AP Dzierżoniów 2010 w Polkowicach!

Kategoria: AP Dzierżoniów

Zawodnicy rocznika 2010 rozpoczynają pierwszy dzień jesieni udziałem w turnieju na stadionie Górnika Polkowice! Sportowy dzień rozpoczyna się już o godzinie 7 rano… Droga z niezawodnym TRAVEL CEGŁA mija szybko i przyjemnie a im bliżej celu, tym coraz większe emocje towarzyszą naszym piłkarzom, gdyż po raz pierwszy poznają się z kolegami z takich klubów jak: Górnik Polkowice, Zagłębie Lubin czy Falubaz Zielona Góra.

Ponadto chłopcom towarzyszą dziś ojcowie, co sprawia, że to wyjątkowy, męski i mooocno piłkarski wypad 😉

Spośród 8 drużyn, zostajemy wytypowani do rywalizacji, do grupy z :

Zagłębiem Lubin, Górnikiem Polkowice II oraz Górnikiem Wałbrzych.

Spotkania z Górnikiem Wałbrzych i Górnikiem Polkowice to pewne i szybkie wygrane,

natomiast przeciwnicy z Zagłębia Lubin wysoko stawiają poprzeczkę i mimo dobrych momentów gry, ulegamy pomarańczowym zajmując II miejsce. Udało nam się jednak zostać zauważonym przez kibiców i docenionym gromkimi brawami 😀

W Połfinale toczy się zacięta walka z zespołem Falubazu Zielona Góra.

Świetny wstęp, ale wynik zaczął diametralnie się zmieniać na korzyść jednej bądź drugiej drużyny i tak w końcówce walki straciliśmy 2 bramki i wynikiem 3:4 przegrywaliśmy z rywalami z Zielonej Góry. Szansy na remis nie wykorzystał Lisek, który wychodząc sam na sam z bramkarzem, oddał strzal w słupek…. Dzieliły nas centymetry od remisu i rzutów karnych… Szkoda, ale i ryzyko takich decyzji musi podejmować prawdziwy piłkarz. Dlatego wszystkim należą się gratulacje za wolę walki, zaangażowanie i odpowiedzialność w podejmowaniu KAŻDEJ decyzji!

Został zatem mecz o III miejsce z grupą Górnika Polkowice I, który rozpoczęliśmy szybkim wyjściem na prowadzenie dzięki 2 golom Aleksandra Żygadło, jednak do zespołu wdarła się chwila dekoncentracji, dało się znać zmęczenie i bramkarz Górnika- okrzyknięty najlepszym bramkarzem turnieju- bronił zaciekle swojej bramki.

Ostatecznie znaleźliśmy się pod podium, ale niesamowicie zadowoleni.

Zadowoleni z możliwości gry na takiej murawie, w towarzystwie już „kolegów”

z tak prestiżowych klubów i co najważniejsze… w obecności najlepszych kibiców- tatusiów 😀

Dziękujemy za zaproszenie oraz możliwość rywalizacji , gdyż było to dla nas kolejne, niezbędne doświadczenie w sportowej edukacji i po raz setny powtarzamy, że dzięki uczestnictwie w takich imprezach i z takimi przeciwnikami, możemy uczyć się od najlepszych i iść do przodu!

Gratulujemy zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom!

Dziękujemy naszym rodzicom za zdrowy, sportowy doping (który słyszały całe Polkowice 😉 )

i jak zawsze wsparcie dzieci i trenera 🙂

Silniejsi niż kiedykolwiek trenujemy dalej!

AP!DZIERŻONIÓW!

Wyniki:

AP Dzierżoniów – Górnik Polkowice II 10-1

AP Dzierżoniów – Górnik Wałbrzych 10-1

AP Dzierżoniów – Zagłębie Lubin 2-7

AP Dzierżoniów – Falubaz Zielona Góra 3-4

AP Dzierżoniów – Górnik Polkowice I 2-3

Skład:

Igor Ostrowski, Franciszek Kwitowski (1 gol, 1 asysta), Oskar Papiński ( 1 gol, 1 asysta), Oliwer Satur (7 goli), Jakub Janik (3 gole, 2 asysty), Tomasz Lisiecki (6 goli, 2 asysty), Jakub Bohajczuk (1 asysta), Kornel Zagajewski (2 gole, 1 asysta), Aleksander Żygadło (3 gole), Hubert Raszewski (2 gole, 1 asysta).

Trener: Krystian Sota