Archiwum miesięczne Luty 2019

Orzeł Winter Cup 2019, U-13 – Brąz dla AP Dzierżoniów!!!

Kategoria: AP Dzierżoniów

W sobotę reprezentanci rocznika 2006/07 APD zostali oddelegowani do rozgrywek w Ząbkowicach Śląskich wśród zaproszonych 10 zespołów, podzielonych na dwie grupy. Pierwsze starcie było mocnym wejściem i mocną wygraną 5:0 z zespołem Bielawianki Bielawa. Trzeba jednak przyznać, że mimo zwycięstwa, dziewczęta (rocznik 2004/05) rozegrały z nami bardzo wymagający mecz a i w kolejnych pojedynkach pokazały się z bardzo dobrej strony. Starcie z Atomem Grądy- Goświnowice rozpoczęliśmy zgodnie z założeniami i szybko strzeliliśmy 3 bramki, jednak w 8 minucie spotkania pojawiło się sporo błędów indywidualnych, które sprawiły, że rywal pokonał nas 4:3. W szatni szybka suszarka od trenera, wyciągamy wnioski i bierzemy się do roboty co przekłada się na wyniki w kolejnych meczach i awansujemy do półfinału!!! Drużyna gospodarzy AS Orzeł Ząbkowice serwuje nam niezwykle zacięty pojedynek. Jako pierwsi tracimy gola, ale pełni wiary walczymy dalej. Pojawia się sporo dogodnych sytuacji na zdobycie goli, ale piłka odbija się od słupków albo trafia prosto do rąk bramkarza… Honor naszej drużyny broni Maciek Moczerad, który celnym strzałem doprowadza do remisu. Ostateczny wynik zależy od rzutów karnych i tutaj Orły odlatują zwycięsko 0:2 🙁
Za to 3 miejsce bardzo łatwo i zasłużenie wygrywamy z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki 5 pięknymi bramkami!
Poza tym statuetka najlepszego bramkarza turnieju trafiła do naszego Michała Janowicza, a najlepszym zawodnikiem na boisku tym razem był niezawodny Natan Krzyczmonik!
Brawo chłopaki!
Kolejny dobrze rozegrany turniej przez zawodników Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów i kolejne podium!
Tak trzymać drużyna!

Akademia Sportu Orzeł Ząbkowice
Akademia Piłkarska Dzierżoniów
LKS Atom Grądy-Goświnowice
KS Małapanew Ozimek
UKS Gryf Świdnica – Oddział Pastuchów
KS Polonia Bystrzyca Kłodzka
Zamek Kamieniec Ząbkowicki
UKS Bielawianka Bielawa – kobiety
MKS Sparta Ziębice
GZ LZS Grodków

Klasyfikacja Końcowa:
1. Atom Grądy
2. AS Orzeł Ząbkowice
3. AP Dzierżoniów
4. Zamek Kamieniec Ząbkowicki

Wyniki:
AP Dzierżoniów – Bielawianka Bielawa (dziewczyny) 5-0
AP Dzierżoniów – Atom Grądy 3-4 z 3-0!
AP Dzierżoniów – LZS Grodków 3-1
AP Dzierżoniów – Sparta Ziębice 3-0

Półfinał:
AP Dzierżoniów – Orzeł Ząbkowice 1-1, karne 0-2
Mecz o III miejsce:
AP Dzierżoniów – Zamek Kamieniec 5-0

Skład:
Michał Janowicz, Dominik Orawiec
Łukasz Malawski – 3 gole,
Maciej Moczerad – 4 gole, 1 asysta
Michał Latacz – 1 gol,
Oliwier Zagajewski – 3 gole, 1 asysta
Natan Krzyczmonik – 4 gole
Dawid Kuzyk – 4 gole, 3 asysty
Wojciech Siekierka – 1 gol
Patryk Darasz – 2 asysty
Kamil Grzelak
Trener: Krystian Sota

PIŁKARSKO-AKROBATYCZNE ZIMOWISKO W GŁUCHOŁAZACH!

