grupy B. Przydzielenie naszej drużyny do tak dobrych przeciwników to dla nas nie małe wyróżnienie 🙂 Zatem żadnym zaskoczeniem jest przegrana pierwszego spotkania z Śląsk Wrocław. Wrocławianie w końcu okazali się mistrzami dzierżoniowskiego boiska. Dzięki trafnemu strzałowi po rzucie rożnym Kamila Grzelaka udało nam się zachować honor, ale poprzez stracone 4 gole, Śląsk Wrocław pokazał nam ile jeszcze ciężkiej pracy musimy wykonać. Po tak cennej lekcji tylko wygrana z Chojnikiem Jelenią Górą daje nam szansę na dalszą walkę o ćwierćfinał. Więc APD do dzieła! Gol Dawida Kuzyka oraz widowiskowy strzał z połowy boiska Bronka Jednoroga gwarantują nam czempionat 2:1!!!! W ostatnim starciu z LKS Mewa Kunice stajemy na wysokości zadania, wygrywamy 4:1, zajmujemy II miejsce w grupie i jest awans do ćwierćfinału!!! 😊 Hat-tricka w tym meczu ustrzelił Wiktor Kamiński😊 Brawo dla drużyny 😊 Wieeeeeeeeeelka radość na boisku i na trybunach!!
Niedzielne rozgrywki finałowe to duża szkoła pokory i dyscypliny na polu gry dla naszych zawodników. Ćwierćfinał i spotkanie z Zagłębiem Lubin, w którym z twarzą wychodzimy dzięki bramkarzowi – Damian Rosada- nieobliczalnie strzela bramkę z własnej połowy, aranżując tym samym niesamowite widowisko dla kibiców 🙂
Poza tym w całym spotkaniu dużo błędów indywidualnych i nie wykorzystanie sytuacji z rzutu wolnego zapewnia rywalom sukces 6:1. Lepiej już radzimy sobie w pojedynku z Chrobrym Głogów. Strzał w samo okienko Bronka Jednoróg oraz celne trafienie Kamito doprowadzają do remisu po przepuszczonych 2 bramkach głogowian. Mecz wydaje się do wygrania, ale tutaj Chrobry… pokazuje nam, żeby nie cieszyć się zbyt wcześnie, być czujnym do końca i szanować przeciwnika. Ostatecznie przegrywamy 4:2 .… wrrr praca, praca i jeszcze raz praca!!!
Jedyne co nam pozostaje to walka o 7 miejsce z Marcinkami Kępno. Zaczynamy bardzo dobrze, szybkie 2 gole autorstwa Gracjana Borkowskiego i najmłodszego zawodnika Aleksandra Tuchorskiego. Niestety po dobrym początku ponownie tracimy 2 szybkie bramki i mamy remis, o końcowym wyniku meczu zdecydować muszą rzuty karne… Słysząc ogromny doping w tle, pewnie strzelamy 2 karniaki,…. 1 pudłujemy i minimalnie, ale kapitulujemy 2:3 🙁 Pojawiło się trochę rozczarowania, smutku, żalu i sporo złości u piłkarzy, ale wszystkiego musimy doświadczyć, jeśli chcemy być najlepsi 🙂
Reasumując. W klasyfikacji końcowej zdobywamy 8 miejsce na 16. Jak na debiut, trzeba przyznać, że całkiem nieźle 😉 Wynik jest dobry, minimum założeń wykonane, ale ambicje były większe i stale ciągną nas ku górze. To miejsce to ogromny impuls do pracy na treningach, a zatem czeka nas oglądanie rozgrywek i reinterpretacja postawy w poszczególnych spotkaniach. Analiza nagranych, zakupioną kamerą, spotkań wchodzi już na stałe w cykl szkolenia APD. Idziemy w kierunku świadomej pracy i doskonalenia umiejętności naszych podopiecznych. Idziemy w dobrym kierunku. Idziemy w kierunku profesjonalizmu! 😀
Skład:
Damian Rosada (1 gol), Kamil Grzelak (1 gol), Bronisław Jednoróg (3 gole), Dawid Kuzyk (1 gol, 1 asysta), Wiktor Kamiński (4 gole, 1 asysta), Oliwier Zagajewski, Natan Krzyczmonik, Aleksander Tuchorski (1 gol), Artur Hnatiuk, Jan Mierzejewski, Gracjan Mierzejewski, Gracjan Borkowski (1 gol).
Trener: Krystian Sota
Klasyfikacja końcowa:
1. Śląsk Wrocławianie
2. Lech Poznań
3. Zagłębie Lubin
4. FC Wrocław Academy
5. Chrobry Głogów
6. UKS Lechia I Dzierżoniów
7. Marcinki Kępno
8. Akademia Piłkarska Dzierżoniów
9. Odra Opole
10. Polonia/Stal Świdnica
11. Warszawska Akademia Piłki Nożnej
12. WKS Wieluń
13. Chojnik Jelenia Góra
14. LKS Mewa Kunice
15. UKS Lechia II Dzierżoniów
16. Górnik Wałbrzych

