Srebrny Puchar Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów na Turnieju Stal Brzeg

Kategoria: AP Dzierżoniów

W niedzielę 9 grudnia z samego rana reprezentacja rocznika 2007 udała się na Turniej o Puchar Akademii Piłkarskiej Stal Brzeg. Mimo wczesnej pobudki, chętnie wstaliśmy i „wesołym autobusem” pojechaliśmy na piłkarskie zmagania do Brzegu. Zazwyczaj gramy okoliczne spotkania, więc czas poszerzyć horyzonty zwycięstw 😉
Mecze, jak to zazwyczaj ,odbywały się na zasadzie rywalizacji każdego zespołu z każdym
a na turniej stawiło się 6 klubów, z którymi mieliśmy okazję zmierzyć się po raz pierwszy.
Przyznajemy, że mieliśmy trochę „stracha”, co ewidentnie było widać na pierwszych 2 spotkaniach,
w których pozwoliliśmy rywalom na kilka celnych strzałów do naszej bramki.
Na szczęście u naszego boku stoi zawsze nasz trener, który potrafi efektywnie nas zmotywować
i skutecznie obudzić wolę walki … i proszę….. kolejne starcie to zacięty pojedynek z AP Stal Brzeg,
który ostatecznie zakończyliśmy remisem 🙂
Poczuliśmy powiew wygranej i idąc za ciosem ,jeden za drugim ,wygrywaliśmy kolejne mecze 😀
Kosztowało nas to sporo energii, pracy zespołowej i zawziętości, ale przecież pojechaliśmy pokazać wszystkim jak gra Akademia Piłkarska Dzierżoniów !!! 🙂
No i było „ZDZIWKO „ 😀
W 10 spotkaniach udało nam się zdobyć 19 punktów, odnieśliśmy 6 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki
i wywalczyliśmy niesamowicie wybiegane i wystrzelane II – SREBRNE miejsce!!! 😀
Zmęczeni byliśmy nieziemsko,ale i nieziemsko szczęśliwi 🙂
Po szerokim uśmiechu trenera było widać, że był z nas dumny, mimo że to nie zaszczytne I miejsce,
ale on doskonale wie na co nas stać 🙂
Natan Krzyczmonik został ogłoszony NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM TURNIEJU- brawo Brachu!
Dobrze, że jesteś z nami… z najlepsza ekipą w DDZ 😉
Gra z przeciwnikami spoza naszego województwa była dla nas bardzo cennym i radosnym doświadczeniem, które jak to mawia trener: „ będzie procentować w przyszłości”.
Wiemy, wiemy trenerze 🙂
Tymczasem wracamy do nieubłaganie ciężkich treningów.

P.S.
Rodzice! <3
O Was też zawsze pamiętamy!
Dziękujemy za „wesoły autobus”, mega motywujący i głośny doping i wspólnie spędzoną niedzielę <3
… i pyszny torcik na zakończenie 😉
Najlepsi !

Klasyfikacja końcowa:
1. UKS Rodło Opole
2. AP Dzierżoniów
3. OKS Odra Opole I
4. OKS Odra Opole II
5. AP Stal Brzeg
6. Polonia Trzebnica
Wyniki:
AP Dzierżoniów – Polonia Trzebnica 4-1
AP Dzierżoniów – Polonia Trzebnica 4-0
AP Dzierżoniów – AP Stal Brzeg 1-1
AP Dzierżoniów – AP Stal Brzeg 1-0
AP Dzierżoniów – OKS Odra Opole I 1-0
AP Dzierżoniów – OKS Odra Opole I 0-1
AP Dzierżoniów – OKS Odra Opole II 3-0
AP Dzierżoniów – OKS Odra Opole I 2-1
AP Dzierżoniów – UKS Rodło Opole 0-1
AP Dzierżoniów – UKS Rodło Opole 0-1

Skład:
Damian Rosada (1 asysta), Michał Janowicz, Oliwier Zagajewski (1 asysta), Łukasz Malawski (2 gole, 1 asysta), Jan Mierzejewski (3 gole), Natan Krzyczmonik (5 goli, 3 asysty), Michał Latacz (2 gole, 1 asysta), Szymon Makowski (1 gol), Dominik Orawiec (1 gol, 2 asysty), Dawid Kuzyk (2 gole).
Trener: Krystian Sota

