Leszno Cup 2017

Kategoria: AP Dzierżoniów

W niedziele 26 lutego młodzi zawodnicy AP Dzierżoniów wzięli udział w turnieju, organizowanym z ramienia Akademii Piłkarskiej FA Leszno. W zawodach udział wzięło 6 zespołów w systemie rozgrywkowym „każdy z każdym”. W kategorii wiekowej U7 (rocznik 2010) mierzyliśmy się między innymi z Talentem Poznań, Stellą Luboń, Akademią Lecha Poznań, Czwórką Kościna oraz Akademią FA Leszno.
Akademia Piłkarska Dzierżoniów odniosła zwycięstwo w każdym meczu a gra, ta indywidualna jak i zespołowa, ze spotkania na spotkanie była co raz bardziej solidna i skuteczna. Po raz kolejny, zespół znakomicie wywiązał się z postawionego sobie przed turniejem celu. Trenera bardzo cieszy fakt, iż oprócz co raz lepszego prowadzenia piłki oraz dryblingu, zawodnicy zaznaczyli trenowany ostatnio akcent podania do partnera oraz próbę szybkiego odzyskania piłki po jej stracie.
Każdy z piłkarzy biorących udział w dzisiejszym wydarzeniu, spisał się na piątkę z plusem, udowadniając sobie i trenerowi, że warto na niego stawiać. Chłopcom bardzo zależało na dobrym występie a na trybunach, wśród zgromadzonych kibiców, można było usłyszeć, że na boisku grają „czerwone diabły” co z pewnością było spowodowane czerwonym kolorem stroju oraz nieustępliwością i pokazaniem mocnego charakteru piłkarza na boisku.
W pięciu meczach strzelamy 19 goli, przy czym tracimy tylko 4. Architektem większości z tych bramek, bo aż 11, był Tomasz Lisiecki, który strzelał po akcjach indywidualnych oraz po wielokrotnych zagraniach piłki przez współpartnerów. Przy bramkach straconych Tymoteusz Budzyń nie miał najmniejszych szans na obronę, gdyż nie pozwalał mu na to jego wzrost (a graliśmy na duże bramki). Nie mniej jednak, Tymek wielokrotnie pokazał jak wielkie umiejętności bramkarskie posiada i z niecierpliwością czekamy na kolejne interwencje.
Podsumowując. Zespół rozegrał kolejne znakomite zawody i zasłużenie wygrał każdy mecz, który bogaty był w wiele pozytywnych emocji, piękne bramki i asysty oraz wiele gry zespołowej, dzięki której padała tak duża ilość goli.
Skład: Budzyń Tymoteusz, Kwitowski Franciszek (1 bramka, 4 asysty), Lisiecki Tomasz (11 bramek, 2 asysty), Papiński Oskar (4 bramki), Janik Jakub (2 bramki), Głąba Jakub, Kut Maksymilian (1 bramka, 2 asysty), Bohajczuk Jakub (1 asysta), Sienkiewicz Ksawier (1 asysta).
Trener: Dawid Bednarek
Wyniki spotkań:
AP Dzierżoniów 3:1 Talent Poznań
AP Dzierżoniów 2:0 Stella Luboń
AP Dzierżoniów 7:0 Lech Poznań Football Academy (Śmigiel)
AP Dzierżoniów 3:0 Czwórka Kościan
AP Dzierżoniów 5:3 Football Academy Leszno I
Dziękujemy rodzicom za wsparcie podczas turnieju!!!! Brawo Drużyna!!!!! 🙂