Wyniki:
AP Dzierżoniów – Śląsk Wrocław 1:4
Gol: Kamil Grzelak, asysta Natan Krzyczmonik,
AP Dzierżoniów – Chojnik Jelenia Góra 2:1
Gole: Dawid Kuzyk, asysta Wiktor Kamiński, Bronisław Jednoróg,
AP Dzierżoniów – LKS Mewa Kunice 4:1
Gole: Wiktor Kamiński x3, Kamil Grzelak 2 asysty, Dawid Kuzyk 1 asysta, Bronisław Jednoróg 1 gol,
AP Dzierżoniów – Zagłębie Lubin 1:6
Gol: Damian Rosada 1 gol,
AP Dzierżoniów – Chrobry Głogów 2:4
Gole: Bronisław Jednoróg, Wiktor Kamiński,
AP Dzierżoniów – Marcinki Kępno 2:2
Gole: Gracjan Borkowski 1 gol, Aleksander Tuchorski 1 gol.

W niedziele 28 stycznia swoje święto obchodziła trenerka Kamila o czym nie mogli zapomnieć zawodnicy trenerzy i rodzice 🙂 Zawodnicy po odśpiewaniu 100 lat wręczyli bukiet w imieniu całej społeczności APD 🙂
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO 🙂
Dziękujemy rodzicom oraz zawodnikom z całej Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów za wspieranie i kibicowanie podczas całego turnieju

AP! Dzierżoniów !
KrSota

SPORTOWE ZIMOWISKO AKADEMII PIŁKARSKIEJ DZIERŻONIÓW

Kategoria: AP Dzierżoniów

Nadszedł okres ferii zimowych a dla zawodników Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów to naturalnie wyczekiwany obóz sportowy.
18 uczestników wraz z 4 osobową kadrą trenerską po raz kolejny spędziło 6 niezwykle aktywnych dni w Centrum Turystyczno Sportowym w Nowej Rudzie.
Grafik był bardzo napięty a plan wysiłku fizycznego nie mniej ambitny, a zatem sportowcy wylewali z siebie siódme poty.
Zawodnicy codziennie i sumiennie szlifowali grę na boisku, odbywali liczne treningi koordynacyjno- szybkościowe, techniczne oraz indywidualne. Dryblowanie, zwroty czy wszelkiego rodzaju zwody nie są już im z pewnością obce. Pod okiem profesjonalnych trenerów zostało zrealizowanych także wiele treningów dla napastników, obrońców i bramkarzy. Gracze mieli również możliwość rywalizacji podczas zorganizowanych meczy z klubami: Pogonią Pieszyce oraz FC Academy Wrocław i Ślęzą Wrocław.
Wyjazd był także doskonałym czasem na integrację dzieci ze wszystkich drużyn i bliższe zapoznanie ze swoimi trenerami. Znakomicie sprawdziły się kąpiele w basenie na terenie ośrodka, zajęcia tematyczne, wspólne posiłki i wieczorne seanse filmowe. Powodzeniem cieszyły się wszelkiego rodzaju gry planszowe i zabawy grupowe. Nie zabrakło oczywiście śnieżnych wariacji i zimowego klimatu. Oprócz gry w piłkę nożną bezkonkurencyjne na zjednoczenie wszystkich, okazały się też tańce i śpiewy. Szalone dyskoteki i kapitalne mecze – Akademia Piłkarska Dzierżoniów mogła się tym na zimowisku bezapelacyjnie szczycić.
Uroczyste zakończenie i podsumowanie kolonii w otoczeniu medali i wyróżnień okazało się być niezwykle ważnym momentem dla adeptów APD i wyrazem ogromnego zadowolenia z pobytu w Nowej Rudzie.
Na dowód fantastycznie spędzonego zimowiska, dzielimy się z Państwem naszą foto-galerią.
Zapraszamy do oglądania 🙂

AP! DZIERŻONIÓW!
KrsSota

Zebrania z rodzicami

Kategoria: AP Dzierżoniów

W piątek 2 lutego odbędą się zebrania z rodzicami uczestników zajęć sportowych Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów podczas, których zostanie podsumowany rok 2017 r. w poszczególnych grupach szkoleniowych. Trenerzy przedstawią plany na najbliższe 6 miesięcy; mecze, turnieje, obóz letni oraz terminy spotkań trenerów.