RAINAT CUP 2018

Kategoria: AP Dzierżoniów

Sobota- 8 grudnia była dniem turnieju RAINAR CUP, w którym w piłkarskich zmaganiach udział wzięli zawodnicy z rocznika 2009. Do imprezy zgłosiło się 6 drużyn Silesia Żarów, AP UKS Marcinowice, AP Namysłów, AP 13 Świdnica oraz nasze zespół APD.
Jednak, żeby nie zabrakło atrakcji, do udziału zgłosili się także piłkarze z rocznika 2010 Akademii
W pierwszym meczu od razu spotkały się dwa nasze zespoły: żółci z rocznika 2009 kontra biali z rocznika 2010 i od razu spora dawka emocji …
Starsi zaczęli pewnie, ale młodsi wcale nie mieli zamiaru odpuścić 😉
Na dobry start wyszli na prowadzenie trafionym golem i wynikiem 1-0, dali sygnał, że nie przyszli tylko pograć, ale także powalczyć.
Mimo dwukrotnego prowadzenia białych mecz zakończył się wygraną drużyny żółtych wynikiem 3-2, ale spotkanie trzeba zaliczyć do bardzo wyrównanych.
Gratulację dla drużyny żółtych za zwycięstwo, ale także dla ekipy białych za walkę i ambicję.
Oba zespoły rozegrały dobry turniej, choć cele dla obu zespołów były różne-młodsi zdobywali doświadczenie natomiast starsi walczyli o najwyższe cele.
Ostatecznie po walce do końca rozgrywek rocznik 2009 zajmuje drugie miejsce w turnieju.
Firma RAINAR była nie tylko sponsorem turnieju, ale też fundatorem indywidualnych nagród dla wyróżnionych zawodników oraz zespołów, które zajęły miejsca 1-3.
Akademia Piłkarska Dzierżoniów serdecznie dziękuję firmie za pomoc i wsparcie oraz gorąco poleca !

Klasyfikacja końcowa:
1. AP 13 Świdnica
2. AP Dzierżoniów 2009
3. AP Namysłów
4. Silesia Żarów
5. AP UKS Marcinowice
6. AP Dzierżoniów 2010

Wyniki meczów:
AP Dzierżoniów 2009 – AP Dzierżoniów 2010 3-2
AP Dzierżoniów 2009 – AP 13 Świdnica 1-3
AP Dzierżoniów 2010 – AP Namysłów 1-4
AP Dzierżoniów 2009 – AP UKS Marcinowice 1-0
AP Dzierżoniów 2010 – Silesia Żarów 2-5
AP Dzierżoniów 2009 – AP Namysłów 4-1
AP Dzierżoniów 2010 – AP 13 Świdnica 2-4
AP Dzierżoniów 2009 – Silesia Żarów 4-2
AP Dzierżoniów 2010 – AP UKS Marcinowice 2-1

Nagrody indywidualne:

MVP drużyny:
Silesia Żarów – Gabriel Stawski
AP UKS Marcinowice – Antek Leśniewski
AP Namysłów – Tomasz Kędra
AP 13 Świdnica – Filip Janas
AP Dzierżoniów 2009 – Szymon Jaros
AP Dzierżoniów 2010 – Oliwer Satur

Najlepszy zawodnik turnieju:
Paulina Marynowicz – AP Namysłów
Najlepszy bramkarz turnieju:
Miłosz Koprowski – AP Dzierżoniów 2009
Najlepszy strzelec turnieju:
Szymon Dudzic – AP 13 Świdnica

Skład – AP Dzierżoniów 2009
Miłosz Koprowski, Emil Sopiarz, Mateusz Janowski (1 gol), Alan Ochota (3 gole), Mikołaj Madej (3 gole), Aleksander Bronowicki (1 gol), Szymon Jaros (2 gole), Chrystian Wawrzynowicz (3 gole), Kacper Babiak, Michał Włodara.
Trener: Szymon Karecki

