Archiwum miesięczne Maj 2019

RADOSŁAW WYRZYKOWSKI partnerem APD❗😁⚽💪

Kategoria: AP Dzierżoniów

Trener kompetencji sportowych na stałe zawitał w APD!😊
Absolwent i doświadczony pracownik Akademii Wychowania Fizycznego oraz Coach wielu renomowanych Klubów sportowych w Polsce pomoże naszym podopiecznym wydobyć ich wewnętrzny potencjał i zmienić talenty w super mocne strony😉💪💪💪
Czeka nas wiele interesujących spotkań, rozmów i inspirujących zadań😁
Chcemy być najlepsi, więc uczymy się od najlepszych😀
Taki mental tylko w APD

Zapraszamy na stronę Trenera, gdzie znajdziecie wiele cennych rad i ciekawostek:

https://m.facebook.com/skutecznoscwsporcie/
oraz do śledzenia naszych poczynań😉😁
P.S. Trener wyrusza z nami na tegoroczne obozy sportowe, które są już tuż tuż …😁😎🏆🏄🏃🏂🏂🏊🎾🏌

IV liga okręgowa D1 Młodzik Grupa 1

Kategoria: AP Dzierżoniów

Podsumowanie ostatnich dwóch kolejek.

Karolina Jaworzyna Śląska – P Dzierżoniów 1-1
19 min. 0-1 N. Krzyczmonik
62 min. 1-1

Zawodnicy Jaworzyny od początku meczu skupili się na grze niskim pressingiem i z typowej kontry, czego wynikiem było kilka akcji pod bramką naszego bramkarza. Nasz zespół starał się kreować grę i poprzez wymianę podań stwarzać sobie sytuacje do zdobycia bramki, co nie było takie łatwe ponieważ bramkarz z Jaworzyny był w dobrej dyspozycji i kilka razy uchronił swój zespół od utraty gola. W 19 minucie Natan zdobywa gola strzałem z dystansu po odbiorze piłki przed polem karny i pierwszą polowe kończymy wynikiem 1-0 a mieliśmy jeszcze dwie sytuację sam na sam z bramkarzem.
W drugiej połowie przeciwnik zaczął grac wyższym pressingiem co wpłynęło na przyspieszenie gry. W doliczonym czasie 62 minuta meczu przeciwnik wywalczył rzut rożny, z którego wpada wyrównująca bramka… szkoda straconej bramki ale spotkanie było na dobrym poziomie a zawodnicy z Jaworzyny Śląskiej postawili wysoko poprzeczkę w tym meczu.
Dziękujemy za dobry mecz i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.

Skład:
Damian Rosada, Szymon Makowski, Kamil Grzelak, Bronisław Jednoróg, Maciej Moczerad, Oliwier Zagajewski, Łukasz Malawski, Dawid Kuzyk, Natan Krzyczmonik, Michał Janowski, Gracjan Borkowski, Jan Mierzejewski, Tomasz Borowski, Filip Mastalerz, Wojciech Siekierka, Patryk Darasz.
Trener: Krystian Sota

Dobrocin – AP Dzierżoniów 3-4
5 min 0-1 Ł. Malawski, asysta K. Grzelak
8 min 0-2 Ł. Malawski, asysta N. Krzyczmonik
13 min. N. Krzyczmonik, asysta D. Kuzyk
22 min 1-3
41 min 2-3
44 min 2-4 Sz. Makwski
46 min 3-4

Mecz derbowy z drużyną z Dobrocina zapowiadał się bardzo ciekawie i emocjonująco ponieważ nasz zespół w pierwszym spotkaniu uległ rywalom 1-3. Bardzo liczyliśmy na rewanż, tym bardziej, że tym razem graliśmy w optymalnym składzie personalnym😋
Odprawa przedmeczowa, motywacja, określona taktyka i z atomowym naładowaniem ostro ruszyliśmy do boju!
Początek rewelacyjny, ruszamy na przeciwnika, stwarzamy sobie co chwilę sytuację pod bramką przeciwnika co od razu ma bezpośredni wpływ na wynik! Po 13 minutach gry prowadzimy 3-0⚽️❗️
Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1-3, i trzeba zaznaczyć że była to najlepsza połowa meczu w tej rundzie🙃 Dobra gra, waleczność i mega zaangażowanie całego zespołu💪💪

