Archiwum miesięczne Październik 2018

IV Silesian Autumn Cup 2018

Kategoria: AP Dzierżoniów

W dniach 20-21 października na świdnickich boiskach odbył się po raz IV turniej Silesian Autumn Cup 2018r. , w którym drużyny Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów wzięły udział po raz drugi w 3 kategoriach wiekowych.
Jak nam poszło? Zobaczcie sami. My wiemy jedno, progres na 100%!

Złota drużyna Krystiana Sota’2006!!!
W kategorii U-12 wystąpili zawodnicy rocznika 2006/07 APD, w której grało tylko 2 zawodników z rocznika 2006, pozostali to adepci rocznika 2007. Sobotni piłkarski bój rozpoczęliśmy wygraną w meczu z UKS Bielawianką Bielawą rozgrywanym w ramach Okręgowej Ligi Młodzika. Wynik 4:1 był dla nas zadowalający jak na rozgrywki z lokalną drużyną tym bardziej, że z tyłu głowy myśleliśmy już o rywalach, którzy pojawią się na meczach w Świdnicy. Pamiętaliśmy smak III miejsca z przed roku i wkraczając na murawę mieliśmy apetyt na wygraną 😉 Do akcji wyruszamy podminowani, ale pierwsze starcie to porażka z bardzo dobrym zespołem z Leszna1 0:2, jednak szybko się podnosimy i dzięki dobrej grze wygrywamy pozostałe spotkania. Zdecydowanie najciekawszy i najbardziej zacięty pojedynek rozegraliśmy z AP Gliwicami, który zwyciężamy dzięki strzelonemu golowi Natana Krzyczmonika! Lekko zmęczeni lecz pełni optymizmu wróciliśmy do domów na zasłużony odpoczynek, choć wiemy, że wszyscy nie mogli doczekać się już piłkarskiej niedzieli. W niedzielę powróciliśmy z bojowym nastawieniem i ponownie wkraczając na murawę, patrząc na okazałe puchary nasz podopieczny „Siekierka” głośno wypowiedział swoje życzenie: ”Podoba mi się ten puchar… Muszę go mieć!” na co trener budująco podpowiedział: „ Zrób dziś wszystko, żeby go mieć…” Marzenia są do spełnienia, zatem do roboty!Więc zaczynamy od zwycięstwa, później porażka co dało nam 3 miejsce w grupie. W ćwierć finale wygraliśmy z Gryfem Świdnica 2-0, nie dopuszczając świdniczan do naszej bramki. Natomiast w półfinale spotkaliśmy się ponownie z Akademią Piłkarską z Gliwic i zaserwowaliśmy kibicom kolejny mecz walki, szybkiej gry i nie małych emocji. Zaangażowanie zawodników plus dyscyplina taktyczna przyniosły odpowiednie efekty! Wygrywamy 2-0! Po dwóch rewelacyjnych golach Natana Krzyczmonika oraz Łukasza Malawskiego! Chłopaki nie szczędzili sił:-)
I mamy Finał! Finał! Finał!
Miła niespodzianka, gdyż rozgrywki finałowe gramy na płycie nowego stadionu w Świdnicy! Super! A mecz finałowy rozgrywamy z… ??? Ku naszemu zaskoczeniu z Football Academy Leszno I.. Zatem zmieniamy taktykę po pierwszym starciu zakończonym przegraną. Wyeliminowaliśmy atuty przeciwnika co spowodowało, że praktycznie nie zagroził naszej bramce. Natomiast nasz zespół wyprowadził jedną kontrę, po której Natan strzelił tuż obok spojenia… ajjj szkoda… było blisko, a trybuny mało nie pękły z emocji… 😉 19 minuta to nasz czas… mamy rzut rożny… idealne dośrodkowanie i samobójczym gol przeciwnika daje nam prowadzenie i zapewnia zwycięstwo w finale! 🙂
ZWYCIĘŻYLIŚMY! JESTEŚMY NAJLEPSI! JESTEŚMY MISTRZAMI! SPEŁNIA SIĘ MARZENIE „ SIEKIERKI”! 😀 CAŁEGO ZESPOŁU! TRENERA!
Trybuny szaleją a na murawie łzy szczęścia, dawno nie widziane, ale jakże ciężko wypracowane! Rywalizowaliśmy ze starszymi zawodnikami i pokazaliśmy wszystkim klasę, charakter, umiejętności i jasno zaznaczyliśmy kto jest najlepszy! Kolejną cegiełkę szczęścia dołożył jeszcze MICHAŁ JANOWICZ, który został okrzyknięty najlepszym bramkarzem turnieju w tej kategorii wiekowej 😀
Brawo! Brawo! Brawo!

