Archiwum miesięczne Wrzesień 2018

AP Dzierżoniów 2010 w Polkowicach!

Kategoria: AP Dzierżoniów

Zawodnicy rocznika 2010 rozpoczynają pierwszy dzień jesieni udziałem w turnieju na stadionie Górnika Polkowice! Sportowy dzień rozpoczyna się już o godzinie 7 rano… Droga z niezawodnym TRAVEL CEGŁA mija szybko i przyjemnie a im bliżej celu, tym coraz większe emocje towarzyszą naszym piłkarzom, gdyż po raz pierwszy poznają się z kolegami z takich klubów jak: Górnik Polkowice, Zagłębie Lubin czy Falubaz Zielona Góra.

Ponadto chłopcom towarzyszą dziś ojcowie, co sprawia, że to wyjątkowy, męski i mooocno piłkarski wypad 😉

Spośród 8 drużyn, zostajemy wytypowani do rywalizacji, do grupy z :

Zagłębiem Lubin, Górnikiem Polkowice II oraz Górnikiem Wałbrzych.

Spotkania z Górnikiem Wałbrzych i Górnikiem Polkowice to pewne i szybkie wygrane,

natomiast przeciwnicy z Zagłębia Lubin wysoko stawiają poprzeczkę i mimo dobrych momentów gry, ulegamy pomarańczowym zajmując II miejsce. Udało nam się jednak zostać zauważonym przez kibiców i docenionym gromkimi brawami 😀

W Połfinale toczy się zacięta walka z zespołem Falubazu Zielona Góra.

Świetny wstęp, ale wynik zaczął diametralnie się zmieniać na korzyść jednej bądź drugiej drużyny i tak w końcówce walki straciliśmy 2 bramki i wynikiem 3:4 przegrywaliśmy z rywalami z Zielonej Góry. Szansy na remis nie wykorzystał Lisek, który wychodząc sam na sam z bramkarzem, oddał strzal w słupek…. Dzieliły nas centymetry od remisu i rzutów karnych… Szkoda, ale i ryzyko takich decyzji musi podejmować prawdziwy piłkarz. Dlatego wszystkim należą się gratulacje za wolę walki, zaangażowanie i odpowiedzialność w podejmowaniu KAŻDEJ decyzji!

Został zatem mecz o III miejsce z grupą Górnika Polkowice I, który rozpoczęliśmy szybkim wyjściem na prowadzenie dzięki 2 golom Aleksandra Żygadło, jednak do zespołu wdarła się chwila dekoncentracji, dało się znać zmęczenie i bramkarz Górnika- okrzyknięty najlepszym bramkarzem turnieju- bronił zaciekle swojej bramki.

Ostatecznie znaleźliśmy się pod podium, ale niesamowicie zadowoleni.

Zadowoleni z możliwości gry na takiej murawie, w towarzystwie już „kolegów”

z tak prestiżowych klubów i co najważniejsze… w obecności najlepszych kibiców- tatusiów 😀

Dziękujemy za zaproszenie oraz możliwość rywalizacji , gdyż było to dla nas kolejne, niezbędne doświadczenie w sportowej edukacji i po raz setny powtarzamy, że dzięki uczestnictwie w takich imprezach i z takimi przeciwnikami, możemy uczyć się od najlepszych i iść do przodu!

Gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom!

Dziękujemy naszym rodzicom za zdrowy, sportowy doping (który słyszały całe Polkowice 😉 )

i jak zawsze wsparcie dzieci i trenera 🙂

Silniejsi niż kiedykolwiek trenujemy dalej!

AP!DZIERŻONIÓW!

Wyniki:

AP Dzierżoniów – Górnik Polkowice II 10-1

AP Dzierżoniów – Górnik Wałbrzych 10-1

AP Dzierżoniów – Zagłębie Lubin 2-7

AP Dzierżoniów – Falubaz Zielona Góra 3-4

AP Dzierżoniów – Górnik Polkowice I 2-3

Skład:

Igor Ostrowski, Franciszek Kwitowski (1 gol, 1 asysta), Oskar Papiński ( 1 gol, 1 asysta), Oliwer Satur (7 goli), Jakub Janik (3 gole, 2 asysty), Tomasz Lisiecki (6 goli, 2 asysty), Jakub Bohajczuk (1 asysta), Kornel Zagajewski (2 gole, 1 asysta), Aleksander Żygadło (3 gole), Hubert Raszewski (2 gole, 1 asysta).

