Witamy nowego sponsora Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów firmę Cooper Standard

Kategoria: AP Dzierżoniów

Cooper Standard jest wiodącym, globalnym producentem uszczelnień do karoserii samochodowych, systemów przepływu płynów oraz aktywnych i pasywnych układów nadzorowania drgań, z siedzibą główną w Novi, MI, USA. Spółka powstała w 1960 roku, obecnie zatrudnia ponad 30.000 pracowników na całym świecie i prowadzi działalność w 20 krajach, łącznie posiada ponad 90 fabryk wspieranych przez 11 centrów technologicznych.
W Polsce znajduje się 5 fabryk zlokalizowanych w Dzierżoniowie, Bielsku-Białej, Częstochowie, Myślenicach i Piotrkowie Trybunalskim oraz Globalne Centrum Usług Biznesowych w Bielsku-Białej.
Oddział w Dzierżoniowie powstał w 1997 roku i specjalizuje się w produkcji uszczelnień do karoserii samochodowych. Zajmuje powierzchnię ponad 27300m2, a głównymi klientami są Mercedes, Volvo, BMW, VW, Audi, Porsche czy Ford.
Poza działalnością produkcyjną Cooper Standard prowadzi również działania na rzecz poprawy warunków lokalnych społeczności, poprzez wsparcie akcji oraz organizacji charytatywnych.
Ważną część strategii Zakładu w Dzierżoniowie stanowi wsparcie mieszkańców, organizacji rządowych oraz pozarządowych. Firma na stałe współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Dzierżoniowie, a także ze Stowarzyszeniem Bezpieczna Gmina Bezpieczny Powiat oraz Ochotniczą i Powiatową Strażą Pożarną, zwiększając tym samym świadomość dotyczącą zatruć tlenkiem węgla.
Zakład ma również przyjemność współpracować z lokalnymi Domami Dziecka oraz z organizatorami programu Szlachetna Paczka czy WOŚP, wspierając tym samym tych, którzy tej pomocy potrzebują najbardziej.
Najważniejszym elementem są jednak wciąż pracownicy Cooper Standard. To właśnie dla nich co roku organizowany jest Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami, nagrody za świadectwa, Mikołajki czy wspólna Wigilia.

Dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy pracy z dziećmi.