W drugiej połowie sumiennie staramy się kontynuować swoją grę i stwarzamy sobie kolejne sytuacje pod barką przeciwnika, ale strzelamy obok brami lub wprost w bramkarza. Piękną akcją popisał się Natan z Łukaszem, po której zdobywamy bramkę ale sędzia odgwizduje pozycje spaloną …. 😱
W 41 i 46 minucie szybko tracimy dwie bramki, na które Szymon Makowski odpowiada pięknym golem w samo okienko⚽️🥅❗️👏
Mecz kończy się naszym zwycięstwem 4-3😀 Rewelacyjna dobra gra i ambitna postawa wszystkich zawodników napawa optymizmem. Do rozegrania zostały nam jeszcze dwa spotkania, w których będziemy chcieli pokazać kolejne dobre rozgrywki.

Dziękujemy za doping i trzymanie kciuków 😉

Skład:
Damian Rosada, Szymon Makowski, Kamil Grzelak, Bronisław Jednoróg, Maciej Moczerad, Oliwier Zagajewski, Łukasz Malawski, Dawid Kuzyk, Natan Krzyczmonik, Michał Janowski, Gracjan Borkowski, Jan Mierzejewski, Tomasz Borowski, Wojciech Siekierka.
Trener: Krystian Sota

AP Dzierżoniów

APD ma XXV Prezentacjach Dzierżoniowskich

Kategoria: AP Dzierżoniów

W miniony weekend odbyły się już 25 Prezentacje Dzierżoniowskie❗
Wielkie wydarzenie dla każdego mieszkańca oraz Stowarzyszenia Akademia Piłkarska Dzierżoniów 😊😀🎇🎊🎉
Oczywiście chętnie wzięliśmy udział w imprezie oraz zaprezentowaliśmy „akademicką rodzinę” jaką są nasi piłkarze, akrobatki i gimnastyczki wraz z niezawodną kadrą trenerów.
Dziękujemy władzom miasta za zaproszenie i jeszcze raz głośno gwarantujemy, że Akademia Piłkarska Dzierżoniów na stałe wpisuje się w harmonogram Prezentacji a wszystkim odwiedzającym nasze stoisko pragniemy podziękować za mnóstwo miłych słów i opinii 😊
Jesteśmy w Dzierżoniowie dla Was i Waszych pociech! 👼
Zapraszamy na treningi i pamiętajcie☝
SPORT TO ZDROWIE❗😁
P.S.
Był to także idealny dzień na święto Prezesa Stowarzyszenia i Trenera- Krystiana Sota, który obchodził swoje urodziny a STO LAT głośno i radośnie śpiewał mu cały stadion😀💯🎉🎊🎇

Takie wydarzenia tylko w Akademii😂😂😂

Zebranie walne sprawozdawcze za rok 2018

Kategoria: AP Dzierżoniów

Zarząd Stowarzyszenia Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów zaprasza członków stowarzyszenia na zebranie walne sprawozdawcze za rok 2018, które odbędzie się 28 czerwca 2019 roku w piątek o godzinie 19.00 w siedzibie klubu w Mościsku ul. Kolejowa 9.

Dlaczego warto wybrać sporty zespołowe z piłką?