Trener: Krystian Sota

Okręgowa Liga Młodzika 2006/07

Kategoria: AP Dzierżoniów

W środę 19 września rozegraliśmy drugą, zaległą kolejkę z jedyną żeńską drużyną w naszej lidze, czyli oczywiście- MKS Polonia Świdnica – ŻAP. Na szczęście, nasi zawodnicy nie ulegli wdziękowi dziewcząt ze Świdnicy i pewnie wygrali damsko- męski pojedynek 😉 Trzeba przyznać jednak, że rywalki walczyły od początku do końca z całych sił i za to należy im się duży szacunek i gromkie brawa 👏 Dla naszych zawodników było to pierwsze takie spotkanie i spore doświadczenie, z którym poradziliśmy sobie bardzo dobrze.
Pozdrawiamy dziewczyny ze Świdnicy i życzymy powodzenia w rozgrywkach:-).
AP Dzierżoniów – MKS Polonia Świdnica – ŻAP 9-0
5 min. 1-0 Krzyczmonik/ Moczerad
18 min. 2-0 Moczerad/ Grzelak
22 min. 3-0 Mierzejewski/ Borkowski
46 min. 4-0 Moczerad/ Malawski
48 min. 5-0 Grzelak
52 min. 6-0 Grzelak/ Latacz
55 min. 7-0 Grzelak
56 min. 8-0 Moczerad
58 min. 9-0 Malawski/ Moczerad

W piątek gramy mecz derbowy z UKS Lechią Dzierżoniów, OSiR, godzina 17.30.
Zapraszamy.

AP DZIERŻONIÓW CUP 2018

Kategoria: AP Dzierżoniów

Wrzesień to początek roku szkolnego a dla piłkarzy nowy sezon rozgrywek, który Akademia Piłkarska rozpoczęła i ukoronowała w dniach 15-16 września, organizując po raz drugi turniej DZIERŻONIÓW CUP 2018. Rangę sportowemu wydarzeniu nadała spora ilość kategorii wiekowych – 6 ( U-6, U-7, U-8, U-9, U-10, U-11) oraz 29 drużyn, które przybywając także z daleka, chętnie zgłosiły się do rywalizacji, zrzeszając tym samym 316 zawodników. Kibice w emocjonujących spotkaniach byli świadkami aż 316 goli a w słonecznej przerwie podziwiali pokazy ogromnych umiejętności akrobatek z sekcji Akrobatyki Sportowej przynależącej do Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów.
Podczas uroczystości rozpoczęcia oraz zakończenia turnieju zaszczycił nas swoją obecnością reprezentant naszego miasta- wiceburmistrz Andrzej Bolisęga, który nie tylko wręczał nagrody i tytuły, ale także wspomógł nas finansowo i przede wszystkim, świetnie bawił się z nami, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.
Podziękowania chcielibyśmy także skierować w stronę Prezesa Okręgowego Związku Piłki Nożnej -Dariusza Stachurskiego- za wsparcie poprzez użyczenie bramek …Panie Prezesie … wielkie, sportowe DZIĘKUJEMY!
Dobrze wiedzieć, że czeka na nas pomocna dłoń 🙂
Nie mniejsze DZIĘKUJEMY! krzyczymy wprost do Świdnicy, do zaprzyjaźnionego klubu UKS Gryf Świdnica, który także użyczył nam niezbędnego sprzętu oraz wszystkim pozostałym klubom za nieoczekiwanie chętny udział w piłkarskiej imprezie.
Sparta Dzierżoniów, AP Duda, Polonia- Stal Świdnica, Górnik Nowe Miasto, Chrobry Głogów, Górnik Polkowice, UKS Gryf Świdnica, FA Wałbrzych, Górnik Nowe Miasto, UKS Lechia Dzierżoniów – rewelacyjnie było się z wami spotkać, rywalizować i gościć na naszej murawie 🙂
Zapraszamy ponownie i do zobaczenia w kolejnych starciach! 😉