Ciężka praca, systematyczność oraz zaufanie do trenera kluczem do sukcesu!

Skład:
Damian Rosada (1 asysta), Michał Janowicz, Szymon Makowski, Kamil Grzelak (3 gole), Wojciech Sienkiewicz, Maciej Moczerad, Oliwier Zagajewski (2 gole, 2 asysty), Łukasz Malawski (5 goli, 2 asysty), Michał Latacz (1 gol), Natan Krzyczmonik (4 gole, 3 asysty), Gracjan Borkowski (3 gole), Dawid Kuzyk (2 gole, 2 asysty), Bronisław Jednoróg, Dominik Orawiec, Filip Mastalerz, Tomasz Borowski (2 gole).
Trener: Krystian Sota

Wyniki:
Sobota
AP Dzierżoniów – FA Leszno 0-2
AP Dzierżoniów – UKS Gryf Świdnica 7-1
AP Dzierżoniów – AP Gliwice 1-0
AP Dzierżoniów – Stal Szczecin I 2-0

Niedziela
AP Dzierżoniów – Stal Szczecin II 6-0
AP Dzierżoniów – FA Leszno II 0-1
AP Dzierżoniów – UKS Gryf Świdnica 2-0
Półfinał
AP Dzierżoniów – AP Gliwice 2-0
Finał
AP Dzierżoniów – FA Leszno I 1-0

Stosunek bramek: 21-4!

Rocznik 2008 Michała Mrzygłód

Po rywalizacji w lidze orlika w weekend chłopcy z rocznika 2008- przy licznym wsparciu młodszych kolegów z 2009- również pojawili się turniej Silesian Autumn Cup 2018 wśród drużyn nie tylko z Polski, ale również z Białorusi oraz Ukrainy. Naszą Akademię w kategorii U 10 reprezentowało 4 chłopców z rocznika 2009 oraz 6 chłopców z rocznika 2008. Po sobotniej, trudnej przeprawie, w której rozegraliśmy 5 meczy i raz udało nam się zremisować, w niedziele, przy mocnym dopingu, na 4 rozegrane mecze, wygrywamy wszystkie, co daje nam 13 miejsce w turnieju. Niedosyt pozostaje dość duży, bo przecież stać nas na więcej, dużo więcej… Ważny jest jednak fakt, iż w naszej drużynie ogrywają się młodsi koledzy, którzy zasługują na wyróżnienie:) Nie mniejsze pochwały są także dla starszych piłkarzy, dzielnie grających, którzy bez względu na wiek stworzyli niezłą drużynę i wspierali kolegów z młodszego rocznika. Brawa dla kapitana -Artura Hnatiuka- strzelca aż 16 bramek dla APD! Nieoficjalny vice król strzelców turnieju!!! Brawo Artur!!!
Chłopcy…poradziliście sobie z niejednym przeciwnikiem…Super! Przed nami ciężkie i mozolne treningi, ale wiemy nad czym pracować. Za rok walczymy jeszcze raz!
Sobota:
AP Dzierżoniów – KS Jawor 2:5
AP Dzierżoniów – Bumerang Wrocław 2:8
AP Dzierżoniów – Gryf Świdnica 3:3
AP Dzierżoniów – Ślęza Wrocław 0:3
AP Dzierżoniów – Gliwice 1:5
Niedziela
AP Dzierżoniów – Gryf Świdnica II 4:2
AP Dzierżoniów – Bumerang Wrocław 2 6:3
AP Dzierżoniów – Gryf Świdnica II 4:1
AP Dzierżoniów – AP Gliwice II 4:3
Skład:
Cekała Filip (2009), Wawrzynowicz Chrystian(2009), Bronowicki Aleksander (2009), Ochota Alan(2009), Wołoszczuk Dawid, Hnatiuk Artur, Rutkowski Błażej, Fortuna Miłosz, Andrzejewski Kuba, Wiśniewski Oskar.
Trener Michał Mrzygłód

