Zwycięstwa APD na turnieju Gryf Cup 2018 U-8

Kategoria: AP Dzierżoniów

W niedzielę- 4 listopada 2018 roku Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów oczywiście nie mogło zabraknąć na turnieju piłki nożnej rocznika 2010. Organizator- zaprzyjaźniony klub UKS Gryf Świdnica zapewnił nam następujących rywali: UKS Gryf Świdnica I, UKS Gryf Świdnica II, Baszta Wałbrzych I, Baszta Wałbrzych II, Silesia Żarów I, AP 13 Świdnica. Zatem żeby nie zanudzić kibiców, do rywalizacji wystawiliśmy 2 nasze drużyny, składające się łącznie z 14 zawodników 😉 Uwierzcie, było spooooro emocji! 😀

Finał Białych!

Zespół w białych strojach już na pierwszym meczu pokazał niezłe chęci na granie w piłkę tego dnia i „smaka” na wygraną 🙂 W grupie z 7 punktami śmiało weszliśmy do półfinału a tam w zawziętym spotkaniu z  AP 13 Świdnicą wywalczyliśmy świetnego gola i wynikiem 1:0 szybko wskoczyliśmy do FINAŁU! Tam zaś czekali na nas już przeciwnicy z  UKS Gryf Świdnica I, z którymi co prawda wygraliśmy w meczu grupowym, ale to musiał być pojedynek na miarę finału… Niesamowicie zacięta walka na boisku, mocna wymiana ciosów z obu stron, rywalizacja o najwyższy cel i niezły doping z trybun… Tracimy dwie bramki z rzutu wolnego w samo okienko oraz z dystansu pod poprzeczkę, ale trzeba przyznać świdniczanom, że oba gole bardzo dobre… Co prawda Hubert Raszewskim odpowiada trafionym strzałem, ale zabrakło nam czasu i przegraliśmy 1-2 🙁 … Szkoda… ale II miejsce nie jest złe 🙂 II miejsce dla białych zawodników APD!!! 😀

Skład:
Kornel Zagajewski, Oskar Papiński, Ksawier Sienkiewicz, Oliwier Satur, Tomasz Lisiecki, Dominik Radzikowski, Hubert Raszewski.

Niebiescy na 5+!!!

Zespół adeptów grający w niebieskich strojach rozpoczął rywalizację od porażki z mocną drużyną AP 13 Świdnicą , ale i tutaj pojedynki zapowiadały się nie mniej ciekawie 🙂 W kolejnym meczu grupowym odnotowaliśmy remis oraz porażkę co sklasyfikowało nas do gry  o 5 miejsce. W obu meczach sportowe ciśnienie na boisku i trybunach skakało, ponieważ kończyliśmy remisami i o wyniku decydowały rzuty karne…  Nasz bramkarz- Igor Ostrowski zapewnił nam sporo emocji i goli, ale jego skuteczne interwencje dały nam mocne 5 miejsce 😀 ! Igor otrzymał także tytuł ZAWODNIKA FAIR PLAY turnieju- zasady wpajanej każdemu zawodnikowi APD, zatem nauka nie poszła w las 🙂 Igor! Brawo!

Uwaga! Uwaga!
W drużynie niebieskich mieliśmy tego dnia 3 debiutantów: Kacper Bawoł, Błażej Wieliczko, Bartosz Kłak, dla których było to pierwsze takie przeżycie i spore doświadczenie, ale poradzili sobie znakomicie 🙂 Oby tak dalej!

Skład:
Igor Ostrowski, Grzegorz Chawluk, Jakub Bohajczuk, Aleksander Żygadło, Kacper Bawoł, Błażej Wieliczko, Bartosz Kłak.
Trener: Krystian Sota, Kamila Korzeniewska.

Klasyfikacja końcowa:

  1. UKS Gryf Świdnica I
  2. AP Dzierżóniów – biali
  3. AP 13 Świdnica
  4. Baszta Wałbrzych I
  5. AP Dzierżóniów – niebiescy
  6. Gryf Świdnica II
  7. Silesia Żarów
  8. Baszta Wałbrzych II