Poniżej przedstawiamy relację z piłkarskiego weekendu i naszych zdobytych pucharów 😀

 

 

Zapisy do grupy AKROBATYKI SPORTOWEJ

Kategoria: AP Dzierżoniów

👑🏆🙆‍♀Akrobatyka Sportowa Dzierżoniów wychodzi na przeciw dzieciom, które chciałyby uczestniczyć w dodatkowych zajęciach ruchowych i rusza z zapisami do grupy AKROBATYKI SPORTOWEJ na nowy sezon 2018/2019. 👑🏆🙆‍♀ Nasze wymagające trenerki: Natalia Twardowska i Agnieszka Karecka czekają na wszystkich chętnych!

⚽❗🔊STOWARZYSZENIE AKADEMIA PIŁKARSKA DZIERŻONIÓW ogłasza nabór dzieci z roczników 2006-2014 do sekcji piłki nożnej! ⚽❗🔊

Kategoria: AP Dzierżoniów

Oferujemy formę aktywnego spędzania wolnego czasu przez odpowiednio przygotowane treningi w formie zabawy oraz edukację po przez sport.
Najlepsza kadra trenerów w Dzierżoniowie i okolicach zaprasza do piłkarskiej przygody z Akademią Piłkarską Dzierżoniów!!! ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽

Ligowe granie drużyn Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów!

Kategoria: AP Dzierżoniów

W sobotę 8 września rozpoczęły się rozgrywki ligowe organizowane przez OZPN, w których nasze drużyny będą rywalizowały w najbliższym czasie. Do rozgrywek w obecnym sezonie przystąpią trzy zespoły w dwóch kategoriach wiekowych. W Lidze Orlika po raz pierwszy zagrali zawodnicy z rocznika 2008/2009 oraz 2009/2010, natomiast w Okręgowej Lidze Młodzika zaprezentowali nas piłkarze z roczników 2006/2007, co było debiutem dla naszego klubu na tym poziomie rywalizacji.

Sprawdźcie sami jak nam poszło…. 😉

Okręgowa Liga Młodzika

Pierwszą kolejkę rozgrywek rozpoczynamy od meczu wyjazdowego z VICTORIĄ ŚWIEBODZICE- przeciwnik znany, ale tylko z turniejów halowych a teraz czeka nas starcie na boisku w grze 9v9. Zwarci, gotowi i w świetnej formie ruszamy do ataku w wymarzonej lidze!!!
Zespół pewnie przystępuje do gry i od pierwszej minuty stara się narzucić rywalowi swój styl gry co przynosi bardzo dobre rezultaty. Niezawodny Natan Krzyczmonik zdobywa szybkiego gola, ale i u nas pojawia się błąd podczas rozegrania i tracimy gola, co daje remis po pierwszej połowie spotkania.
Do drugiej połowy meczu przystępujemy z motywacją na wagę ligi i rzutem na taśmę zdobywamy 5 rewelacyjnych goli! Pojawiło się kilka błędów, nad którym będziemy pracować na najbliższych treningach, jednak ostatecznie odnosimy zwycięstwo zadowalającym wynikiem 6:3!!! To się nazywa rozpoczęcie sezonu 😀
Świetny pojedynek, który bardzo wspomogło czterech debiutantów, którzy dołączyli do zespołu Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów tuż przed sezonem i godnie zaprezentowało swój nowy klub 😉 Brawo chłopaki !!!