Kategoria: AP Dzierżoniów

https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/sporty-zespolowe-z-pilka-dla-dzieci

VI POWIATOWY TURNIEJ PRZEDSZKOLAKÓW 2019

Kategoria: AP Dzierżoniów

8 maja 2019 w hali OSIRu odbyło się wielkie święto młodszych sportowców powiatu dzierżoniowskiego, czyli VI POWIATOWY TURNIEJ PRZEDSZKOLAKÓW. W wydarzeniu udział wzięło 6 placówek przedszkolnych, które reprezentowało łącznie 66 zaciętych piłkarzy pod opieką mocno kibicujących wychowawców.
Akademia Piłkarska Dzierżoniów jako organizator, tradycyjnie już, zapewniła niesamowitą atmosferę i emocjonujące rozgrywki wedle zasad gry fair play. Dzieci zrewanżowały się mnóstwem strzelonych goli, milionami uśmiechów i ogromem pozytywnej energii.:-D W otoczeniu kamer i fleszy mogli poczuć się niczym mistrzowie Mundialu a przy tym zagwarantowali wszystkim zebranym niesamowite wrażenia.  Ponieważ celem zawodów było promowanie aktywności fizycznej poprzez piłkę oraz integracja placówek przedszkolnych wedle idei rywalizacji poprzez zabawę, zatem wszyscy tego dnia okazali się czempionami. Na pamiątkę uczestnictwa w turnieju, wszyscy otrzymali wymarzone , złote medale, które wręczył sam Wicestarosta- Andrzej Bolisęga. Radości nie było końca, ale na szczęście, zdołali jeszcze się zregenerować oraz uzupełnić zasoby energetyczne pysznym bananem i pączkiem. 😉
Udział w tego typu imprezach sportowych daje możliwość rozwoju fizycznego oraz spożytkowanie dużych zasobów energetycznych u dzieci i aktywne spędzenie wolnego czasu.
Zapraszamy więc do świata sportu Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów na treningi, a na pamiątkę świetnej zabawy z przedszkolakami do obejrzenia filmu:

W turnieju udział wzięły przedszkola:

 • Przedszkole Publiczne nr 1 im. Jana Brzechwy w Dzierżoniowie
 • Przedszkole Publiczne nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałem Specjalnym „Na Górce” w Dzierżoniowie
 • Przedszkole Publiczne nr 2 im. Marii Konopnickiej w Pieszycach
 • Przedszkole Niepubliczne nr 4 w Dzierżoniowie
 • Szóstka – Niepubliczne Przedszkole Promujące Zdrowie
 • Przedszkole Publiczne nr 7 w Dzierżoniowie

Po raz kolejny serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w wydarzeniu a tym samym, przywiązanie do klubu i propagowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych dzieci.

Obiecujemy!
Widzimy sie już za rok! 🙂

Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Dzierżoniów pragnie także złożyć podziękowania za objęcie patronatem imprezy oraz dofinansowanie:
Starostwu Powiatowemu w Dzierżoniowie, Gminie Miejskiej Dzierżoniów i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie za pomoc w organizacji.

Minimistrzostwa Deichmann Cup U-9

Kategoria: AP Dzierżoniów

Kolejna sobota na Deichman’ie za nami 😀
Baaaaardzo udana sobota! 💪
Do rozegrania mieliśmy mecze z drużynami Argentyny, Chorwacji i Danii, do których podeszliśmy z pełnym skupieniem i zaangażowaniem. Do tego koncentracja, dobra gra zespołowa, taktyka, wymiana wielu podań i zdobytych 22 goli!
Póki co, jesteśmy najlepsi! 💪
Ale coś czujemy, że piłkarskie wyzwania dopiero przed nami…więc nie zwalniamy tempa i dalej ostro trenujemy!!!
Na koncie mamy już udział w dziesiątkach turniejów i sporo doświadczenia, ale na udział w Minimistrzostwach wielu z nas ciężko pracowało cały rok, zatem DO BOJU😊
Trzymajcie kciuki i dalej kibicujcie tak głośno😁👏
Wyniki:
Austria – Chorwacja 10-0
Austria – Argentyna 7-0
Austria – Dania 5-1
Skład:
Kornel Zagajewski 1 asysta
Oskar Papiński
Grzegorz Chawluk 1 asysta
Tomasz Lisiecki ⚽️⚽️⚽️, 5 asyst
Oliwer Satur ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, 3 asysty
Jakub Janik ⚽️⚽️⚽️, 2 asysty
Igor Ostrowski ⚽️
Dominik Radzikowski
Jakub Bohajczuk ⚽️, 1 asysta
Ksawier Sienkiewicz ⚽️⚽️⚽️⚽️
Aleksander Żygadło ⚽️⚽️⚽️⚽️, 1 asysta
Trener: Krystian Sota

