Gold Game Cup

Kategoria: AP Dzierżoniów

Niedziela w Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów była dla piłkarzy, trenerów i rodziców małych sportowców wielkim wydarzeniem. Otóż tego dnia, na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu przyszło nam toczyć boje z kolegami po fachu w wielkim turnieju Gold Game Cup. W turnieju udział miało wziąć 20 zespołów, ale w ostatniej chwili wycofała się jedna z drużyn – Syrenka Warszawa, czyli nasz grupowy rywal. W związku z tym, w fazie eliminacyjnej rozegraliśmy mecz i rewanż z zespołami Profi Academy Wrocław oraz AP Bumerang I Wrocław.

Idąc za przykładem starszych kolegów, którzy rozgrywali turniej w tym samym miejscu, przejeżdżamy, jak niegdyś Robert Kubica, błyskawicznie przez rundę eliminacyjną oraz z dużym bagażem zdobytych bramek, gry zespołowej i indywidualnej a także wielu pięknych akcji, wychodzimy z pierwszego miejsca do grupy mistrzowskiej.

Niestety, w kolejnej fazie nie było już tak kolorowo. Przyszło zmęczenie a dodatkowo braki kadrowe spowodowały, iż nieznacznie, ale jednak przegrywamy kolejne 4 mecze. Ostatecznie, będąc w mistrzowskiej grupie zajmujemy 5 miejsce spośród 19 występujących zespołów w całym turnieju.

W naszym zespole zostały również wręczone wyróżnienia. Franciszek Kwitowski odebrał nagrodę dla najbardziej wyróżniającego się zawodnika w drużynie, natomiast MVP całego turnieju otrzymał Kornel Zagajewski. Wielkie gratulacje!!

Na osłodę całego męczącego dla nas dnia był występ mistrza Polski, Europy i Świata w piłkarskim freestyle’u Pawła Skóry, który zachwycał małych piłkarzy swoimi sztuczkami z piłką. Po pokazie można było dostać autograf oraz spróbować swoich sił we freestyle’u pod okiem mistrza.

Skład: Tymoteusz Budzyń, Jakub Janik (6 goli, 1 asysta), Grzegorz Chawluk (2 gole, 1 asysta), Kornel Zagajewski (9 goli, 2 asysty), Jakub Bohajczuk (1 gol), Aleksander Żygadło, Oskar Papiński (2 gole, 6 asyst), Franciszek Kwitowski (1 gol, 2 asysty)

Runda Eliminacyjna:

AP Dzierżoniów 2:1 Profi Academy Wrocław
AP Dzierżoniów 7:0 AP Bumerang Wrocław I
AP Dzierżoniów 7:2 Profi Academy Wrocław
AP Dzierżoniów 3:0 AP Bumerang Wrocław I

Runda Mistrzowska:

AP Dzierżoniów 0:2 RAP Radomsko
AP Dzierżoniów 0:6 Wratislavia Wrocław
AP Dzierżoniów 1:2 Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
AP Dzierżoniów 1:2 Parasol Wrocław I