Kategoria U-8- Rocznik 2010 Krystiana Sota

Zespół rocznika 2010 debiutował w turnieju Silesian Cup 2018 a w tej kategorii wiekowej pojawiło się najwięcej drużyn, bo aż 24 z Polski i z zagranicy. Rozegraliśmy 9 meczy z ustrzelonymi 17 golami i stratą 19 bramek. Ostatecznie klasyfikowaliśmy się w połowie, na 12 miejscu 🙂
Co prawda było nas stać na lepszą grę i lepsze miejsce w turnieju, ale jak na pierwszy raz,
występ uznajemy za solidny i na treningach mamy na pewno jeszcze sporo do poprawy.
Zawodnicy przyzwyczajeni są do wygrywania, ale gra w piłkę nie opiera się na rywalizacji wyłącznie z lokalnymi zespołami. Musimy wychodzić lepszym na przeciw i uczyć się od nich jak najwięcej, żeby za rok stanąć na podium 🙂
Piłkarzom należą się podziękowania za walkę, wytrwałość i zaangażowanie a rodzicom ukłony
za obecność oraz wsparcie w gorszych momentach i trudnych warunkach atmosferycznych 😉
Ogromnym pocieszeniem jest to, że chłopcy uwielbiają grę i sport…
a Państwo im to umożliwiają 😀

Skład:
Kornel Zagajewski, Oskar Papiński, Tomasz Lisiecki, Oliwer Satur, Jakub Janik, Ksawier Sienkiewicz, Grzegorz Chawluk, Jakub Bohajczuk, Damian Radzikowski, Aleksander Żygadło, Dawid Opaliński, Hubert Raszewski.
Trener: Krystian Sota

Wyniki:
AP Dzierżoniów – AP Gliwice II 3-0
AP Dzierżoniów – Olimpik Wrocław 0-4
AP Dzierżoniów – FA Leszno 1-4
AP Dzierżoniów – Kamiennogórska Akademia Piłkarska 5-3
AP Dzierżoniów – Victoria Chróścice 4-3
AP Dzierżoniów – Metalurg Zaporoże I 1-1
AP Dzierżoniów – JTS Jawor 0-2
AP Dzierżoniów – Sokół Marcinkowice 2-1
AP Dzierżoniów – Polonia Trzebnica 1-1, karne 1-2

Festiwal Akrobatyki Sportowej

Kategoria: AP Dzierżoniów

 

