Turniej 2010 – relacja

Kategoria: AP Dzierżoniów

Nasi najmłodsi adepci piłkarscy uczestniczyli wczoraj w turnieju organizowanym przez Polonię/Stal Świdnica. Zespół prowadzony przez trenera Dawida Bednarka podzielony był na Czerwonych i Niebieskich. W tym pierwszym zagrali: Tomasz Lisiecki, Kornel Zagajewski, Oskar Papiński, Jakub Janik, kapitan zespołu Franciszek Kwitowski oraz rewelacyjnie spisujący się w bramce Tymoteusz Budzyń. W drużynie Niebieskiej natomiast zagrali: Kacepr Jach, Franciszek Piekarski, Marcel Hanc, Igor Ostrowski, Miłosz Głąba, Aleksander Żygadło oraz kapitan i jednocześnie najlepszy strzelec tej drużyny Ksawier Sienkiewicz.

W turnieju wzięło udział 16 zespołów podzielonych na 2 grupy. Jedna grupa rozgrywała mecze na boisku A, druga na boisku B. Razem każdy zespół rozegrał 7 meczy, a w całym turnieju mogliśmy oglądać 56 emocjonujących pojedynków.

Na początek drużyna niebieskich.
Pierwszy mecz to zwycięstwo z Diamentem Wałbrzych 2:1. Mimo, że przegrywaliśmy, udało się nam wyjść na prowadzenie za sprawą Franka Piekarskiego oraz Aleksandra Żygadło i utrzymać wynik do samego końca. Niestety kolejne mecze, mimo że zacięte, kończą się wynikami niekorzystnymi dla nas. W kolejnych meczach przegrywamy z Siódemką Bielawa 0:4, AP 13 2:3, Basztą Wałbrzych 0:6, AP Bolko Bolków 1:2, Polonia/Stal IV 0:2, Polonia Stal III 2:5. We wszystkich tych meczach bramki dla nas strzelał Ksawier Sienkiewicz. Ostatecznie Drużyna niebieskich zajęła 6 miejsce w grupie B.

A teraz drużyna Czerwonych.
Zaczęło się pięknie. Wysokie zwycięstwo 5:2 z Diamentem Wałbrzych. Po bramce Franka Kwitowskiego już w pierwszej minucie spotkania wychodzimy na prowadzenie. W dalszej fazie meczu, średnio co 2 minuty padały kolejne bramki dla AP Dzierżoniów. Kolejne trafienia zanotowali Jakub Janik, Oskar Papiński oraz Tomasz Lisiecki. Z takim wejściem w turniej trudno wyobrazić sobie coś innego niż miejsce na podium. W kolejnym spotkaniu podejmujemy Wratislavię Wrocław. rozpoczyna się fatalnie, gdyż po 5 minutach przegrywaliśmy już 0:2. Jednak charakter i zawziętość ekipy z Dzierżoniowa wzięła górę i najpierw za sprawą Tomasza Lisieckiego łapiemy kontakt z przeciwnikami a następnie Kornel Zagajewski po mierzonym strzale daje wyrównanie. Na minutę przed końcem spotkania ponownie Kornel Zagajewski strzela i wyprowadza nas na prowadzenie, którego nie oddajemy już do końca meczu. AP DDZ 3:2 Wratislavia. Trzecie spotkanie to pojedynek z Nową Rudą. W całym pojedynku popis daje nasz bramkarz Tymoteusz Budzyń, który od samego początku zalicza znakomite interwencje. Inaczej nie było i tym razem. Jego świetna gra w bramce i przebłysk Oskara Papińskiego w 8 minucie meczu dają nam 3 punkty. Radość była ogromna, zwłaszcza, że to już 3 z rzędu zwycięstwo. W czwartym pojedynku wszystko wychodziło perfekcyjnie. Do 6 minuty prowadzimy 2:0 i nic nie wskazuje na stratę punktów. Mimo, że Tomasz Lisiecki i Jakub Janik strzelili po bramce to ostatecznie w naszych szykach pojawiło się rozluźnienie i w ostatnich sekundach meczu tracimy 2 bramki. Niespodziewany remis 2:2 z zespołem Polonia/Stal I i tylko 1 punkt. Po tej małej wpadce, zawodnicy bardzo szybko się podnieśli i z zawzięciem przystąpili do kolejnych spotkań. Z Polonią/Stal II czyli zespołem złożonym głównie z dziewczyn wygrywamy 2:0 choć nie było łatwo. Dziewczyny były wymagającym rywalem. Jednak górę wzięły indywidualne umiejętności naszych zawodników i ponownie po bramkach Tomka Liseckiego oraz Jakuba Janika wygrywamy spotkanie. W szóstym występie pokonujemy AP 13 2:1 po bramkach Kuby Janika oraz Franka Kwitowskiego. Mimo zwycięstwa, łatwo o te 3 punkty nie było. Rywale postawili nam ciężkie warunki, ale my wychodzimy z tego wszystkiego obronną ręką. W ostatnim spotkaniu zmiana na bramce w naszym zespole za Tymoteusza Budzynia wchodzi Jakub Janik. Siódemka Bielawa to zespół, który podejmujemy jako ostatni w tym turnieju. Gol Tomasza Lisieckiego w 2 minucie a następnie w 8 minucie Tymoteusza Budzynia, który jak widać dobrze broni i jeszcze potrafi znakomicie uderzyć na bramkę. 2:0 i koniec turnieju.
Cieszy fakt, że bardzo dobrze wyglądamy indywidualnie i co raz lepiej w grze zespołowej, gdzie występuje koleżeńskość czyli podanie do lepiej ustawionego partnera, odpowiedzialność za siebie i kolegów z drużyny czyli jeden za wszystkich i wszyscy za jednego oraz chęć zdobywania bramek czyli duża ilość strzałów. Wielkie brawa dla każdego zawodnika!

Świetna postawa zespołu Czerwonych!! 6 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek!!! 17 bramek strzelonych i 7 straconych!!! Ostatecznie ZWYCIĘSTWO W TURNIEJU!!!!

Wielkie brawa dla każdego zawodnika zespołów Niebieskich i Czerwonych za świetne występy w turnieju oraz wzorowe reprezentowanie AKADEMII PIŁKARSKIEJ DZIERŻONIÓW.

Strzelcy bramek:

1. Lisiecki Tomasz – 5 bramek
2. Janik Jakub – 5 bramek
3. Sienkiewicz Ksawier – 5 bramek
4. Papiński Oskar – 2 bramki
5. Kwitowski Franciszek – 2 bramki
6. Zagajewski Kornel – 2 bramki
7. Budzyń Tymoteusz – 1 bramka
8. Piekarski Franciszek – 1 bramka
9. Żygadło Aleksander – 1 bramka