VI POWIATOWY TURNIEJ PRZEDSZKOLAKÓW 2019

Kategoria: AP Dzierżoniów

8 maja 2019 w hali OSIRu odbyło się wielkie święto młodszych sportowców powiatu dzierżoniowskiego, czyli VI POWIATOWY TURNIEJ PRZEDSZKOLAKÓW. W wydarzeniu udział wzięło 6 placówek przedszkolnych, które reprezentowało łącznie 66 zaciętych piłkarzy pod opieką mocno kibicujących wychowawców.
Akademia Piłkarska Dzierżoniów jako organizator, tradycyjnie już, zapewniła niesamowitą atmosferę i emocjonujące rozgrywki wedle zasad gry fair play. Dzieci zrewanżowały się mnóstwem strzelonych goli, milionami uśmiechów i ogromem pozytywnej energii.:-D W otoczeniu kamer i fleszy mogli poczuć się niczym mistrzowie Mundialu a przy tym zagwarantowali wszystkim zebranym niesamowite wrażenia.  Ponieważ celem zawodów było promowanie aktywności fizycznej poprzez piłkę oraz integracja placówek przedszkolnych wedle idei rywalizacji poprzez zabawę, zatem wszyscy tego dnia okazali się czempionami. Na pamiątkę uczestnictwa w turnieju, wszyscy otrzymali wymarzone , złote medale, które wręczył sam Wicestarosta- Andrzej Bolisęga. Radości nie było końca, ale na szczęście, zdołali jeszcze się zregenerować oraz uzupełnić zasoby energetyczne pysznym bananem i pączkiem. 😉
Udział w tego typu imprezach sportowych daje możliwość rozwoju fizycznego oraz spożytkowanie dużych zasobów energetycznych u dzieci i aktywne spędzenie wolnego czasu.
Zapraszamy więc do świata sportu Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów na treningi, a na pamiątkę świetnej zabawy z przedszkolakami do obejrzenia filmu:

W turnieju udział wzięły przedszkola:

  • Przedszkole Publiczne nr 1 im. Jana Brzechwy w Dzierżoniowie
  • Przedszkole Publiczne nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałem Specjalnym „Na Górce” w Dzierżoniowie
  • Przedszkole Publiczne nr 2 im. Marii Konopnickiej w Pieszycach
  • Przedszkole Niepubliczne nr 4 w Dzierżoniowie
  • Szóstka – Niepubliczne Przedszkole Promujące Zdrowie
  • Przedszkole Publiczne nr 7 w Dzierżoniowie

Po raz kolejny serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w wydarzeniu a tym samym, przywiązanie do klubu i propagowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych dzieci.

Obiecujemy!
Widzimy sie już za rok! 🙂

Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Dzierżoniów pragnie także złożyć podziękowania za objęcie patronatem imprezy oraz dofinansowanie:
Starostwu Powiatowemu w Dzierżoniowie, Gminie Miejskiej Dzierżoniów i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie za pomoc w organizacji.