PIŁKARZE AP DZIERŻONIÓW ZNOWU NAJLEPSI!

Kategoria: AP Dzierżoniów

Za nami kolejny weekend a wraz z nim liczne sukcesy piłkarzy Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów. Podczas dwóch dni- 16 i 17 lutego 2019r reprezentanci roczników 2007, 2008, 2009, 2010 oraz 2011 wzięli udział w 5 turniejach , reprezentując dzierżoniowski klub na terenach Dolnego Śląska. To były bardzo wymagające rozgrywki, w których nasi zawodnicy poradzili sobie fenomenalnie. Na dowód tego przywieźli 2 złote medale, 2 brązowe oraz zajęli godne miejsca zaraz pod podium. Puchary, które świadczą nie tylko o wygranych, ale przede wszystkim o ponad przeciętnych umiejętnościach, ciężkiej pracy i ogromnym zamiłowaniu do piłki nożnej 🙂

ZŁOTO I BRĄZ 2007 W ŚWIEBODZICACH

W Świebodzicach zawodnicy rocznika 2007 mieli bojowe zadanie… wygrać puchar Prezesa MKS Victorii Świebodzice i nie mogli przepuścić tak zacnej nagrody 🙂 Zespół podzielony na 2 ekipy miał sporo grania wraz z 6 pozostałymi drużynami oraz mnóstwo doświadczenia do zdobycia a na boisku zaprezentowali się rewelacyjnie! Zaserwowaliśmy sobie i kibicom niezłą dawkę emocji, ale kiedy Akademia Piłkarska z Dzierżoniowa pojawia się na polu do gry, nie ma opcji na nudę. Rewelacyjnie się bawiliśmy a ciężką pracą uzyskaliśmy PIERWSZE i TRZECIE miejsce w turnieju. Zatem jesteśmy najlepsi! Najlepszy okazał się także Łukasz Malawski okrzyknięty strzelcem rozgrywek dzięki 12 ustrzelonym golom. Brawa dla kapitana! Dumni i szczęśliwi powróciliśmy ze Świebodzic z upragnionym pucharem. Mamy nadzieję, że tak samo uszczęśliwiliśmy trenera, rodziców i naszych kibiców. 🙂

Klasyfikacja końcowa:

 1. AP Dzierżoniów – niebiescy
 2. Victoria Świebodzice
 3. AP Dzierżoniów – biali
 4. Szczyt Boguszów
 5. AP 13 Świdnica
 6. Gryf Pastuchów
 7. AKS Strzegom
 8. Zagłębie Wałbrzych

Wyniki:

AP Dzierżoniów niebiescy – Victoria Świebodzice 0-0
AP Dzierżoniów niebiescy – Gryf Pastuchów 1-0
AP Dzierżoniów niebiescy – AP Dzierżoniów biali 1-0
AP Dzierżoniów niebiescy – AP 13 Świdnica 0-0
AP Dzierżoniów niebiescy – Szczyt Boguszów 2-0
AP Dzierżoniów niebiescy – AKS Strzegom 4-0
AP Dzierżoniów niebiescy – Zagłębie Wałbrzych 9-0
AP Dzierżoniów biali – AKS Strzegom 3-0
AP Dzierżoniów biali – Zagłębie Wałbrzych 7-0
AP Dzierżoniów biali – Gryf Pastuchów 2-0
AP Dzierżoniów biali – AP Dzierżoniów niebiescy 0-1
AP Dzierżoniów biali – Victoria Świebodzice 0-1
AP Dzierżoniów biali – AP 13 Świdnica 0-0
AP Dzierżoniów biali – Szczyt Boguszów 3-1

Składy:

AP Dzierżoniów biali:

Damian Rosada, Bronisław Jednoróg, Filip Mastalerz (3 gole, 1 asysta), Dawid Kuzyk (1 gol, 2 asysty), Natan Krzyczmonik (7goli, 3 asysty), Jan Mierzejewski (4 gole), Szymon Makowski (1 gol, 1 asysta).

