PODSUMOWANIE TURNIEJU PRZEDSZKOLAKÓW MISTRZOSTWA PRZEDSZKOLAKÓW 2014

Kategoria: AP Dzierżoniów

14 listopada na terenie dzierżoniowskiego OSIR-u odbyły się Mistrzostwa Przedszkolaków 2014. Turniej piłki nożnej dla dzieci w wieku przedszkolnym został rozpoczęty przez przewodniczącego Rady Miasta Andrzeja Bolisegę.W imprezie uczesniczyły dzieci z sześciu przedszkoli z powiatu dzierżoniowskiego. Każde przedszkole wystawiło reprezentację złożoną z dziesięciu zawodniczek i zawodników. Rywalizacja odbywała się na dwóch boiskach.
Wszystkie przedszkola rozegrały po pięć dwunastominutowych spotkań, a każde dziecko zostało zwycięzcą biorąc udział w rywalizacji i zostało nagrodzone medalem.
Celem turnieju było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz do uprawiania sportu, który ma ważny wpływ na rozwój dziecka, uczy dyscypliny, samodzielności, współpracy w grupie oraz rywalizacji sportowej według zasad fair play.
Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz rodzicom uczestników, którzy mocno dopingowali swoje pociechy i dobrze razem się bawili.
Zapraszamy na kolejną edycję turnieju przedszkolaków, która odbędzie się w marcu 2015 roku.