Skład – AP Dzierżoniów 2010
Kornel Zagajewski, Igor Ostrowski, Oskar Papiński (1 gol), Oliwer Satur (5 goli), Tomasz Lisiecki (2 gole), Jakub Bohajczuk, Dominik Radzikowski.
Trener: Krystian Sota

KrsSota

Katarzyna Burdzy nowym trenerem AS Dzierżoniów

Kategoria: AP Dzierżoniów

Do grona naszej wyszkolonej kadry trenerskiej Akrobatyki Sportowej Dzierżoniów dołączyła kolejna Pani trener! 😀
Pani Katarzyna Burdzy to już trzecia nasza sportowa nauczycielka, która poprowadzi zajęcia z kolejnymi, utworzonymi grupami ćwiczebnymi 🙂
Pani trener Kasia to zawsze uśmiechnięta i niezwykle energetyczna instruktorka nie tylko akrobatyki sportowej, ale także gimnastyki sportowej, zatem zapowiadają się bardzo ciekawe treningi 😉 Ponadto jest byłą zawodniczką klubu MKS Polonia Świdnica, od najmłodszych lat związana ze sportami gimnastycznymi, czyli łatwo nie będzie, ale na pewno wesoło 🙂

Wszystkie osoby wpisane na listę rezerwową zapraszamy  na zajęcia i czekamy na pozostałe chętne dziewczęta i chłopców do naszego akrobatycznego świata!

ASD!

Dane do kontaktu:506192878

Zabawa Andrzejkowa z AP Dzierżoniów

Kategoria: AP Dzierżoniów

Halooooo! Haloooo!
Opadły wrażenia po wczorajszej meeeega bombastycznej zabawie zatem szybko po krótce opowiemy Wam co tam się działo ⚽💃😍🎉🎊😱🎅❄⛄🎀🎁🔝

Trenerzy przygotowali dla nas niesamowitą niespodziankę i w ramach treningu zorganizowali zabawę Andrzejkową.
I to jaką zabawę???!!! Było wystrzałowo!
Na sali pojawiły się sekcje piłki nożnej i akrobatyki sportowej z Dzierżoniowa, Lutomii i Bystrzycy, czyli jakieś 280 uśmiechniętych twarzy wraz z rodzicami.
Nieźle, co ? 😉👌
Gotowi na zabawę, tańce i hulańce szybko zawitaliśmy na hali kompletnie nie spodziewając
się wielu innych atrakcji…
Nagle pojawił się uczestnik “MAM TALENT”- Jakub Ciąpała, który zapoznał nas ze swoim,
świetnym zespołem- EWENEMENCIK i wszyscy razem zabrali nas w taneczną, andrzejkową przygodę 😀😎💃
Najpierw pokazali nam indywidualnie i grupowo jak wygląda taniec nowoczesny
a dopiero później zaczęła się niezła imprezka! 😱😅🎊
Kuba stworzył fenomenalną atmosferę, sporo fantastycznych zabaw z ekstra muzyką,
więc wygłupom,żartom, figlom, harcom i śmiechom nie było końca.
Nawet rodzice na trybunach polubi Jakuba i jego załogę poprzez głośne owacje i duże brawa.
Zdecydowanie musimy poprosić trenerów, żeby EWENEMENCIK częściej nas odwiedzał 😊
Zastanawiacie się pewnie także kto to był ten Miki?????😳👀😯
Nie wiecie?
Wyobraźcie sobie, że kiedy myśleliśmy, że to już koniec i czas wracać do domków,
pojawił się wyczekiwany już ŚWIĘTY MIKOŁAJ !!!! 🎅🎅🎅Tak!
Cała hala dzieci zawołała Mikiego i udało mu się do nas dojechać!
Święty Mikołaj z całymi saniami paczek zawitał do nas i każdego obdarował paczką,
a uwierzcie nam, że miał ich baaaaardzo dużo 😊
To oznacza, że w Akademii i Akrobatyce są same grzeczne i zdolne dzieci …
i trenerzy oczywiście też 😉
O tak! Trenerów mamy najlepszych na świecie i dziękujemy za super rozrywkę
i wspólne wygłupy 😍😁
Rodziców także!
Dziękujemy, że byliście wszyscy z nami i wspieracie nas każdego dnia,
na każdym treningu i każdej tak rewelacyjnej zabawie 😘❤