AP Dzierżoniów niebiescy:

Michał Janowicz, Dominik Orawiec (1 asysta), Oliwier Zagajewski (1 gol), Kamil Grzelak (3 gole, 2 asysty), Tomasz Borowski, Michał Latacz (1 gol), Gracjan Borkowski, Łukasz Malawski (12 goli, 2 asysty)

Trener: Krystian Sota

ZŁOTO 2008 W ŻAROWIE

Równie dobrzy i zdolni okazali się chłopcy z rocznika 2008 w zmaganiach organizowanych przez Gryf Świdnica w Żarowie. W sobotę pokazali pozostałym 8 drużynom jak się w Akademii trenuje, jak się gra i jak się wygrywa! W całych zawodach grupa zdobyła 11 bramek i straciła zaledwie 3. Nie pozwolili się pokonać żadnemu innemu klubowi a jedynie podwójnie zremisować, także dzięki niezawodnemu bramkarzowi- Miłoszowi Rosada, który nie bez powodu, został bramkarzem turnieju! Solidnie wybiegali i ustrzelili PIERWSZE miejsce! Pierwsze miejsce jako najlepszy zawodnik zdobył też Wiktor Walatek, co dodatkowo napawa nas wielką dumą 🙂 Ponownie najlepsi w swojej kategorii wiekowej , niezmiennie waleczni i zawzięci!

Wyniki:
AP Dzierżoniów – Szewce 3:0 bramki: Hnaciuk, Rutkowski, Walatek asysty: Rutkowski, Kowalski, Rutkowski
AP Dzierżoniów – Viktoria Świebodzice 2:0 bramki: Hwaciuk, Rutkowski asysty: Walatek, Walatek
AP Dzierżoniów – AKS Strzegom 1:0 bramka: Hnatiuk asysta: Rutkowski
AP Dzierżoniów – AP Kamienna Góra 0:0
AP Dzierżoniów – Gryf III 0:0
AP Dzierżoniów – Gryf II 2:1 bramki: Walatek, Walatek asysty: Rutkowski, Hnatiuk
AP Dzierżoniów – Gryf I 1:1 bramki: Walatek asysty: Hnatiuk
AP Dzierżoniów – Uciechów 2:1 bramki: Rutkowski, Rutkowski asysty: Hnatiuk, Hnatiuk

Skład: Miłosz Rosada, Wiktor Walatek, Daniel Kowalski, Artur Hnatiuk, Kuba Andrzejewski, Oskar Wiśniewski, Dawid Wołoszczuk, Błażej Rutkowski

Trener: Michał Mrzygłód

SIÓDEMKA 2009 WE WROCŁAWIU

Trener Michał Mrzygłód tego weekendu zadbał również o piłkarzy z rocznika 2009, którzy także solidnie trenują. Na obiektach wrocławskiego match point na rywalizację czekały takie kluby jak Gold Game,FA Wałbrzych, AP Parasol czy AP Chojnik. Przeciwnicy, z którymi mieliśmy możliwość rozegrania twardych i żmudnych spotkań, wynosząc dużo wniosków i listę zadań do realizacji na najbliższych treningach. Po ostatnich sukcesach, zajmując 7 miejsce w całym turnieju, otrzymaliśmy pokaźną porcję pokory, nauki i zachęty do dalszej, ciężkie pracy piłkarskiej. Na wyróżnienie zasłużył zawodnik turnieju- Alan Ochota wyróżniając się tym razem umiejętnościami na boisku, z którego cała drużyna może brać przykład! Brawo Alan! Nie ma jednak straconych zawodów… są tylko te, z których możemy się jeszcze więcej nauczyć!

Wyniki:
AP-Gold Game 4:0
AP- Namysłów 1:7
AP-Parasol 1 1:7
AP- Krzeszów 7:1
AP-Gold Game 7:2
AP- Chojnik 1:4
AP- FA Wałbrzych 3:4
AP- Oława 5:1

Skład
Miłosz Koprowski, Kacper Palimąka, Michał Włodara, Chrystian Wawrzynowicz, Aleksander Bronowicki, Alan Ochota, Szymon Jaros, Mateusz Janowski

Trener: Michał Mrzygłód

BRĄZ I 5 MIEJSCE 2010 W JELENIEJ GÓRZE

Młodsi akademiści nie spali ,tylko brali przykład ze starszych kolegów i także dzielnie walczyli. W niedzielę zmierzyli się z nieznanymi dotąd rywalami z Jeleniej Góry a trener nieoczekiwanie podzielił drużynę na 2 zespoły, stawiając ich przed nie małym wyzwaniem i dużym sprawdzianem. W końcu nie zawsze chodzi o wygraną….

Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach po 5 zespołów a stawienie im czoła nie było jednak takie straszne i udało im się bardzo dobrze zaprezentować na ich tle. Graliśmy naprawdę dobrą piłką i od początku skrupulatnie realizowaliśmy wszystkie założenia, jednak podczas ostatnich starć grupowych i półfinałowych pojawiły się pierwsze zmęczenia i brak sił. Walka o podium była bardzo ambitna i w ostatnich dwóch meczach pokazaliśmy sportowy charakter i wszystko na co nas stać by osiągnąć sukces, ze wspaniałym rezultatem. Wygraliśmy brąz!

