Wrocław Gold Game Cup

Kategoria: AP Dzierżoniów

1.04.2017r Akademia Piłkarska Dzierżoniów rocznik rozegrała swój 5 turniej z rzędu. Tym razem nasi zawodnicy uczestniczyli w mocno obsadzonym turnieju Wrocław Gold Game Cup gdzie rywalizowaliśmy z takimi drużynami jak: Football Wrocław, PAPN Kraków, Nysa Kłodzko, Wratyslavia Wrocław, Unia Wrocław, Jedenastka Wrocław, BSS Wrocław, Eurotalent Brzeg, Pogoń Zduńska Wola, Sporting Wrocław, Ap jedenastka II. Rywalizację w turnieju rozpoczynamy w grupie A gdzie mierzymy się z takimi zespołami jak AP Football Bss Wrocław PAPN Kraków. Rywalizacje rozpoczynamy od meczu z Krakowem. Bardzo szybki mecz, w którym mieliśmy wiele zwrotów akcji i dwukrotnie wychodziliśmy na prowadzenie. Ostatecznie mecz kończymy remisem 3;3 i z optymizmem patrzymy na drugą kolejkę gier. W drugiej rundzie przyszło nam się zmierzyć z drużyną z AP Football. Mimo iż wynik nie odzwierciedla sytuacji boiskowej rozegraliśmy jeden z lepszych meczy w wykonaniu naszej drużyny w ciągu tego turnieju. Duża wymienność podań i skutecznych pojedynków 1×1, szybkie budowanie akcji ofensywnych zaowocowały bramką Artura Hnatiuka jednak w końcówce opadamy z sił i tracimy 4 bramki. Kolejny mecz to nieskuteczność naszej drużyny i sensacyjnie remisujemy 1;1 z drużyną BSS Wrocław. Brak skuteczności powoduje, że zamiast gry o miejsca 1-6 gramy o miejsca 7-12 gdzie pod kątem piłkarskim zdecydowanie należało nam się miejsce w pierwszej 5. W grupie B mamy do rozegrania 5 meczy i idziemy jak burza pokonując kolejno unię Wrocław, Wratislavie Wrocław, euro talent Brzeg oraz Sporting Wrocław by w końcówce uznać wyższość chłopców z Kłodzka, którzy tak jak my niezasłużenie znaleźli się w grupie B. Ostatecznie w turnieju zajmujemy 8 miejsce lecz z optymizmem patrzymy w przyszłość. U naszych chłopców widać determinacje i zaangażowanie oraz co raz lepszą grę na boisku. Duża liczba treningów powoduje, że gra staje się co raz lepsza a nasi zawodnicy z dnia na dzień podnoszą swoje indywidualne umiejętności a występy w dużej liczbie meczy i turniejach na pewno zaprocentują.   Należy również dodać iż nagrodę indywidualną otrzymał Artur Hnatiuk za najwięcej bramek w zespole . Gratulacje dla Artura i całej drużyny bo gdyby nie drużyna nie byłoby indywidualnych sukcesów!!!!!