Akademiści

P.S J a k u b C i ą p a ł a z Julią Stawską❗
E W E N E M E N C I K ❗
Macie tą samą moc ❗💪🔝
Jesteście najlepsi❗

ARTE CUP 2018

Kategoria: AP Dzierżoniów

Kolejny turniej już za nami…
W miniony weekend na parkiecie II LO w Dzierżoniowie w ramach cyklu turniejów halowych organizowanych przez Akademię Piłkarską Dzierżoniów rywalizowali zawodnicy z rocznika 2010, czyli kategorii U-8. W rozgrywkach udział wzięło 5 zespołów grających w systemie każdy z każdym, co dało 80 minut gry każdej ekipie.
Tego dnia kibice mieli okazję zobaczyć 58 strzelonych goli oraz wielokrotnie zaciętą grę
i sporo ciekawych akcji zespołowych oraz indywidualnych !
Akademia Piłkarska Dzierżoniów wystawiła dwa zespoły z roczników 2010 oraz 2011,
które rywalizowały z drużynami z Olimpicu Wrocław, UKS Lechia Dzierżoniów oraz Piławianką Piławą Górną.
Najciekawsze i najbardziej emocjonujące mecze zostały rozegrane między drużynami APD 2010, UKS Lechia Dzierżoniów oraz Olimpiciem Wrocław, które ostatecznie rywalizowały o podium…
Nasz piłkarski team rocznika 2010 rozegrał bardzo dobry mecz z przeciwnikami z Wrocławia. Graliśmy zespołowo, a dzięki indywidualnym akcjom naszych zawodników stworzyliśmy sporą przewagę, dzięki której zwyciężyliśmy pojedynek wynikiem 4:1!!!
Natomiast w ostatnim i decydującym o zwycięstwie spotkaniu turnieju zmierzyliśmy
się w derbach z UKS Lechią Dzierżoniów…
Zapowiadała się ciekawa rywalizacja i spora dawka emocji na ten finałowy mecz….
Niestety weszliśmy na boisko trochę ospale i na początku już straciliśmy szybko 2 gole…
Ruszyliśmy żwawo do odrabiania strat, ale niestety rywal strzelił jeszcze 3 gole,
na które byliśmy w stanie odpowiedzieć tylko 2 i spotkanie skończyło się porażką 2:5… 🙁
Ostatnimi czasy to zespół UKS Lechia wielokrotnie nam gratulował zwycięstw w rywalizacjach, tym razem to my gratulujemy wygranej drużynie. Brawo!
Zajęliśmy zasłużone II miejsce a jednorazową porażkę traktujemy jako kolejne, ciekawe doświadczenie w drodze na szczyt 😉

Trochę motywacji;

„Nie trafiałem do kosza podczas mojej kariery ponad dziewięć tysięcy razy. Przegrałem niemal trzysta meczów. Dwadzieścia trzy razy to do mnie należało oddanie decydującego rzutu i nie trafiałem. Ponosiłem w życiu porażkę za porażką. I właśnie dlatego odniosłem sukces…”.
Michael Jordan

Na zakończenie zostały rozdane nagrody indywidualne dla najlepszego zawodnika z każdej drużyny – MVP Drużyny, nagroda dla najlepszego strzelca oraz dla najlepszego bramkarza turnieju.

Sponsorem turnieju była firma ARTE SYSTEM, którą nasze stowarzyszenie poleca i jednocześnie dziękuje za wsparcie imprezy.