Victoria Świebodzice – Akademia Piłkarska Dzierżoniów 3-6

15′ 0-1 Natan Krzyczmonik
26′ 1-1
41′ 1-2 Maciej Moczerad – rzut karny
43′ 1-3 Dawid Kuzyk, asysta M. Moczerad
46′ 1-4 Dawid Kuzyk, asysta Sz. Makowski
48′ 2-4
50′ 2-5 Łukasz Malawski
54′ 2-6 Łukasz Malawski
59′ 3-6

Skład:
Michał Janowicz, Oliwier Zagajewski, Maciej Moczerad, Wojciech Siekierka, Kamil Grzelak, Łukasz Malawski (K), Dawid Kuzyk, Natan Krzyczmonik, Jan Mierzejewski, Damian Rosada, Filip Mastalerz, Bronisław Jednoróg, Gracjan Borkowski, Michał Latacz, Michał Łysoń, Szymon Makowski.
Trener: Krystian Sota

Wyniki oraz tabela:
https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,28512.html

Liga Orlika

W Lidze Orlika czas na rozgrywki 2008/09 rocznika 🙂
Tego dnia zmagania planowane są między czterema drużynami:
Pogoń Pieszyce,
UKS Lechia Dzierżoniów I,
UKS Lechia Dzierżoniów II,
Akademia Piłkarska Dzierżoniów II

AP Dzierżoniów I 2008/09
Pierwszą kolejkę zaczynamy z kolegami z APD rocznika 2009/10 i jak na starszych kolegów wypada, wygrywamy z młodszymi 5:2, dając im jednocześnie możliwość gry, rywalizacji i zdobycia doświadczenia.
Kolejno pokazujemy jak się wygrywa sąsiadom z Pieszyc kończąc mecz 6:1 a i UKS Lechia Dzierżoniów II opuszcza boisko poskromiona przez nas 4 golami bez możliwości trafienia choćby honorowej bramki. Rozgrywki zakończyliśmy remisem z UKS Lechia Dzierżoniów I.
Gratulacje dla całej drużyny za rozpoczęcie sezonu i Ligi bez żadnej porażki na koncie! Bardzo dobry występ Błażeja Rutkowskiego, który pojawił się na akademickim pokładzie i rozegrał swoje pierwsze mecze i ustrzelił pierwsze bramki 🙂 Brawo! Tak trzymaj!
Brawo MY!!!!!

Wyniki:
AP Dzierżoniów 2008/09 – AP Dzierżoniów Rocznik 2009/10 5:2
(3x Walatek, Hnatiuk, Wołoszczuk)
Asysty( 2x Hnatiuk, 2x Rutkowski, Walatek)

AP Dzierżoniów 2008/09 – Pogoń Pieszyce 6:1
(3x Rutkowski, 2x Hnatiuk 1x Tomas)
Asysty (1x Tomas 3x Hnatiuk 1x Fortuna 1x Tuchorski)

AP Dzierżoniów 2008/09 – UKS Lechia Dzierżoniów II 4:0
(Rutkowski 2xHnatiuk Tuchorski)
Asysty (2xRutkowski, 2x Hnatiuk 1x Walatek)

AP Dzierżoniów 2008/09 – UKS Lechia 1 Dzierżoniów 0:0

Skład:
Walatek Wiktor, Hnatiuk Artur, Tuchorski Aleksander Wawrzynowicz Chrystian, Tomas Igor, Wiśniewski Oskar, Chmiel Fabian, Fortuna Miłosz, Rutkowski Błażej

Trener: Michał Mrzygłód

AP Dzierżoniów I 2009/10
Zawodnicy rocznika 2009/10 w sobotę rozpoczęli ligę orlika. Rozegraliśmy cztery mecze a nasi zawodnicy mieli okazję się wykazać grając z drużynami z rocznika 2008. Każdy zawodnik po pierwszej kolejce zasługuje na wyróżnienie za zaangażowanie na boisku. Oceniając naszą grę było zadowalająco, wiemy nad czym musimy popracować i w następnej kolejce zagramy równie dobrze.
Skład:
Filip Cekała, Michał Włodara, Mateusz Janowski, Mikołaj Madej (1 bramka), Miłosz Rosada (1 bramka), Kacper Babiak, Emil Sopiarz, Jakub Janik (2 bramki)
Wyniki:
AP Dzierżoniów 2 – AP Dzierżoniów 1 2:5
AP Dzierżoniów 2 – UKS Dzierżoniów 2 1:1
AP Dzierżoniów 2 – Pogoń Pieszyce 1:2
AP Dzierżoniów 2 – UKS Dzierżoniów 1 0:3
Trener: Szymon Karecki