I Gminny Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków 2019

Kategoria: AP Dzierżoniów

Za sprawą Stowarzyszenia Akademia Piłkarska Dzierżoniów dnia 24 kwietnia 2019 roku na Sali gimnastycznej SP Bystrzyca Górna po raz pierwszy odbył się GMINNY TURNIEJ PRZEDSZKOLAKÓW. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Agata Malik, w spotkaniu uczestniczyła także Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty – Pani Maria Jaworska.
Celem zawodów było promowanie aktywności fizycznej poprzez piłkę nożną oraz integracja placówek przedszkolnych wedle idei rywalizacji poprzez zabawę, co świetnie się udało.
Do rozgrywek przystąpili podopieczni czterech przedszkoli, którzy rozegrali mecze w systemie „każdy z każdym”, bez rywalizacji o miejsca i z ogromną dozą zabawy, radości i uśmiechu. Jak na małych mistrzów piłkarskich przystało, zaprezentowali sporo pięknych akcji, interwencji, rewelacyjnych goli i dużą dawkę emocji.
Jeśli organizatorem jest Akademia Piłkarska Dzierżoniów to trzeba być zawsze przygotowanym na niespodzianki i tym razem takich atrakcji nie zabrakło. W czasie przerwy na parkiecie pojawił się Mistrz Świata we Freestyle Football- Paweł Skóra. Fenomenalny pokaz trików piłkarskich gwiazdy okazał się niesamowitym przeżyciem i wywołał moc euforii wśród maluchów. Wydarzenie, które z pewnością pozostanie na długo w ich pamięci. Równie interesujący i mocno oklaskiwany był występ dziewcząt z sekcji Akrobatyki Sportowej pełen licznych skoków, przejść i fantastycznych przerzutów. Podopieczne trenerki Katarzyny Burdzy to z pewnością przyszłe laureatki wielu konkursów z ogromnym potencjałem.
Po przedstawieniach przyszedł czas na posiłek regeneracyjny po intensywnym wysiłku i oczywiście zasłużone, złote medale dla wszystkich uczestników sportowego spotkania.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji przedsięwzięcia
oraz licznie i chętnie wzięli w nim udział, propagując tym samym sport oraz zdrowy styl życia
wśród najmłodszych dzieci. Wdzięczni i pełni nadziei wyczekujemy na kolejne piłkarskie święto przedszkolaków
w Gminie Świdnica, a tymczasem zapraszamy na stronę i funpage naszego stowarzyszenia:
http://akademiapilkarskadzierzoniow.pl/
https://www.facebook.com/APDzierzoniow/
https://www.facebook.com/AkrobatykaSportowaDzierzoniow/

Organizatorzy:

 • Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Dzierżoniów
 • Gmina Świdnica
 • Szkoła Podstawowa w Bystrzycy Górnej

Uczestnicy:

 • Przedszkole Publiczne w Bystrzycy Górnej
 • Oddział Przedszkolny w Grodziszczu
 • Przedszkole Publiczne w Witoszowie Dolnym
 • Oddział Przedszkolny w Lutomii DolnejA

Akrobatyka Sportowa Dzierżoniów:

 • Natalia Darasz
 • Milena Paszkowska
 • Dominika Burdzy

Trenerka: Katarzyna Burdzy
Zapraszamy na treningi!!!
Piłka Nożna dla chłopców i dziewcząt – boisko w Burkatowie:
Wtorek:

 • chłopcy 16.00-17.15
 • dziewczynki 17.15-18.30

Czwartek:

 • chłopcy 16.00-17.15
 • dziewczynki 17.15-18.30

Akrobatyka Sportowa – sala przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Górnej:
Wtorek:

 • grupa młodsza 16.00-17.00
 • grupa starsza 17.00-18.00

Czwartek:

 • grupa młodsza 16.00-17.00
 • grupa starsza 17.00-18.00