PODSUMOWANIE I POWIATOWEGO TURNIEJU PRZEDSZKOLAKÓW 2014

Kategoria: AP Dzierżoniów

W środę 19 lutego 2014 roku odbył się I Powiatowy Turniej Przedszkolaków, zorganizowany przez Akademię Piłkarską Dzierżoniów.
Dzięki współpracy Akademii z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie oraz przy wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz firmy Staszyńska Bramy w zawodach wzięli udział przedstawiciele i przedstawicielki ośmiu przedszkoli z powiatu dzierżoniowskiego. Każdy z 81 zawodników i zawodniczek dostał pamiątkową koszulkę, wodę, oraz słodką kanapkę – batonik, aby uzupełnić zasoby energetyczne po wysiłku i zabawie na boisku. Warto podkreślić, że wszystkie dzieci otrzymały złote medale za zwycięstwo, ponieważ każdy maluch był wygranym. Ponadto wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowy puchar.

Celem turnieju było propagowanie wśród najmłodszych aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zdrowego stylu życia, a ideą rywalizacji była dobra zabawa, radość, uśmiech i zadowolenie każdego uczestnika, i każdej uczestniczki. W turnieju nie było rywalizacji o miejsca i zwycięstwo, gdyż organizatorom zależało, by zachęcić dzieci do dalszego rozwoju sportowego – jest on tak samo ważny jak rozwój intelektualny.

Uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach sportowych, treningach oraz imprezach sportowych daje przede wszystkim świetną możliwość bezpiecznego rozwoju fizycznego oraz spożytkowania dużych zasobów energetycznych u dzieci. Ponadto taka forma rekreacji uczy dyscypliny, pracy w grupie, odpowiedzialności, samodzielności, a przy okazji wpaja nawyk zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

Akademia Piłkarska Dzierżoniów pragnie podziękować wszystkim uczestnikom za udział i dobrą zabawę oraz świetne kibicowanie i doping małym piłkarzom, i piłkarkom. Mamy nadzieję że spotkamy się przynajmniej w takim samym gronie na kolejnej edycji turnieju już w czerwcu :):):)

Akademia Piłkarska Dzierżoniów szczególne podziękowania składa sponsorom: Starostwu Powiatowemu w Dzierżoniowie oraz firmie Staszyńska Bramy za dofinansowanie organizacji turnieju oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie za pomoc w zorganizowaniu imprezy.

Do zobaczenia w czerwcu …