Najlepszy weekend turniejowy w historii Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów!!!

Kategoria: AP Dzierżoniów

Bardzo udany turniejowy weekend Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów dobiega końca, a na koncie 4 drużyny na podium!!!
W czterech turniejach AP Dzierżoniów wystawiła 4 reprezentacje w czterech rocznikach; 2010, 2009, 2008 oraz 2007, łącznie prawie 50 zawodników.
W sobotę na turnieju w Żarowie rywalizowała drużyna rocznika 2010 prowadzona przez trenera Dawida Bednarka. W rywalizacji 9 drużyn nasz zespół wyszedł zwycięsko i zajął pierwsze miejsce w turnieju. Świetna postawa zawodników w kolejnym turnieju dała drużynie 3 zwycięstwo na 4 imprezy. Brawo Zawodnicy, Brawo Trener, Brawo Rodzice.

Wyniki:
AP Dzierżoniów 2:0 Gryf Świdnica I – Janik, Lisiecki
AP Dzierżoniów 2:2 AP 13 Świdnica II – Lisiecki x2
AP Dzierżoniów 1:1 Due Soccer Świebodzice II – Janik
AP Dzierżoniów 3:0 Gryf Świdnica II – Kwitowski, Lisiecki, Janik
AP Dzierżoniów 2:1 Gryf Świdnica I – Papiński, Kwitowski
AP Dzierżoniów 0:0 Łużyce Lubań
AP Dzierżoniów 1:0 AP 13 Świdnica I – Lisiecki
W niedziele grały 3 drużyny reprezentacje rocznika 2009 w Kłodzku oraz 2008 i 2007 w Gaci. Rocznik 2009 prowadzony przez trenera Marcina Sotę rywalizował z 10 drużynami podzielonymi na dwie grupy po 5 zespołów. W grupie nasi zawodnicy wygrywają wszystkie mecze i w finale spotykają się z AKS Strzegom. Po zaciętym meczu przegrywają 0-1.
Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika turnieju dostał nasz zawodnik Aleksander Tuchorski.
Również gratulacje dla całej drużyny za świetną postawę i zaangażowanie na boisku.
Brawo Wy.
Skład:
Mikołaj Madej, Chrystian Wawrzynowicz, Aleksander Tuchorski, Mateusz Janowski, Miłosz Rosada, Tomasz Lisiecki, Dawid Miętkiewicz, Kacper Babiak, Emil Sopiarz.
Wyniki:
AP Dzierżoniów – FK Nachod 2-0 (Olek Tuchorski x 2)
AP Dzierżoniów – Trojan Lądek Zdrój 2-0 (Mateusz Janowski, Olek Tuchorski)
AP Dzierżoniów – Nysa Kłodzko 3-0 (Aleksander Tuchorski x 2, Kacper Babiak)
AP Dzierżoniów – Pogoń Pieszyce 1-0 (Chrystian Wawrzynowicz)
Finał:
AP Dzierżoniów – AKS Strzegom 0-1
Mamy to!!!!!
Dnia 29.01.2017 w miejscowości Gać koło Oławy, w której na co dzień występują zawodnicy 3 –ligowej foto higieny gać a organizatorem był jeden z zawodników tej drużyny Dawid Pożarycki odbył się turniej dla chłopców z rocznika 2008 o nazwie Football Stars. Do turnieju zgłoszonych zostało 6 drużyn, które rywalizowały systemie każdy z każdym co dawało nam 5 meczów dla każdej z drużyn po 11 minut. Łącznie 55 minut piłkarskiej rywalizacji dla każdych z drużyn. Pierwszy mecz nasi chłopcy rozegrali z drużyną Gas Grodków. Pierwsze minuty zdecydowanie należą do naszych zawodników piłka przechodzi płynnie z nogi do nogi wymieniając przy tym kilka skutecznych podań otwierających nam szanse na zdobycie bramki, lecz skutecznie spisujący się bramkarz z Grodkowa nie pozwala nam na objęcie prowadzenia. W połowie gry mecz się wyrównał a nasi zawodnicy szukali to co raz to więcej rozwiązań do strzelenia gola. Gdy na zegarze wybiła 9 minuta świetną akcje przeprowadza Dawid Hohol, który na linii końcowej ściąga na siebie dwóch przeciwników i skutecznie podaje do Kryspina Pliszki, który oddaje strzał do bramki. Bramkarz Grodkowa wybija piłkę przed siebie pierwszy dopada do niej Rafał Iwaniuk i dopełnia formalności kierując piłkę do bramki na 1:0 dla naszej ekipy. Taki wynik utrzymał się do końca. Wygrywamy po dobrej grze 1:0 co jest optymistycznym prognostykiem przed kolejnym spotkaniem. Kolejny mecz to strzelecki popis naszej drużyny. Wygrywamy 4:0 z drużyną Sportingu Brzeg po bramkach Kuby Szwec i Daniela Kowalskiego oraz Kryspina Pliszki. Trzeci mecz rozegraliśmy z graczami z Oławy kończąc wynikiem 1:1 po bramce Kryspina Pliszki i słabej skuteczności całej drużyny. Kolejny rywal to gracze Masters Nysa ten mecz wygrywamy 2:0 po bramkach Daniela Kowalskiego i Francesco Ruberto. Tym samym po 4 kolejkach i z 3 zwycięstwami mamy nie powtarzalną szanse na zwycięstwo w całym turnieju. Ostatni mecz ze Stalą Brzeg wygrywamy 3:0 po bramkach Dawida Hohol oraz dwóch Kryspina Pliszki i historyczny moment dla chłopców z rocznika 2008 stał się faktem!!! Wygrywamy pierwszy turniej w historii tego rocznika, który wraz z trenerem postawił sobie za cel w roku 2017 wygrać co najmniej jeden turniej. Cel został osiągnięty już w pierwszym miesiącu roku co jest zasługą całej drużyny!!! Oczywiście drużyna nie spoczywa na osiągniętym sukcesie i stawia sobie kolejne cele, a także poprawę tych elementów, które w całym turnieju nie były naszą mocną stroną. Na koniec turnieju statuetkę dla najlepszego bramkarza otrzymał Tymon Skiba. Gratulacje należą się całej drużynie za wspaniałą postawę i historyczne I miejsce!!!. W całym turnieju strzeliliśmy 11 bramek a straciliśmy tylko 1bramkę co optymistycznie napawa nas przed kolejnymi turniejami.
Wyniki:
AP Dzierżoniów – Gradków 1-0
AP Dzierżoniów – Sporting Brzeg 4-0
AP Dzierżoniów – Oława 1-1
AP Dzierżoniów – Brzeg II 2-0
AP Dzierżoniów – Nysa 3-0