Kategoria: AP Dzierżoniów

Za nami największe zimowisko w historii Akademii Piłkarskiej i Akrobatyki Sportowej Dzierżoniów.
Najbardziej sportowy, szalony i zimowy obóz, w którym w tym roku pod opieką 5 osobowej kadry trenerskiej uczestniczyło 26 zawodników z sekcji piłki nożnej i akrobatyki sportowej.
W Głuchołazach zrealizowaliśmy maksimum wszystkich założeń i przerobiliśmy 26 jednostek treningowych, które przyniosły zamierzone i rewelacyjne rezultaty. Zakładając, że jest to wyjazd sportowy, piłkarze i akrobatki w codziennym planie dnia mieli 2 treningi po 90 minut oraz mnóstwo animacji i atrakcji, które nie dopuszczały do najmniejszej nudy.
Osobną jednostkę treningową stanowili bramkarze, którzy także w dużym stopniu udoskonalili swoje umiejętności. Wraz z pozostałymi obozowiczami , zrobili ogromny krok do przodu w porównaniu do reszty kolegów i koleżanek z klubu. Chłopcy w trakcie zgrupowania rozegrali także 3 zwycięskie mecze oraz wzięli udział w bitwach bramkarskich, godnie reprezentując klub.
Podczas tygodniowego zimowiska podopieczni nie tylko świetnie się zintegrowali,
ale także znakomicie bawili. Poza zajęcimi umilali sobie czas na basenie, rozgrywkach w ping ponga oraz wielu grach . W ich pamięci na długo pozostanie jeszcze nadzwyczajne ognisko ze śpiewami i tańcami oraz mroczna i zachwycająca, nocna wyprawa w góry w zimowej aurze.
Wspomnienia, których nic i nikt nam im zabierze a wielu może pozazdrościć oraz tyle sportowego doświadczenia ile zdołali zmieścić w swoich bagażach.
Bardzo dziękujemy Państwu za zaufanie i powierzenie opieki nad swoimi pociechami oraz wszelkie pozytywne komentarze. To dla nas największe uznanie. Najlepszym dowodem jest coraz większa liczba uczestników na kolejnych koloniach. Najlepszych obozowiczów! 🙂
Podziękowania należą się Urzędowi Miasta Dzierżoniów oraz wszystkim sponsorom i partnerom Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów, którzy pomogli i wsparli stowarzyszenie w realizacji zimowego obozu a także naszemu najlepszemu portalowi informacyjnemu „DOBA.PL”, dzięki któremu możemy się dzielić z Wami naszymi wspomnieniami!
Dziękujemy!
AP! DZIERŻONIÓW!
AS! DZIERŻONIÓW!

ZŁOCI, SREBRNI I BRĄZOWI MEDALIŚCI AKADEMII PIŁKARSKIEJ DZIERŻONIÓW!

Kategoria: AP Dzierżoniów

Weekend bez turniejów byłby straconym weekendem dla piłkarzy Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów, dlatego w sobotę reprezentanci 3 roczników dzielnie walczyli na parkietach. W momencie gdy część kolegów trenowała na sportowym zimowisku, oni jako godna reprezentacja klubu, zdobywali największe laury!
Zobaczcie sami jak toczyli zacięte pojedynki w Żarowie oraz Bierutowie

ZŁOTY ROCZNIK 2008!
Tym razem dla piłkarzy trenera Michała Mrzygłóda nie było innej opcji jak wygrana i błyszczące ZŁOTKO!
Już w pierwszym meczu Artur Hniatuk, Kryspin Pliszka i Aleksander Bronowicki swoimi celnymi strzałami pokazali wszystkim po co przyjechali do Bierutowa. Pewnym wynikiem 4:0 śmiało przystąpili do starcia z drużyną UKS Bierutów, gdzie druyżna powtórzyła wygraną kolejnymi 4 golami.
ZNS Solniki Małe było widowiskowym czempionatem, który swoim fantastycznym hattrikiem ukoronował Kryspin Pliszka!!! Rewelacja! Zespołowi Sokolniki nie pozostawiliśmy najmniejszych szans, zdobywając piękne 6 bramek.
W rundzie rewanżowej nie mogło być inaczej… Na hali mówiono tylko o Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów i to nie bez powodu. Rewanż z Namysłowem, Bierutowem i Sokolnikiem był oczywistym zwycięstwem.
W całym turnieju zdobyliśmy 18 punktów, chłopcy strzelili 27 goli tracąc tylko 7!
Zasłużone 1 miejsce i zasłużona, ogromna radość!
Mamy to!!!!
BRAWO drużyna!