Dziękujemy także wszystkim zespołom za obecność na turnieju i możliwość spędzenia piłkarskiej soboty a wszystkim kibicom za liczne przybycie 🙂

Wyróżnienia:
Najlepszy strzelec turnieju: Oliwer Satur – AP Dzierżoniów 2010
Najlepszy Bramkarz turnieju: Szymon Kucharek – Piławianka Piława Górna

MVP Drużyny:
AP Dzierżoniów 2010 – Oskar Papiński
AP Dzierżoniów 2011 – Aleksander Żygadło
Olimpic Wrocław – Nikodem Zacharski
UKS Lechia Dzierżoniów – Jakub Terpiłowski
Piławianka Piława Górna – Kacper Zachilski

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. UKS Lechia Dzierżoniów
2. AP Dzierżoniów 2010
3. Olimpic Wrocław
4. AP Dzierżoniów 2011
5. Piławianka Piława Górna

Wyniki meczów:

AP Dzierżoniów 2011 – UKS Lechia Dzierżoniów 0-6
AP Dzierżoniów 2010 – Piławianka Piława Górna 10-0
AP Dzierżoniów 2011 – Olimpic Wrocław 2-6
UKS Lechia Dzierżoniów – Piławianka Piława Górna 5-0
AP Dzierżoniów 2010 – Olimpic Wrocław 4-1
AP Dzierżoniów 2011 – Piławianka Piława Górna 10-0
Olimpic Wrocław – UKS Lechia Dzierżoniów 1-0
AP Dzierżoniów 2011 – AP Dzierżoniów 2010 1-4
Piławianka Piława Górna – Olimpic Wrocław 0-10
UKS Lechia Dzierżoniów – AP Dzierżoniów 2010 5-2

AP Dzierżoniów 2010
Skład:
Kornal Zagajewski (1 asysta), Tomasz Lisiecki (3 gole, 3 asysty), Jakub Bohajczuk (1 gol, 3 asysty), Igor Ostrowski, Grzegorz Chawluk, Jakub Janik (4 gole, 2 asysty), Oskar Papiński (1 gol, 1 asysta). Oliwer Satur (9 goli, 3 asysty), Dominik Radzikowski (1 gol, 1 asysta), Piotr Gałys (1 gol, 1 asysta).
Rener: Krystian Sota

AP Dzierżoniów 2011
Skład:
Maciej Kuczera (1 gol), Dawid Opalińska (1 gol), Natan Chyliński (1 gol), Ksawier Sienkiewicz (1 gol), Samuel Poznański (1 gol), Oliwer Sikorski (2 gole), Filip Zdolski (1gol), Aleksander Żygadło (4 gole), Karol Kostrzewa, Hubert Raszewski (1 gol).
Trener: Szymon Karecki.

M A R G O T C U P 2 0 1 8 ❗

Kategoria: AP Dzierżoniów

❗ W sobotę odbył się turniej
M A R G O T  C U P  2 0 1 8 ❗
Udział wzięło 5 naszych ekip oraz drużyna z Niemczy. 💪

⚽️⚽️⚽️
Aż 165 minut grania
🏆🏆🏆
Ponad 50 goli
 👨‍👩‍👦‍👦🙆‍♀️🙆‍♂️
Trybuny kibiców.
Każdy mecz trwał 11 minut i w tym czasie było mnóstwo sytuacji do strzelenia goli, pokazu cieszynek oraz wzburzenia entuzjazmu ze strony kibiców!
Zawodnicy dali pokaz umiejętności co cieszyło oczy każdego obecnego na turnieju.
Udział wzięli:
Ekipa Biało-zielona 
Kornel Zagajewski
Jakub Bohajczuk
Natan Chyliński
Aleksander Żygadło
Samuel Poznański
Ekipa Niebieska 
Sebastian Kuchta
Bartosz Kłak
Tomasz Kłak
Błażej Wieliczki
Kacper Bawoł
Ekipa Czerwona 
Oliwier Sikorski
Karol Kostrzewa
Mikołaj Borkowski
Hubert Raszewski
Dawid Opaliński
Ekipa Biała 
Kacper Korczykowski
Igor Jasiak
Bartosz Krukiewicz
Władysław  Pastuszka
Maciej Kuczera
Ekipa Żółta 
Kacper Jach
Szymon Tyczyński
Maksymilian  Czerwiński
Mikołaj Zadrożny
Aleksander Cebula
Kuba Komorowicz
MVP TURNIEJU: 
🎉 Michał Słobodziński (Niemcza)
NAJLEPSZY BRAMKARZ:
🎉 Maciej Kuczera (AP Dzierżoniów)
NAJLEPSZY STRZELEC:
🎉 Aleksander Żygadło (AP Dzierżoniów)