W Gaci również rywalizowała drużyna trenera Krystiana Soty z rocznika 2007. Turniej był rozgrywany w systemie każdy, z każdym a do rywalizacji stanęło również 6 zespołów, czyli każdy miał do rozegrania 5 spotkań. Nasza drużyna rozpoczęła od zwycięstwa a cały turniej ukończyła na drugim miejscu z 3 zwycięstwami i 2 remisami. W meczach zakończonych remisem zabrakło zimnej krwi bo sytuacji do zdobycia goli było wiele a nie potrafiliśmy ich wykorzystać w odpowiedni sposób. W ostatnim meczu graliśmy z drużyna Master Brzeg – zwycięzca turnieju, był to bardzo szybki i zacięty pojedynek a nasi zawodnicy z wyniku 0-1 potrafili wyciągnąć zwycięstwo 2-1 w ostatnich sekundach spotkania.
Nagroda indywidualna za najlepszego zawodnika turnieju trafiła do naszego zawodnika: Michała Latacza. Gratulacje dla całego zespołu oraz rodziców.
Skład:
Michał Łysoń, Dawid Kuzyk, Michał Latacz 3 – gole, 1-asysta), Łukasz Malawski (4-gole, 3-asysty), Wiktor Kamiński (2-gole, 2-asysty), Jan Mierzejewski (1-gol), Oliwier Zagajewski, Artur Hnatiuk (1-asysta), Gracjan Bigus (1-gol, 1-asysta), Karol Kułaga.

Wyniki:
AP Dzierżoniów – Ap Football Stars 5-0
AP Dzierżoniów – Koksownia Zdzieszowice 3-0
AP Dzierżoniów – Stal Brzeg 1-1
AP Dzierżoniów – Unia Wrocław 0-0
AP Dzierżoniów – Masters Brzeg 2-1

Gratulację dla zawodników, trenerów oraz rodziców!!!