2 luty 2018, Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Kopernika 7;

rocznik 2011/2012 – 17.00
rocznik 2010 – 16.00
rocznik 2009 – 17.00
rocznik 2008 – 17.00
rocznik 2007 – 18.00
Akrobatyka Sportowa:

grupy trenerki Agnieszki Kareckiej – 17.00
grupy trenerki Natalii Twardowskiej – 18.00

Serdecznie zapraszamy

Obóz zimowy w Nowej Rudzie

Kategoria: AP Dzierżoniów

Akademia Piłkarska Dzierżoniów organizuje obóz zimowy, który odbędzie się w okresie ferii w terminie 15-20.01.2018r
Miejscem zgrupowania będzie Centrum Turystyczno Sportowe w Nowej Rudzie.
W ośrodku do naszej dyspozycji będzie hala sportowa, basen oraz świetlica do zajęć integracyjnych i teoretycznych. W zimowisku udział weźmie 18 zawodników i 3 trenerów.

Wyjazd w poniedziałek, zbiórka 10.45 – parking BricoMarche

Sprawy organizacyjne:
Zawodnicy jadą ubrani w niebieskie koszulki wyjściowe oraz czerwone bluzy dresowe.

Sprzęt: stroje treningowe; żółte, czerwone, niebieskie, buty do treningu na hali, ochraniacze, bidon, ręcznik i klapki na basen,

Dokumenty: legitymacja lub dowód tożsamości, karta badań, karta uczestnika obozu.

Zawodnicy nie zabierają ze sobą: telefonów, laptopów, tabletów oraz słodyczy!

Kadra trenerów:
Krystian Sota, Szymon Karecki, Kamila Korzeniewska

http://www.centrum.ng.pl/

Szykuje się świetna zabawa! 😀 😀 😀

AP! DZIERŻONIÓW!

1% na Akademię Piłkarską Dzierżoniów

Kategoria: AP Dzierżoniów

Przekaż 1% na Akademię Piłkarską Dzierżoniów – Piłkę Nożną oraz Akrobatykę Sportową

CHWALIMY SIĘ!!! :-)

Kategoria: AP Dzierżoniów

Tym razem ekscytujące chwile dla Zarządu Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów. Prezes Krystian Sota miał przyjemność uczestniczyć w Gali rozdania nagród przyznawanych w 65 Plebiscycie Sportowym jaki zorganizowała swojego czasu Gazeta Wrocławska. W imieniu Zarządu prezes i trener AP Dzierżoniów odebrał na swoje ręce gratyfikację za zajęcie prestiżowego II miejsca w kategorii SZKÓŁKA PIŁKARSKA 2017r.
Wieczór pełen emocji, spędzony w doborowym towarzystwie osobowości działających na codzień z zamiłowania i pasji do sportu.
Rzadko zdarzają sie takie nominacje, takie wyróżnienia i takie przyjemności dla klubu. Dla trenerów to niebywałe docenienie ich codziennych zmagań, ciężkiej pracy szkoleniowej i ukoronowanie aspiracji sportowych.
Powszechne problemy związane z działalnością i funkcjonowaniem stowarzyszenia w takich momentach po prostu znikają…
Owe nobilitacje cieszą nas niebotycznie i jeszcze bardziej motywują do większego działania. To dla nas również bardzo osobisty dowód, na to że stowarzyszenie AKADEMIA PIŁKARSKA DZIERŻONIÓW tworzą i wspierają wspaniali ludzie, dzięki którym możemy się rozwijać i dziś znajdujemy się właśnie w tym miejscu
Zarząd Akademii dziękuję serdecznie!
Wspaniałe odznaczenie i zaszczyt!!

Dzierżoniów szkoleniem stoi na turnieju JAKO POLONIA STAL CUP w Świdnicy!!!

Kategoria: AP Dzierżoniów

Rocznik 2010 AKADEMII PIŁKARSKIEJ DZIERŻONIÓW zajmuje dwa II miejsca na podium w 2 grupach w turnieju zorganizowanym przez Polonię-Stal dnia 6 stycznia’18.
Do rozgrywek wytypowanych zostaje 16 drużyn, podzielonych na 2 grupy po 8 zespołów.
AP Dzierżoniów reprezentują grupy A i B w trakcie 7 spotkań, czyli 70 minut rewelacyjnej, fenomenalnej, ponadprzeciętnej, zjawiskowej i niezwykle emocjonującej gry. 🙂

Grupa A
Nasza niebieska drużyna rozpoczyna rywalizacje nieoczekiwaną porażką z późniejszym czempionem- Basztą Wałbrzych-2:3, co wcale maluchów nie zniechęca do dalszej walki.
Fight’erzy AP z meczu na mecz już tylko się rozkręcają, zapewniając licznej widowni pokaz ekscytujących meczy i gry na wysokim poziomie.
Aż żal schodzić z boiska przy odniesieniu 5 zwycięstw, 1 remisu i tylko 1 porażki z 16 punktami i stosunkiem bramek 30:10.
II miejsce!!!