AP Dzierżoniów – Namysłów 4:0
AP Dzierżoniów – Bierutow 4:3
AP Dzierżoniów – Sokolnik 6:1
AP Dzierżoniów – Namysłów 5:0
AP Dzierżoniów – Bierutow 4:1
AP Dzierżoniów – Sokolniki 4:2
Skład:
Igor Tomas, Aleksander Bronowicki, Artur Hnatiuk, Daniel Kowalski, Błażej Rutkowski, Kryspin Pliszka.

Trener: Michał Mrzygłód

SREBRNY ROCZNIK 2011/2012!
Silesia CUP i rozgrywki dla młodszych akademistów w Żarowie także przyniosły wielkie emocje i lśniące, srebrne medale!
Mimo, że do rozgrywek przystąpili ostrożnie i na początek zremisowali z ekipą GCKIS Żarów II to przez kolejne pojedynki szli jak burza!
Nasi piłkarze budzą się, biorą nogi za pas i zespołowi AP 13 pokazują jak się gra i wygrywa 5 golami!!!
Zacięta walka toczy się z Polonią Stal Świdnica, która strzeże bramki, ale nasz bramkarz- Korni także nie dopuszcza przeciwnika i remisujemy 0:0. Basztę Wałbrzych pokonuje hattrikiem Tomasz Lisiecki i gola do wygranej dokłada Oliwier Sikorski.
Świetny pojedynek, pełen dobrych akcji, wielu wymian i dobrych strzałów.
Lecimy do półfinału gdzie mierzymy się z organizatorami- Silesią Żarów.
Skupienie, koncentracja, walka a na trybunach szaleństwo!!!
Wynik? 5:0 dla Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów!
i FINAAAAAAAŁ!!!
A finał rozgrywamy z równie dobrym rywalem ze Skarbimierza…
Wyrównana gra, zacięta walka, łeb w łeb, gol za gol…ostatnia minuta… słupek, kontra przeciwnika i celny strzał… Skarbimierz pozostawia nam 2 miejsce na podium, ale stoczyliśmy godną walkę o złoto. Szacunek dla mistrzów a dla nas SREBRO!!! i statuetka najlepszego zawodnika turnieju dla HUBERTA RASZEWSKIEGO!!! Brawo
Trenerzy Oskar Wajdzik i Kamilla Korzeniewska-Dziagacz równie szczęśliwi ze srebra!

Skład:

Tomasz Lisiecki
Kuba Bohajczuk
Mikołaj Borkowski
Hubert Raszewski
Kornel Zagajewski
Bartosz Janowicz
Oliwier Sikorski
Samuel Poznański

Trenerzy: Kamilla Korzeniewska, Oskar Wajdzik

BRĄZ DLA ROCZNIKA 2009!
10 letni piłkarze APD również wylewali z siebie siódme poty na hali w Bierutowie i równie dobrze zaprezentowali się wśród kolegów z Pogoni Syców, Talent Trzebnica, UKS Dziewczyny Bierutów, UKS Bierutów i Solniki Małe.
Na boisko wkroczyli niczym snajperzy i w pojedynkach z Bierutowem ekspresowo rozbroili chlopców i dziewczęta, jednocześnie w 100% broniąc akademickiej bramki.
Trzebnica okazała się wyzwaniem, któremu nie podołaliśmy i przegraliśmy 4:1. Szczęścia zabrakło w walce z Pogonią Syców, która wygrała 1 bramką, ale gra była bardzo wyrównana. Na pocieszenie Sokolnikom Małym zaserwowaliśmy 8 rewelacyjnych goli i tym samym wywalczyliśmy 3 miejsce w turnieju!!!
Trener Michał Mrzygłód nie krył zadowolenia z pracy zespołu, tym bardziej, że jest to drugi turniej w tym roku i kolejny na podium.
Brąz też jest OK!

Wyniki:
AP- Bierutow 6:0 Sopiarz, Janowski włodara Wawrzynowicz Bronowicki
AP- UKS Dziewczyny 2:0 2* Wawrzynowicz
AP- AP Talent Trzebnica 1:4 Bronowicki
AP- Sycow 0:1
AP- Solniki Małe 8:0 Wawrzynowicz Babiak 4* Włodara Sopiarz Janowski

Skład:
Filip Cekała, Miłosz Koprowski, Chrystian Wawrzynowicz, Aleksander Bronowicki, Michał Włodara, Mateusz Janowski, Kacper Babiak, Emil Sopiarz