Świeża! Pachnąca! Jeszcze ciepła informacja z ostatniej chwili! 😁♨❗💯

Kategoria: AP Dzierżoniów

“PIEKARSTWO- CUKIERNICTWO “ MIROSŁAW KWIATKOWSKI nowym sponsorem i partnerem Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów !!!
🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩
Pan Mirosław w ramach sponsoringu zapewnia N A J L E P S Z E pączki w okolicy na nasze sportowe imprezy dla uczestników jako posiłek regeneracyjny 😁😊😁
Takie pyszności tylko w Akademii Pilkarskiej Dzierżoniów!
🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩🍩
Dziękujemy a na wyśmienite pączki i wiele innych słodkości zapraszamy do “PIEKARSTWO- CUKIERNICTWO “ MIROSŁAW KWIATKOWSKI w Bielawie przy ul. Piastowskiej 55/1 😊 POLECAMY!

ZŁOTO dla AP Dzierżoniów- NIEPOKONANI -Gryf Cup 2018 !!!🔝🔥🏆

Kategoria: AP Dzierżoniów

W w ramach cyklu jesiennych rozgrywek- w niedzielę 11 listopada- został rozegrany turniej dla rocznika 2007 Gryf Cup 2018. Piłkarska impreza odbyła się standardowo w Świdnicy na sali sportowej na Zawiszowie a do rywalizacji zgłosiło się siedem ekip: UKS Gryf Świdnica I, UKS Gryf Świdnica II, AP Champions Nowa Ruda, Błyskawica Szewce, AP Orlik Łagiewniki oraz 2 niezmiennie głodne wygranej zespoły- Akademia Piłkarska Dzierżoniów I i Akademia Piłkarska Dzierżoniów II grając w jedne grupie według systemu „każdy z każdym” , zatem do rozegrania było 6 spotkań po 11 minut.
Nasz klub wystawia 2 drużyny 🔝💪 dając zawodnikom możliwość grania i pokazania w większym zakresie swoich umiejętności trenerowi i pełnym trybunom 🙂 Szanse na pokazanie swoich zdolności dostało także trzech zawodników z rocznika 2008, którzy swoją postawą dali o sobie znać na turnieju!
Obie ekipy pokazały się z dobrej strony zajmując I oraz IV miejsce. 🔝🔥💪🔝
Drużyna mistrzów turnieju zaprezentowała swoje umiejętności indywidualne oraz grę zespołową! Wiele kombinacyjnych akcji zakończonych zdobytymi golami lub oddaniem strzału do bramki przeciwnika niesamowicie cieszyły trenera a jeszcze bardziej powtarzalność w skutecznej grze🔝.
Efektem dobrej gry zespołu mistrzów były aż dwie nagrody indywidualne dla:
Damiana Rosada – Najlepszy Bramkarz Turnieju!🔝👏
Natana Krzyczmonik – Najlepszy Strzelec Turnieju! 🔝👏
Brawa za zaangażowanie i wytrwałość podczas treningów- efekty są widoczne gołym okiem i nic nie cieszy bardziej niż złoto na piersi, okrzyki i oklaski kibiców i rodziców👏
Niepokonani i Niepodlegli w takie święto mogą być tyko zawodnicy Akademii Piłkarskiej Dzierżoniów!!! 💪🔥
Wyniki:
AP Dzierżoniów II – AP Orlik Łagiewniki – 1-0
AP Dzierżoniów I – AP Champions Nowa Ruda 0-0
AP Dzierżoniów II – UKS Gryf Świdnica II 0-2
AP Dzierżoniów I – UKS Gryf Świdnica I 3-1
AP Dzierżoniów II – AP Champions Nowa Ruda 0-2
AP Dzierżoniów I – AP Orlik Łagiewniki 3-0
AP Dzierżoniów II – AP Dzierżoniów I 1-2
AP Dzierżoniów I – Błyskawica Szewce 1-0
AP Dzierżoniów II – Błyskawica Szewce 2-1
AP Dzierżoniów I – UKS Gryf Świdnica II 0-0
AP Dzierżoniów II – UKS Gryf Świdnica 2-1
Drużyna żółtych – I miejsce
Skład:
Damian Rosada (1 asysta), Kamil Grzelak (2 gole, 2 asysty), Dawid Kuzyk, Natan Krzyczmonik (3 gole), Błażej Rutkowski (1 asysta), Oliwier Zagajewski, Andrzejewski Jakub (2 gole), Jan Mierzejewski ( 1 gol, 1 asysta).
Drużyna niebieskich – IV miejsce
Michał Janowicz, Bronisław Jednoróg, Gracjan Borkowski, Wiktor Walatek (2 gole, 1 asysta), Michał Latacz (2 gole, 1 asysta), Tomasz Borowski ( 1 gol), Jakub Małek, Filip Mastalerz, Dominik Orawiec (1 gol).
Trener: Krystian Sota😀