Wyniki:
AP Dzierżoniów – Baszta Wałbrzych I 2-3
AP Dzierżoniów – Młode Wilki 6-1
AP Dzierżoniów – UKS Lechia Dzierżoniów I 1-1
AP Dzierżoniów – Baszta Wałbrzych II 5-3
AP Dzierżoniów – Diament Wałbrzych I 7-0
AP Dzierżoniów – Polonia Stal Świdnica I 3-1
AP Dzierżoniów – AKS Strzegom 6-1

Klasyfikacja:
1. Baszta Wałbrzych I
2. Akademia Piłkarska Dzierżoniów I
3. UKS Lechia Dzierżoniów I
4. Polonia-Stal I Świdnica
5. Baszta II Wałbrzych
6. Młode Wilki Wałbrzych
7. AKS Strzegom
8. Diament I Wałbrzych

Skład:
Jakub Bohajczuk, Oliwer Satur (19 goli), Franciszek Kwitowski ( 1 gol), Tomasz Lisowski (5 goli), Kornel Zagajewski (2 gole), Igor Ostrowski (3 gole).

Grupa B
Tutaj sytuacja ma się bardzo podobnie.
Jesteśmy świadkami 6 pięknych zwycięstw żółtej drużyny i tylko 1 porażki.
1:2 w spotkaniu z UKS Lechią Dzierżoniów jest dla nas tak naprawdę potyczką…
Czasem na boisku liczy się także łut szczęścia, z czym każdy zawodnik musi się też zmierzyć 😉
Zespół AP Dzierżoniów rozegrał z wielkim zaangażowaniem i niesamowitą walecznością wszystkie mecze, strzelając 19 bramek ze stratą tylko 8 bramek 🙂
Z utratą tylko 1 nieszczęsnej bramki, ostatecznie także zajmuje II miejsce!!

Wyniki:
AP Dzierżoniów – Polonia Stal Świdnica III 3-2
AP Dzierżoniów – UKS Lechia Dzierżoniów II 1-2
AP Dzierżoniów – Baszta Wałbrzych III 2-1
AP Dzierżoniów – Polonia Stal Świdnica IV 4-3
AP Dzierżoniów – STEP AP Marcinowice 1-0
AP Dzierżoniów – Diament Wałbrzych II 5-0
AP Dzierżoniów – Polonia Stal Świdnica II 2-0

Klasyfikacja końcowa:
1. UKS Lechia Dzierżoniów II
2. Akademia Piłkarska Dzierżoniów II
3. STEP AP Marcinowice
4. Baszta III Wałbrzych
5. Polonia-Stal III Świdnica
6. Polonia-Stal II Świdnica
7. Diament II Wałbrzych
8. Polonia-Stal IV Świdnica

Skład:
Ksawier Sienkiewicz, Grzegorz Chawluk (3 gole), Oskar Papiński (5 goli), Jakub Janik (11 goli), Adrian Tłuściak.

Aktywna sobota i Super występ naszych zawodników!
Dużo pięknych akcji, waleczność, zaangażowanie i ogromna miłość do piłki wspaniałych chłopców!
Świetne interwencje bramkarzy oraz obrońców!
No i 49 zdobytych goli daje nam naprawdę świetny wynik 🙂
Godna reprezentacja Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów 😀

Aaaaaaaa i rodzice-kibice z rocznika 2010- BEST OF THE BEST!!!
Złote medale za głośny, zdrowy i rodzinny doping oraz wsparcie trenera i organizację w turnieju 😉
Brawo Wy!

Swoje wielkie święto tego dnia obchodził jeden z naszych zawodników- Jakub Janik 🙂
Najlepsze życzenia od drużyny, trenera i wszystkich fanów APD!
Wszystkiego Najlepszego 🙂

Do zobaczenia na kolejnych zmaganiach!!!

AP! DZIERŻONIÓW!

Zmiana danych adresowych

Kategoria: AP Dzierżoniów

Informujemy, że nastąpiła zmiana danych adresowych siedziby Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów:

ul. Kolejowa 9
58-116 Mościsko

Pozostałe dane pozostały bez zmian.

Prezes Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów
Krystian Sota