Festiwal Akrobatyki Sportowej – Dzierżoniów 20.10.2018

Kategoria: AP Dzierżoniów

Okręgowa Liga Młodzika

Kategoria: AP Dzierżoniów

14 października gościliśmy na swoim boisku zespół Czarnych Sieniawka.  Zapowiadał się zacięty mecz od pierwszej do ostatniej minuty, zatem na boisku dzierżoniowskiego OSiR-u pojawiło wielu kibiców oraz rodziców rządnych sportowych emocji 🙂
Nasz zespół rozpoczyna spotkanie z dużą determinacją i chęcią do gry, co przynosi efekty w postaci kilku groźnych akcji pod bramką przeciwnika. W 19 minucie po ładnej akcji zespołu ze skrzydła, Łukasz Malawski wystawia piłkę Natanowi, który strzela gola na 1-0!!! Radość jednak nie trwa zbyt długo, ponieważ po wznowieniu ze środka rywal doprowadza do remisu…
Chwila uśpienia… i szybka pobudka w 24 minuta… zaraz po wejściu na boisko bramkę z rzutu rożnego strzela Dawid Kuzyk po dośrodkowaniu Michała Latacza i jest przewaga 2:1!
Chwilę później kolejna akcja całego zespołu i egzekutorem gola po raz drugi jest Dawid Kuzyk
po podaniu Łukasza Malawskiego. Pierwszą połowę kończymy wynikiem 3-1!! 😀
Świetna gra i kilka ciekawych akcji w wykonaniu zawodników AP Dzierżoniów. Docenić należy koniecznie Dominika Orawca, który dzisiaj zastąpił chorych bramkarzy i spisał się fenomenalnie!
Drugą połowa to wejście smoka – Dominika Kuzyka – dosłownie w 31 minucie decyduje się na strzał z dystansu a piłka po strzale, ląduje idealnie w „okienku” bramki przeciwnika! Brawo Kuzi! O to chodzi! 😀
W tej części spotkania przejmujemy inicjatywę na boisku, co ma wpływ na kolejne sytuacje pod bramką zawodników, które kończą się kolejnymi, zdobytymi golami przez kolejno:
Bronka z rzutu rożnego, Malawskiego po akcji oraz Maćka Moczerada z dystansu.
Trybuny szaleją a my schodzimy z murawy niepokonani 😉
Brawo dla naszej drużyny za konsekwencje w grze i pełne zaangażowanie !
Mamy nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania wiernych kibiców i odpowiednio podnieśliśmy piłkarskie ciśnienie 🙂 Jednocześnie dziękujemy za doping! Czarnym Sieniawka dziękujemy za dobre rozgrywki i życzymy powodzenia w kolejnych starciach.
Do zobaczenia również w obiecanym rewanżu :-).

Skład:
Dominik Orawiec, Szymon Makowski, Oliwier Zagajewski, Wojciech Siekierka, Michał Latacz, Kamil Grzelak, Łukasz Malawski, Maciej Moczerad, Natan Krzyczmonik, Gracjan Borkowski, Bronisław Jednoróg, Jan Mierzejewski, Filip Mastalerz.
Trener: Krystian Sota.

AP Dzierżoniów – Czarni Sieniawka 7-2

19 min. 1-0 N. Krzyczmonik, asysta Ł. Malawski
20 min. 1-1
24 min. 2-1 D. Kuzyk, asysta M. Latacz
27 min. 3-1 D. Kuzyk, asysta Ł. Malawski
31 min. 4-1 D. Kuzyk
38 min. 5-1 B. Jednoróg, asysta Ł. Malawski
43 min. 6-1 Ł. Malawski, asysta F. Mastalerz
48 min. 7-1 M. Moczera
54 min. 7-2 W. Kamiński

Wyniki i tabela ligi:
https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,28512.html

Mistrzowska informacja!

Kategoria: AP Dzierżoniów

Firma PUCHARY ŚWIDNICA została nowym partnerem Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów, która zadba o wszystkie lśniące wyróżnienia podczas organizowanych zawodów, turniejów i nie tylko…

Dziękujemy i życzmy sobie współpracy na medal!🏆😁

Polecamy i zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą naszego partnera:
http://puchary.swidnica.pl/

Dzierżoniów Cup 2018

Kategoria: AP Dzierżoniów

🔝15-16.09.2018 Dzierżoniów Cup 2018
🔝29 drużyn w 6 kategoriach wiekowych!
🔝316 zawodników !
🔝315 strzelonych goli!!!