MROSZCZAK CUP 2018

Kategoria: AP Dzierżoniów

W sobotę 10.11.2018 Akademia Piłkarska Dzierżoniów była organizatorem halowego turnieju piłki nożnej MROSZCZAK CUP 2018 dla zawodników z rocznika 2012/2013. Do rywalizacji chętnie przystąpiło 8 lokalnych drużyn zrzeszających prawie 80 uczestników i uczestniczek!

Celem zawodów było zdobywanie doświadczenia podczas rozegranych meczy, pokazanie przez małych piłkarzy już ich wielkich umiejętności na boisku, ale przede wszystkim dobra zabawa w towarzystwie kolegów, trenerów i dopingujących rodzin 🙂

Dlatego też zawodnicy grali bez rywalizacji o miejsce.

W tej kategorii wiekowej wszyscy, którzy uczestniczyli, byli zwycięzcami i otrzymali okazałe medale za udział. Dodatkowo z każdej drużyny trenerzy nominowali najlepszego zawodnika – MVP zespołu.

Każdy uczestnik mógł się sprawdzić na wielu pozycjach, a najchętniej wybierana i oblegana była… bramka 😀

Dzieci, zwłaszcza w tym wieku, powinny robić to co lubią, to co przynosi im najwięcej przyjemności, nawet jeśli nie zawsze im to wychodzi… Po prostu wspierajmy ich w tym!

Nie odbierajmy im możliwości i radości z próbowania czegoś nowego!

Zwłaszcza, że rola bramkarza to bardzo odpowiedzialna rola,  która również sprzyja rozwojowi fizycznemu 🙂

Oczywiście roczniki APD także wzięły udział w sportowych spotkaniach i tak zostali podzieleni na 2 zespoły  (APD I oraz APD II) rozgrywających całą serie meczy w systemie każdy z każdym. Ostatni mecz turnieju był małym meczem kontrolnym obu zespołów, gdyż zagraliśmy go ze sobą! Pewność siebie i zawziętość na boisku była o wiele większa niż z pozostałymi przeciwnikami a i emocje sięgały zenitu! 🙂

Mecze trwały 1x15min i jak się okazało, zdecydowanie za krótko, gdyż naszym „Lewandowskim” było wciąż mało, mało, mało i maaaaaało 😉

Mnóstwo bramek, ogrom radości, dużo zmian, słodki poczęstunek, medale i nagrody! Dużo się działo, czas szybko zleciał, więc nic dziwnego, że piłkarzom nadal maaaało! 😉 Bardzo się cieszymy na wspólnie spędzony czas i tak liczny udział w tym sportowym wydarzeniu. Dziękujemy  serdecznie rodzicom, którzy wspomogli nas w organizacji turnieju! Z racji tego, że nie było Was wielu- jesteście dla Nas Rodzicami na złoty medal!!!

Jednak zawody nie odbyły by się gdyby nie nasz sponsor tytularny-

SALON FRYZJERSKI MICHAŁ MROSZCZAK, któremu serdecznie dziękujemy za wsparcie piłkarskiej inicjatywy i jednocześnie polecamy i zapraszamy do skorzystania z usług salonu!

