Piąty turniej rocznika 2010 i kolejny sukces!!

Kategoria: AP Dzierżoniów

4 stycznia nasi najmłodsi adepci piłkarscy uczestniczyli w turnieju Jako Polonia/Stal Cup. Grając w mocno obsadzonej grupie „A” zdobywamy 13 punktów i ostatecznie 2 miejsce w końcowej klasyfikacji, ulegając jedynie drużynie Fair Play Wrocław w gorszym stosunku strzelonych bramek. O zajętym miejscu zdecydowały o 2 strzelone bramki mniej od rywali. W tym momencie można żałować niewykorzystanych sytuacji (a było ich na pęczki), gdyż była szansa na wyprzedzenie drużyny ze stolicy dolnośląska.

Akademia Piłkarska Dzierżoniów rozkręcała się z meczu na mecz oraz z minuty na minutę. Zaczęliśmy od porażki z Basztą Wałbrzych. Mimo, że wynik otworzył dla nas Tomasz Lisiecki po asyście Franka Kwitowskiego, to brak koncentracji sprawił, iż rywal strzela bramkę po zamieszaniu w polu karny, a potem dobija nas bezpośrednim golem z rzutu wolnego. Szybko zapominamy o tym spotkaniu i w następnym pojedynku podejmujemy zwycięzców turnieju Fair Play Wrocław. Po paru minutach od pierwszego gwizdka sędziego przeciwnik strzela bramkę dając prowadzenie swojemu zespołowi. Jednak zawziętość z naszej strony wzięła górę i ponownie po asyście Franka Kwitowskiego bramkę dla nas zdobywa Oliwer Satur. Dzięki temu trafieniu wyrównujemy wynik spotkania. Było to z pewnością najbardziej zacięte spotkanie całego turnieju, spotkanie godne dwóch najlepszych zespołów. AP Dzierżoniów głodny gry i strzelania bramek przystąpił do następnej potyczki na parkiecie. Tym razem naprzeciw stają zawodnicy, którzy również stanęli na podium – Javoria Jawor. Wygrywamy stanowczo a rywalowi nie dajemy zbyt wielu szans na zrewanżowanie się i inkasujemy 3 punkty po 3 strzelonych bramkach. Tym razem strzelanie rozpoczął asystujący do tej pory Franciszek Kwitowski. Wynik podwyższył trzon zespołu – Tomasz Lisiecki a kolejne trafienie dołożył Jakub Janik, który otrzymał podanie od strzelca wcześniejszej bramki. Warto dodać, że w tym spotkaniu aż czterokrotnie trafiamy w słupek bramki przeciwnika i wynik mógł być o wiele wyższy. Na pewno dużym plusem było wsparcie kibiców – rodziców, którzy swoim dopingiem wlali w serca naszych małych piłkarzy chęć walki o każdą piłkę. W czwartym meczu naszym przeciwnikiem jest AP13 Świdnica. Skromnie aczkolwiek pewnie wygrywamy 1:0 . W meczu tym wreszcie przełamał się Kornel Zagajewski, który swoim trafieniem i wcześniejszym dobrym odbiorze piłki, zapewnia nam drugie zwycięstwo w turnieju. W przedostatnim oraz ostatnim spotkaniu ogrywamy gospodarzy turnieju, którzy wystawili dwa zespoły. Z Polonią/Stal I Świdnica tracąc jedną bramkę odpowiadamy trzema trafieniami. Gol, po wywalczeniu piłki przez siebie samego Kornela Zagajewskiego oraz Jakuba Janika po wypracowanej sytuacji przez Tomka Lisieckiego. Z Polonią/Stal II Świdnica również po naszej stronie trzy oczka a na koncie przeciwnika zero trafień. Strzelanie rozpoczyna Kornel Zagajewski po asyście popularnego w drużynie „Liska”. Koleje bramki padają po uderzeniach Oliwera Satura oraz asyście Oskara Papińskiego przy jego trafieniu a także Grzegorza Chawluka, który kończy „strzelaninę” swoim trafieniem.
Warto dodać, że nasz bramkarz Tymoteusz Budzyń przepuścił tylko 4 bramki w całym turnieju (w tym 2 z rzutów wolnych gdzie wzrost nie pozwolił na obronę strzałów). To najmniej straconych bramek ze wszystkich bramkarzy.
Turniej należy uznać za udany, zwłaszcza, że każdy z zawodników miał udział przy bramkach dla AP Dzierżoniów, każdy wywiązał się z założeń przedmeczowych i każdy, zostawiając dużo zdrowia na parkiecie, przyczynił się do osiągniętego sukcesu. Brawo Drużyna!!!!

Trener Dawid Bednarek do gry desygnował następujących zawodników:

Tymoteusz Budzyń (br), Tomasz Lisiecki (2 bramki, 3 asysty), Franciszek Kwitowski (1 bramka, 2 asysty), Kornel Zagajewski (4 bramki), Jakub Janik (2 bramki), Oliwer Satur (2 bramki), Oskar Papiński (1 asysta), Grzegorz Chawluk (1 bramka)

Wyniki meczów:

AP Dzierżoniów 1:2 Baszta Wałbrzych
AP Dzierżoniów 1:1 Fair Play Wrocław
AP Dzierżoniów 3:0 Javoria Jawor
AP Dzierżoniów 1:0 AP13 Świdnica
AP Dzierżoniów 3:1 Polonia/Stal I Świdnica
AP Dzierżoniów 3:0 Polonia/Stal II Świdnica