IV liga okręgowa D1 Młodzik Grupa 1

Kategoria: AP Dzierżoniów

Podsumowanie ostatnich dwóch kolejek.

Karolina Jaworzyna Śląska – P Dzierżoniów 1-1
19 min. 0-1 N. Krzyczmonik
62 min. 1-1

Zawodnicy Jaworzyny od początku meczu skupili się na grze niskim pressingiem i z typowej kontry, czego wynikiem było kilka akcji pod bramką naszego bramkarza. Nasz zespół starał się kreować grę i poprzez wymianę podań stwarzać sobie sytuacje do zdobycia bramki, co nie było takie łatwe ponieważ bramkarz z Jaworzyny był w dobrej dyspozycji i kilka razy uchronił swój zespół od utraty gola. W 19 minucie Natan zdobywa gola strzałem z dystansu po odbiorze piłki przed polem karny i pierwszą polowe kończymy wynikiem 1-0 a mieliśmy jeszcze dwie sytuację sam na sam z bramkarzem.
W drugiej połowie przeciwnik zaczął grac wyższym pressingiem co wpłynęło na przyspieszenie gry. W doliczonym czasie 62 minuta meczu przeciwnik wywalczył rzut rożny, z którego wpada wyrównująca bramka… szkoda straconej bramki ale spotkanie było na dobrym poziomie a zawodnicy z Jaworzyny Śląskiej postawili wysoko poprzeczkę w tym meczu.
Dziękujemy za dobry mecz i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.

Skład:
Damian Rosada, Szymon Makowski, Kamil Grzelak, Bronisław Jednoróg, Maciej Moczerad, Oliwier Zagajewski, Łukasz Malawski, Dawid Kuzyk, Natan Krzyczmonik, Michał Janowski, Gracjan Borkowski, Jan Mierzejewski, Tomasz Borowski, Filip Mastalerz, Wojciech Siekierka, Patryk Darasz.
Trener: Krystian Sota

Dobrocin – AP Dzierżoniów 3-4
5 min 0-1 Ł. Malawski, asysta K. Grzelak
8 min 0-2 Ł. Malawski, asysta N. Krzyczmonik
13 min. N. Krzyczmonik, asysta D. Kuzyk
22 min 1-3
41 min 2-3
44 min 2-4 Sz. Makwski
46 min 3-4

Mecz derbowy z drużyną z Dobrocina zapowiadał się bardzo ciekawie i emocjonująco ponieważ nasz zespół w pierwszym spotkaniu uległ rywalom 1-3. Bardzo liczyliśmy na rewanż, tym bardziej, że tym razem graliśmy w optymalnym składzie personalnym😋
Odprawa przedmeczowa, motywacja, określona taktyka i z atomowym naładowaniem ostro ruszyliśmy do boju!
Początek rewelacyjny, ruszamy na przeciwnika, stwarzamy sobie co chwilę sytuację pod bramką przeciwnika co od razu ma bezpośredni wpływ na wynik! Po 13 minutach gry prowadzimy 3-0⚽️❗️
Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1-3, i trzeba zaznaczyć że była to najlepsza połowa meczu w tej rundzie🙃 Dobra gra, waleczność i mega zaangażowanie całego zespołu💪💪

W drugiej połowie sumiennie staramy się kontynuować swoją grę i stwarzamy sobie kolejne sytuacje pod barką przeciwnika, ale strzelamy obok brami lub wprost w bramkarza. Piękną akcją popisał się Natan z Łukaszem, po której zdobywamy bramkę ale sędzia odgwizduje pozycje spaloną …. 😱
W 41 i 46 minucie szybko tracimy dwie bramki, na które Szymon Makowski odpowiada pięknym golem w samo okienko⚽️🥅❗️👏
Mecz kończy się naszym zwycięstwem 4-3😀 Rewelacyjna dobra gra i ambitna postawa wszystkich zawodników napawa optymizmem. Do rozegrania zostały nam jeszcze dwa spotkania, w których będziemy chcieli pokazać kolejne dobre rozgrywki.