Salony fryzjerskie Michał Mroszczak
Beauty&SPA

Bielawa 58-260, ul. Polna 15
Salon Dzierżoniów – os. Różane 11 L

Tel: 530-795-930

www.michal.versum.com

Gościliśmy takie drużyny jaki:

– Polonia-Stal Świdnica

– Silesia Żarów I

– Silesia Żarów II

– Orlik Łagiewniki

– Pogoń Pieszyce

– Gryf Świdnica

Nagrody indywidualne: MVP drużyny

  • Miłosz Ochota – Akademia Piłkarska Dzierżoniów
  • Norbert Paszkowski – Akademia Piłkarska Dzierżoniów
  • Maciej Politański – UKS Gryf Świdnica
  • Kacper Mazur – AP Orlik Łagiewniki
  • Wojciech Tokarz – Pogoń Pieszyce
  • Kacper Krawczyk – Polonia Stal Świdnica
  • Izabela Kąkol – Silesia Żarów I
  • Filip Widlarz – Silesia Żarów II

Składy obydwu drużyn:

AP Dzierżonów I

Antoni Tobiasz
Bastian Kret
Borys Beker
Dawid Goryl
Kuba Więch
Miłosz Ochota
Bartek Janowicz

Trenerka: Kamila Korzeniewska

AP Dzierżoniów II

Kordian Skrobań
Marlena Kaczyńska
Miłosz Migas
Gniewosz Grzesiczak
Szymon Konopka
Tomek Kłak
Daniel Winiewski
Norbert Paszkowski
Aleksander Klimuntowski
Alex Zachilski

Trenerka: Kamila Korzeniewska

KrsSota

 

 

TYMBARK CUP 2018

Kategoria: AP Dzierżoniów

We wtorek wzięliśmy udział w turnieju o Puchar Tymbarku. Chłopcy rocznika 2011 walczyli na szczeblu finału powiatu, walcząc o wyższy etap (dolnośląski).

Zespoły zostały podzielone na dwie grupy:

GRUPA A

– Piławianka Piława Górna
– Pogoń Pieszyce
– AP Dzierżoniów

GRUPA B

– UKS Lechia Dzierżoniów
– Orlik Łagiewniki
– Siódemka Bielawa

Z grupy wyszliśmy pewnie wynikami 7:0 oraz 4:0, nie dając wyjść przeciwnikom z ich połowy.
Strzelcami byli Tomasz Lisiecki x6, Aleksander Żygadło x3, Kuba Bohajczuk, Ksawier Sienkiewicz.

W półfinale zmierzyliśmy się z drużyną UKS Lechia Dzierżoniów. Wyszliśmy na boisko z bojowym nastawieniem, gdyż wiedzieliśmy o co gramy! Koncentracja, pewność siebie i chęć zwycięstwa doprowadzily do osiagniecia celu. 👍
Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:0
(Tomasz Lisiecki x2, Ksawier Sienkiewicz x2)

Czyli …….

FIIIIINAAAAAŁ !!!! 🏆

Z niecierpliwością czekaliśmy na rozstrzygnięcie drugiego starcia Pogoni Pieszyce z Siódemka Bielawa (1:4).

Po ostatnim gwizdku półfinałów nadszedł nasz czas..

Wyszliśmy na boisko i zawzięcie walczyliśmy o wygraną.
Spotkanie było wyrównane.
Nie uniknęliśmy błędów, ale były też piękne momenty.

Dłuższa chwilę musieliśmy czekać na bramkę, ale po pięknej akcji chłopaków, udało się ją zdobyć!

Ostatecznie piłkę do siatki skierował Ksawier Sienkiewicz!! ⚽️

Kibice w euforii 🤗

Zawodnicy szczęśliwi 🙆‍♂️🙆‍♂️

Łzy w oczach Trenerki 😁

Iiiiii….

JEDZIEMY DALEJ !!!!! 🎉🎉

Gratulacje dla całej drużyny!

Skład:
Bohajczuk Jakub
Kuczera Maciej
Lisiecki Tomasz
Poznański Samuel
Sienkiewicz Ksawier
Zagajewski Kornel
Żygadło Aleksander

Trenerka Kamilla Korzeniewska