W starciu o 5 miejsce mocno zapracowali bramkarz- Kornel Zagajewski i zdobywca decydującego gola- Oliwer Satur. Z Jeleniej Góry tytuł Bramkarza turnieju przywiózł coraz lepszy Igor Ostrowski a Ksawier Sienkiewicz dzięki 8 golom został drugim strzelcem spotkań. Uklasyfikowanie się na powyższych miejscach nie zagwarantowało złota , nie podbiliśmy świata, ale dało możliwość pierwszorzędnego zaprezentowania się na Jeleniogórskich boiskach, zaliczenia sprawdzianu na mocną 5 i kilkugodzinnego pogrania w ukochaną piłkę. Świetną pracę wykonali wszyscy chłopcy, którzy tworzą niesamowicie mocny skład.

Klasyfikacja końcowa:

 1. AS Krzeszów
 2. Lotnik Jeżów Sudecki
 3. AP Dzierżoniów II
 4. Rudawy Janowice Wielkie
 5. AP Dzierżoniów I
 6. Łużyce Łubań
 7. KKS Jelenia Góra
 8. Olimpia Kowary
 9. Bóbr Marciszów
 10. KS Łomnica

Wyniki:

AP Dzierżoniów I – Bób Marciszów 0-3
AP Dzierżoniów I – Olimpia Kowary 5-1
AP Dzierżoniów I – Rudawy Janowice Wielkie 0-0
AP Dzierżoniów I – AS Krzeszów 1-3

Mecz o 5 miejsce

AP Dzierżoniów I – Łużyce Łubań 1-1, w 1×1 1-0!
AP Dzierżoniów II – Łużyce Łubań 1-1
AP Dzierżoniów II – Lotnik Jeżów Sudecki 1-1
AP Dzierżoniów II – KKS Jelenia Góra 5-1
AP Dzierżoniów II – KS Łomnica 4-0

Półfinał:

AP Dzierżoniów II – AS Krzeszó 0-2

Mecz o 3 miejsce:

AP Dzierżoniów II – Rudawy Janowice Wielkie 4-2

Składy:

AP Dzierżoniów I

Kornel Zagajewski, Jakub Janik (1 gol), Oliwier Satur (5 goli, 1 asysta), Żygadło Aleksander (3 gol, 1 asysta), Jakub Bohajczuk (1 gol, 1 asysta).

AP Dzierżoniów II

Igor Ostrowski, Oskar Papiński (2 gole), Grzegorz Chawluk (2 gole), Tomasz Lisiecki (3 gole, 3 asysty), Ksawier Sienkiewicz (8 goli, 2 asysty)

Trener: Krystian Sota

5 MIEJSCE 2011 W MARCINOWICACH

W sobotni poranek klub UKS Marcinowice zapewnił nam piłkarskie mistrzostwa w Marcinowicach gdzie zawodnicy z rocznika 2011 mieli możliwość współzawodnictwa i pogrania. Rozgrywki rozpoczęliśmy w grupie z bardzo mocnymi przeciwnikami.

Honorowego gola udało się strzelić Tomkowi Lisieckiemu, ale to było zbyt mało by pokonać Gryf Świdnicę czy Akademię Piłkarską 13 a bramkę zdołaliśmy obronić tylko w starciu z Polonią Stal Świdnicą. Otrzymaliśmy jednak 80 cennych minut gry, którą uwielbiamy i możliwość integracji i suuuuuuuper zabawy! Także z Panią trener 😉

Mimo porażek, miło i sportowo spędziliśmy sobotni poranek jak na prawdziwych sportowców przystało 🙂

Rozgrywki w grupie B:

Gryf Świdnica (1:3)
Polonia-Stal II Świdnica (0:0)
AP 13 I Świdnica (0:1)

Grupa Srebrna

UKS Marcinowice (2:0)
Hubert Raszewski⚽️
Dominik Radzikowski ⚽️

Polonia-Stal II Świdnica (1:0)
Oliwer Satur ⚽️

AP 13 II Świdnica (2:1)
Tomasz Lisiecki ⚽️⚽️

SKŁAD:

Tomasz Lisiecki
Kornel Zagajewski
Dawid Opaliński
Mikołaj Borkowski
Hubert Raszewski
Oliwier Sikorski
Dominik Radzikowski
Igor Ostrowski
Kapcer Bawoł
Oliwier Satur

Trener: Kamilla Korzeniewska