Ligowe granie drużyn Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów!

Kategoria: AP Dzierżoniów

W sobotę 8 września rozpoczęły się rozgrywki ligowe organizowane przez OZPN, w których nasze drużyny będą rywalizowały w najbliższym czasie. Do rozgrywek w obecnym sezonie przystąpią trzy zespoły w dwóch kategoriach wiekowych. W Lidze Orlika po raz pierwszy zagrali zawodnicy z rocznika 2008/2009 oraz 2009/2010, natomiast w Okręgowej Lidze Młodzika zaprezentowali nas piłkarze z roczników 2006/2007, co było debiutem dla naszego klubu na tym poziomie rywalizacji.

Sprawdźcie sami jak nam poszło…. 😉

Okręgowa Liga Młodzika

Pierwszą kolejkę rozgrywek rozpoczynamy od meczu wyjazdowego z VICTORIĄ ŚWIEBODZICE- przeciwnik znany, ale tylko z turniejów halowych a teraz czeka nas starcie na boisku w grze 9v9. Zwarci, gotowi i w świetnej formie ruszamy do ataku w wymarzonej lidze!!!
Zespół pewnie przystępuje do gry i od pierwszej minuty stara się narzucić rywalowi swój styl gry co przynosi bardzo dobre rezultaty. Niezawodny Natan Krzyczmonik zdobywa szybkiego gola, ale i u nas pojawia się błąd podczas rozegrania i tracimy gola, co daje remis po pierwszej połowie spotkania.
Do drugiej połowy meczu przystępujemy z motywacją na wagę ligi i rzutem na taśmę zdobywamy 5 rewelacyjnych goli! Pojawiło się kilka błędów, nad którym będziemy pracować na najbliższych treningach, jednak ostatecznie odnosimy zwycięstwo zadowalającym wynikiem 6:3!!! To się nazywa rozpoczęcie sezonu 😀
Świetny pojedynek, który bardzo wspomogło czterech debiutantów, którzy dołączyli do zespołu Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów tuż przed sezonem i godnie zaprezentowało swój nowy klub 😉 Brawo chłopaki !!!

Victoria Świebodzice – Akademia Piłkarska Dzierżoniów 3-6

15′ 0-1 Natan Krzyczmonik
26′ 1-1
41′ 1-2 Maciej Moczerad – rzut karny
43′ 1-3 Dawid Kuzyk, asysta M. Moczerad
46′ 1-4 Dawid Kuzyk, asysta Sz. Makowski
48′ 2-4
50′ 2-5 Łukasz Malawski
54′ 2-6 Łukasz Malawski
59′ 3-6

Skład:
Michał Janowicz, Oliwier Zagajewski, Maciej Moczerad, Wojciech Siekierka, Kamil Grzelak, Łukasz Malawski (K), Dawid Kuzyk, Natan Krzyczmonik, Jan Mierzejewski, Damian Rosada, Filip Mastalerz, Bronisław Jednoróg, Gracjan Borkowski, Michał Latacz, Michał Łysoń, Szymon Makowski.
Trener: Krystian Sota

Wyniki oraz tabela:
https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,28512.html

Liga Orlika

W Lidze Orlika czas na rozgrywki 2008/09 rocznika 🙂
Tego dnia zmagania planowane są między czterema drużynami:
Pogoń Pieszyce,
UKS Lechia Dzierżoniów I,
UKS Lechia Dzierżoniów II,
Akademia Piłkarska Dzierżoniów II

AP Dzierżoniów I 2008/09
Pierwszą kolejkę zaczynamy z kolegami z APD rocznika 2009/10 i jak na starszych kolegów wypada, wygrywamy z młodszymi 5:2, dając im jednocześnie możliwość gry, rywalizacji i zdobycia doświadczenia.
Kolejno pokazujemy jak się wygrywa sąsiadom z Pieszyc kończąc mecz 6:1 a i UKS Lechia Dzierżoniów II opuszcza boisko poskromiona przez nas 4 golami bez możliwości trafienia choćby honorowej bramki. Rozgrywki zakończyliśmy remisem z UKS Lechia Dzierżoniów I.
Gratulacje dla całej drużyny za rozpoczęcie sezonu i Ligi bez żadnej porażki na koncie! Bardzo dobry występ Błażeja Rutkowskiego, który pojawił się na akademickim pokładzie i rozegrał swoje pierwsze mecze i ustrzelił pierwsze bramki 🙂 Brawo! Tak trzymaj!
Brawo MY!!!!!

Wyniki:
AP Dzierżoniów 2008/09 – AP Dzierżoniów Rocznik 2009/10 5:2
(3x Walatek, Hnatiuk, Wołoszczuk)
Asysty( 2x Hnatiuk, 2x Rutkowski, Walatek)

AP Dzierżoniów 2008/09 – Pogoń Pieszyce 6:1
(3x Rutkowski, 2x Hnatiuk 1x Tomas)
Asysty (1x Tomas 3x Hnatiuk 1x Fortuna 1x Tuchorski)

AP Dzierżoniów 2008/09 – UKS Lechia Dzierżoniów II 4:0
(Rutkowski 2xHnatiuk Tuchorski)
Asysty (2xRutkowski, 2x Hnatiuk 1x Walatek)

AP Dzierżoniów 2008/09 – UKS Lechia 1 Dzierżoniów 0:0

Skład:
Walatek Wiktor, Hnatiuk Artur, Tuchorski Aleksander Wawrzynowicz Chrystian, Tomas Igor, Wiśniewski Oskar, Chmiel Fabian, Fortuna Miłosz, Rutkowski Błażej

Trener: Michał Mrzygłód

AP Dzierżoniów I 2009/10
Zawodnicy rocznika 2009/10 w sobotę rozpoczęli ligę orlika. Rozegraliśmy cztery mecze a nasi zawodnicy mieli okazję się wykazać grając z drużynami z rocznika 2008. Każdy zawodnik po pierwszej kolejce zasługuje na wyróżnienie za zaangażowanie na boisku. Oceniając naszą grę było zadowalająco, wiemy nad czym musimy popracować i w następnej kolejce zagramy równie dobrze.
Skład:
Filip Cekała, Michał Włodara, Mateusz Janowski, Mikołaj Madej (1 bramka), Miłosz Rosada (1 bramka), Kacper Babiak, Emil Sopiarz, Jakub Janik (2 bramki)
Wyniki:
AP Dzierżoniów 2 – AP Dzierżoniów 1 2:5
AP Dzierżoniów 2 – UKS Dzierżoniów 2 1:1
AP Dzierżoniów 2 – Pogoń Pieszyce 1:2
AP Dzierżoniów 2 – UKS Dzierżoniów 1 0:3
Trener: Szymon Karecki